banner
Životospráva a zvyky

Kedy sa končí optimalizácia životného štýlu

Má starostlivosť o ľudské telo nejaký konkrétny cieľ snaženia? Míľnik, ktorý keď dosiahneme máme to, po čom sme túžili a získali to ako odmenu? Aký má konečný zmysel starostlivosť o seba po mentálne, zdravotnej, estetickej, pohybovej  stránke? A je to čo získate cieľ alebo “len” nástrojom pre vašu plnohodnotnú sebarealizáciu v tomto živote?  

img
betkamiklasova2
Pridané: 16.01.2018, 21:37
Reagovať
Pridané: 16.01.2018, 21:37
Reagovať
Bulímia
Dobrý Večer , najprv by som sa vám chcela veľmi pekne poďakovať a vyjadriť obdiv za prácu ktorú robíte. Ste pre mňa veľkou inšpiráciou a každý článok na blogu ma posunie vpred v mojom životnom štýle. Kniha je tak tiež úžasná a dokonca aj moja rodina sa začala riadiť vašimi radami a pravidlami. Mám však jeden problém a to je bulímia, podľa mojej terapeutky by som mala dodržiavať stravovací režim , jesť pravidelne aby som nemala záchvaty hladu a následne sa neprejedla ( čo sami dosť často stáva) a k tomu mám aj ešte celiakiu. Neviete mi prosím vás poradiť ako vyhnúť cravingom alebo ako skĺbiť stravovanie a môj zdravotný problém. Je to pre mňa dosť dôležité, kedže sa snažím žiť zdravo ale stále sami to nedarí kvôli bulímii . Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Andrej.nejedlik
Pridané: 14.12.2017, 00:20
Reagovať
Pridané: 14.12.2017, 00:20
Reagovať
Zdroje informácii
Dobrý deň prajem.
Práve začínam moju vzdelávaciu cestu smerujúcu k dostatočnému poznaniu vlastného tela a chcel by som vás poprosiť o vedomostné nasmerovanie.
Váš blog je plný výživných informácii, ktoré by už sami o sebe ako "študijný materiál" boli vysoko postačujúce. Avšak jeho informačná presýtenosť plus mierna nekategorizovanost a interpretácia adresovaná skôr pre lajkov vo mne vyvoláva neisté pocity. Som človek, ktorému nestačí vedieť, že niečo proste je tak ako to je, lebo to niekto povedal. Práve naopak, milujem otázku: "Prečo?", za všetkým hľadám vedu a chcem danej problematike porozumieť do takej hĺbky ako je v mojich silách. Preto sa vás chcem spýtať na radu ako postupovať, aby som sa na internete vyhol informačnej toxicite a nemusel pracne hľadať pre mňa relevantné informácie v mori "omáčok", ktoré sa okolo toho píšu. Myslíte si, že by bolo vhodné si v mojom prípade zaobstarať učebnice-základy biochémie, následne vyhľadávať rôzne semináre na danú tému a popritom sledovať váš blog? Momentálne ma zaujíma primárne téma stravovanie, neskor movement a jeho vplyv na naše telo a časom by som sa chcel zaoberať ako fyzickým, tak aj psychickým zdravím všeobecne. Uvedomujem si, že mi to môže zabrať aj niekoľko rokov a bude to náročné, ale o to viac sa teším.

Chcel by som sa s vami ešte podeliť s mojou víziou do budúcna. Mám 19 rokov, študujem informatiku na FIIT STU a chcel by som postupne začať vytvárať web stránku, ktorej obsahom by boli mnou nadobudnuté informácie o zdraví človeka. Mám predstavu vytvoriť niečo ako volne dostupnú interaktívnu "učebnicu zdravia", ktorá by pomáhala ľudom zorientovať sa v dnešnej dobe plnej komerčného zavádzania a celkového dezinformovania.

Nakoniec sa vám chcem ešte v tomto príspevku srdečne poďakovať, kedže ste to práve vy, kto ste ma pred pár rokmi inšpirovali k pohybu, ktorý neskutočne skvalitnil úroveň môjho života. Ďakujem.

Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 14.12.2017, 09:52
Reagovať
Pridané: 14.12.2017, 09:52
Reagovať
Re: Zdroje informácii
Ahoj Andrej, nemam pre teba exaktnu odpoved, ako sa vyhnut informacnej toxicite a ako si urobit excelentny usudok, z ktoreho mozes so 100% istotou cerpat. Myslim ze nic take ani neexistuje. Kazdy pohlad / nazor / usudok obsahuje zrnka pravdy a je rovnako platny, ako nazor niekoho ineho. To ze kazdy nazor v sebe nesie aj zrnka pravdy aj stopy iluzii / nevedomosti, to je vzdy tak. Jedine co ti pomoze je s ludmi diskutovat, studovat co najviac pramenov (aj kontroverznych) a sledovat co dava zmysel tebe a HLAVNE - co funguje na teba v tvojej praxi. Studovanie teorie je pekne, ale lahko sa moze stat, ze jedneho dna sa stratis v "listoch" a pre ne nebudes vidiet strom a uz vobec nie les. Veda potrebuje javy rozbit na mono-kauzalne skutocnosti, aby dokazala svoju hypotezu overit. Lenze zivot nie je len o nejakej jednej puzzle skladacke, ktora je osamotena v priestore. Do nej sa napajaju dalsie a dalsie puzzle skladacky, ktore tvoria kontext, sirsi pohlad na skutocnost a tak dalej.

V mojich clankoch vsak casto krat odkazujem na povodne zdroje, z ktorych cerpam a z ktorych robim vlastnu interpretaciu. Pokojne si ich nastuduj ak ta to zaujima. To, ako pracujeme s informaciami, si mozes prestudovat tu:

https://www.vladozlatos.com/zacnite-tu.html#coprehlasujemeoinformaciach
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
scroll-top

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem