...

Zoznam newsletterov

Poznáme pravdu o školskom stravovaní?

  • date 21.11.2022

Vzdelávacie štandardy sú fajn, no čo ak naše deti sú vzdelané ale ich miera sebapoznania je minimálna? Narážam na neexistujúce výchovné štandardy. A naše deti vychovávame hneď dvoma základnými oblasťami a nimi sú stravovanie a pohyb. Tie sú na školách v úbohom stave, akoby nepodstatné, bez inovácií. Výsledky hovoria samé za seba a je teda otázka, ako dlho budeme ...

Ako diagnostikovať svoju fyzickú zdatnosť?

  • date 23.10.2022

Priatelia, už dlhšiu dobu sme neorganizovali pohybové a diagnostické školenia. Do konca roka sa niektoré už pre vás pripravujú (napríklad Poprad). Zistiť základný stupeň svoje fyzickej pripravenosti si môžete prísť preveriť na tieto udalosti, ktoré sú v jeden víkend v Martine: piatok 25.11. 2022 bezplatná prednáška od 19:00 - 21:00 s Vladom Zlatošom sobota 26.11. ...

Zacvičte si so mnou v appke MOVO gym

  • date 13.09.2022

Nejaký ten piatok usilovne pracujeme na vlastnej aplikácii, ktorá pomáha rozvíjať celkovú fyzickú zdatnosť. Na cvičenie nie sú potrebné žiadne špeciálne náradia, každý tréning je iný, ale hlavne každý tréning sa prispôsobuje aktuálnej fyzickej zdatnosti cvičenca. Ako je to možné? Vo videu vysvetľujem detaily. Aplikácia je dostupná na oboch platformách (Google ...

Výhody i riziká barefoot obuvi, ako na to?

  • date 29.08.2022

Dôvodov, prečo začať používať barefoot obuv alebo celkovo viac chodiť na boso, sú desiatky. Akákoľvek výhoda však v sebe ukrýva aj nevýhody alebo priam riziká, ktoré vyplývajú z nevedomosti. Nemať dosť poznatkov a púšťať sa do radikálnych zmien, nieje v žiadnej oblasti života optimálne. V tomto video článku som zosumarizoval moje vedomosti z posledných 5 rokov ...

Ako rozhýbať naše deti priamo na školách?

  • date 11.07.2022

Deti potrebujú pohyb. Veľa pohybu. A o tom je náš projekt MOVO park, na ktorom intenzívne pracujeme posledné mesiace. V Budmericiach vznikla prvá pilotná časť tohto MOVO parku a z video reportáže si môžete pozrieť, čo na to hovorí sám starosta obce ale aj pani riaditeľka základnej školy. A to je len začiatok. Takto si predstavujeme budovanie školskej infraštruktúry pre ...

Ako spáliť extra 1000-2000 kalórií v pracovnej dobe?

  • date 05.06.2022

Je jasné, že taký návod zaujíma každého. Ale ako na to? Je to jednoduché na pochopenie, ale náročnejšie zaviesť do praxe. Lenže presne taký objem pohybu nášmu telu chýba na každodennej báze, pokiaľ celý deň len sedíme na zadku. V článku vám prezradíme minimálne pohybové štandardy (nie tréningové), nad ktorými sa v prvom kroku môžete zamyslieť. A potom ...

Ako zlepšiť pohyb na školách?

  • date 10.03.2022

Ako zlepšiť kvalitu života našich detí priamo na školách? Prečo sú školy v takom stave v akom sú v otázkach infraštruktúry (ihriská / telocvične)? Ako na pandemické opatrenia nezmyselne doplácajú najmä deti tým, že ich odtŕhame od pohybu a pridávame im tony času stráveného pred obrazovkami na zadku?  Priatelia, tento newsletter venujem problematike pohybu na ...

JOJO efekt nieje problém stravy či výživy?

  • date 24.01.2022

Priatelia vitajte v novom roku 2022. V ňom vám prinášame hneď niekoľko zaujímavých video článkov, ako napríklad tento o psychológii, kde pojednávame o tom, prečo opakujúci sa jojo efekt nieje problém stravovacieho či pohybového protokolu. Hneď z ďalšieho článku sa dozviete, koľko nás stálo zdravé stravovanie pre celú rodinu za posledných 10 rokov. Dosť podnetné ...

Existuje trvalo udržateľná životospráva?

  • date 23.12.2021

Ako vieme že sme dosiahli zmysluplnú úroveň výsledkov vo svojom životnom štýle? Čo chceme dosiahnuť po estetickej, pohybovej, zdravotnej, imunitnej, výživovej či mentálnej stránke, aby naša životospráva bola už celoživotne udržateľná? A kedy vieme že sme zakončili vývoj svojej osobnosti v týchto oblastiach a môžeme sa začať sústrediť aj na iné dôležité oblasti ...

Plán obnovy kultúry pohybu sa začína na školách?

  • date 21.11.2021

Naše deti potrebujú pomoc. Už pred 10-timi rokmi bolo neskoro a dnes ich fyzická zdatnosť padla na úplné dno. Deti milujú pohyb, ak im my dospelí na to vytvoríme podmienky. Školské prostredie, kam každý deň zatvárame naše deti na množstvo hodín, je:  pre ich zdravie nebezpečné  spôsobuje viditeľnú fyzickú degeneráciu a možno aj psychické komplikácie.   Kto ...
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem