Životospráva a zvyky

Nový produkt: 100% Panenský kokosový olej

Od začiatku apríla 2014 sme začali predávať 100% panenský kokosový olej v BIO kvalite. Tento olej sa vyznačuje aj tým, že na obale má naše rodinné logo. Ide o produkt, ktorý je výsledkom našej neutíchajúcej iniciatívy za poctivé potraviny, ktorých je na našom trhu tak žalostne málo.

img

100% Panenský kokosový olej v predaji aj u nás

Existuje viacero dôvodov, prečo máme málo možností nakupovať poctivé a kvalitné potraviny. Problematiku boja za poctivé potraviny sme zhrnuli v tomto článku, v ktorom sa prekliknete aj na príbuzne témy, ktoré diskutujú o tom, ako sa dá ušetriť na zdravej výžive a neveriť reklame, alebo prečo sú BIO potraviny nakoniec lacnejšie, či ktoré spracované potraviny môžu byť pre naše zdravie užitočné. Táto problematika ale ani z ďaleka nekončí. Z nášho pohľadu, musíme za poctivé a kvalitné potraviny bojovať na dvoch frontoch zároveň:

1. aby sa vôbec na trhu objavili,
2. aby sme si ich vôbec mohli dovoliť kúpiť.

Tá prvá oblasť súvisí s tým, aký má postoj k vlastnému telu väčšina ľudí, ktorí rozhodujú o tom, čo bude na trhu dominovať. Zákazník je vraj pán, tak prečo mu nedať čo chce? Lenže títo ľudia ovplyvňujú svojim nastavením aj druhú oblasť ktorá hovorí o tom, aký máme postoj k svojmu životu i osudu zároveň. Sme dostatočne zodpovední za svoj život? Kvalitné potraviny sa na trhu neobjavujú len tak samá od seba. Ak nakupujeme prevažne lacné potraviny, tak sa nemôžeme čudovať, že nám kvalitu nikto neponúka. A pokiaľ ju nájdete, je drahá. Prečo asi? Kvalita niečo stojí a kým si nájde svojich zákazníkov, tak to potrvá. Treba len dúfať, že ten dobrodinec, ktorý kvalitu ponúka zatiaľ nezbankrotuje pred tým, kým sa "prebudí" dostatočne veľký počet ľudí, ktorí ho uživí. Preto ak dvaja robia to isté, výsledok nie je nikdy rovnaký

Ak si však hovoríte ako väčšina Slovákov, že kvalita je drahá a vy si ju nemôžete dovoliť, tak určite máte pravdu. Svet nie je spravodliví a každý dostane iba to, čo si poctivo a čestne vykomunikuje. Tak prečo sa učiť ako šetriť? Prečo sa nenaučiť radšej zarábať viac peňazí tak, že tým druhým prinesiete vyššiu hodnotu. Aha? Žeby sme začali opäť tam, kde sa kruh uzatvára? Pri tvorení a šírení hodnoty, či sa už jedná o potraviny, služby alebo iné výrobky? Pozrite si aj tento náš video článok, kde sa pokúšame vysvetliť niektoré princípy, ako si zarábať viac. Ak vás to zaujíma ešte viac, tak si prečítajte aj toto intrerview. V ňom vysvetľujeme náš postoj, prečo je dôležitejšie menej šetriť a učiť sa zarábať viac, aby sme si dovolili pre seba i svoju rodinu to najlepšie.

Kokosový olej ako ďalší symbol nášho myšlienkového smeru

Dá sa povedať, že tento produkt ako potravina, patrí medzi dôležité symboly nášho myšlienkového smeru, ktorý je charakterizovaný nízko-sacharidovou i vysoko-tukovou výživou. Tento smer je samozrejme dopĺňaný aj rôznymi ďalšími výživovými princípmi, ktoré uznávame (warrior, keto, paleo, primal, caveman, renegate a ďalšie). 

Kokosový olej, publikácie, Vlado Zlatoš

O tom, prečo používať kokosový olej vo svojej kuchyni, sa môžete vyčerpávajúcim spôsobom dozvedieť aj z nasledovnej predajnej stránky. Dozviete sa:

 • Prečo je kokosový olej taká výnimočná potravina?
   
 • Aké zdravotné výhody nám kokosový olej prináša?
   
 • Aké riziká sú spojené s konzumáciou kokosového oleja?
   
 • Akým spôsobom používať kokosový olej, aby sa jeho výhody zúročili?

Aký je rozdiel medzi ostatnými olejmi a našim

V kvalite sa kokosové oleje veľmi nelíšia. Môžete dostať panenský alebo nepanenský kokosový olej. Na rozdiel od tých ostatných na trhu, má ten náš väčšie množstvo certifikátov kvality a malou pridanou hodnotou je aj naše skromné logo na zadnej strane etikety. Akými siedmimi certifikátmi a známkami kvality olej disponuje, si môžete preštudovať TU.

Kokosovy olej, logo RULEZ, Vlado Zlatoš


Ďalšie technické parametre kokosového oleja:

 • 100% panenský kokosový olej v BIO kvalite z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva mimo EU, krajina pôvodu: Srí Lanka,
 • obsah 500ml / fľaša,
 • nerafinovaný, chemicky čistý, nebielený, nedeodorizovaný (hexane free), bez GMO,
 • lisovaný z čerstvých orechov (nie zo sušených orechov, tzv. "copra"),
 • olej pochádza z továrne s certifikáciou HACCP,
 • záručná doba: 2 roky,
 • odporúčaná teplota skladovania: do 23 stupňov Celzia, mimo slnečného žiarenia.


V súvislosti s negatívnymi informáciami, ktoré sa na adresu kokosového oleja raz za čas objavujú, tak mnohé sú veľmi nekoncepčne formulované, bez akéhokoľvek kontextu, či podloženia štúdiami. Len málo kto poukazuje na problém, že pokiaľ budete konzumovať stále vysoký objem sacharidov i tukov zároveň, tak je to pozvánka na zdravotné komplikácie bez ohľadu na druh tuku (či už saturovaný, alebo iný). Preto sme si dali záležať a informácie sme podložili odbornými štúdiami či prácami, ktoré vám pomôžu urobiť si poriadok v názorovej nezhode, ktorá na tému tukov (nie len saturovaných) prevláda. Vyčerpávajúce info o kokosovom oleji čítajte TU.

Obchodná príležitosť aj pre vás

Ak ste obchodníci a radi by ste svojim zákazníkom poskytovali vyššiu hodnotu, môžete sa priamo obrátiť na výhradného distribútora tohto kokosového oleja (na ktorom nájdete aj naše logo). Dobré veci sa sami od seba nešíria, ale po kontakte so spokojným zákazníkom už áno. V prípade záujmu o predaj kokosového oleja kontaktujte:

ROVS JANEX, s.r.o.
Kontakt: samuelkostka@gmail.com / 0902 236 653

Veríme, že rovnako ako u nás, aj vo vašej domácnosti si kokosový olej nájde svoje miesto a bude vašim obľúbeným partnerom na ceste za lepšou verziou samého seba.

Podrobné informácie o kokosovom oleji TU.

 

palden
Pridané: 19.10.2017, 14:10
Reagovať
Pridané: 19.10.2017, 14:10
Reagovať
alergia na kokosovy olej?
Ahoj Vlado, chcem sa spýtať teba ale aj ostatných či ste už niekedy niekde zachytili že by bol niekto alergický na kokosový olej. Doteraz som ho jedol s menšími pauzami už viac ako 2 roky, max. dávka za deň bola 3 pol. lyžice viac nie. Okrem toho aj ďaľšie tuky, aby bol správny pomer. V marci tohto roku ma začalo škrabať v hrdle a postupne to prechádzalo až do alergického dusivého kašla. Posledných 6 mesiacov som obehal všetkých možných špecialistov ale nikto mi nič nenašiel. Do toho mi veľmi klasla imunita, a v lete stačila malá fyz. záťaž a týždeň som ležal v posteli kým som sa dal do poriadku. Nakoniec som dostal info že to môže byť aj z jedla, postupne som vynechal všetky potraviny, koreniny, čaje, suplementy ale až teraz keď som vynechal kok.olej tak sa môj stav zlepšil a kašel prešiel. Jedol som extra virgine viacero značiek. Ďíki za názor. Palo
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 19.10.2017, 16:05
Reagovať
Pridané: 19.10.2017, 16:05
Reagovať
Re: alergia na kokosovy olej?
Teoreticky to mozne je, hoci ani ja som sa s tym nestretol. V tvojom pripade by som navrhoval kompletne nahradit kokosovy olej ghee maslom. Ma podobne nutricne zlozenie, aj vlastnosti, no je to lokalnejsia a z mojho pohladu este cennejsia potravina ako kokosovy olej. Dokonca kupou ghee masla mozes podporit aj slovenskych producentov...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
palden
Pridané: 21.10.2017, 23:38
Reagovať
Pridané: 21.10.2017, 23:38
Reagovať
Re: Re: alergia na kokosovy olej?
Takže som trošku pátral, na internete toho nieje veľa o možných negatívach kokosového oleja, ktoré sa netýkajú dristov ohladom skodlivosti safa. Narazil som na celkom zaujímavý článok: https://bengreenfieldfitness.com/article/nutrition-articles/dark-side-coconut-oil-cautionary-tale-coconut-oil-extremists/

Dostupné štúdie naznačujú že počet Th17 buniek v tenkom čreve narastá s počtom uhlovodíkov v reťazci tukov. Kyselina laurova je C12 a má pomerne vysoké zastúpenie v kokosovom oleji plus ešte ďaľšie s reťazcom 14,16,18. TH17 bunky stimulujú imunitnú odpoveď organizmu avšak vo veľkom množstve sú príčinou mnohých zápalových a autoimunitných ochorení - dráždivé črevo, crohnova choroba, skleroza multiplex a iné. Na tlmenie týchto buniek sú potrebné protizápalové regulačné T bunky - tregs, a ich počet rastie so so zvýšeným príjmom tukov s nízkym reťazcom - čím menej tým lepšie. Obzvlášť pri low carb high fat diete by mal byť kladený veľký dôraz na príjem vlákniny ako jedného zo zdrojov tukov s nízkym reťazcom. Každopádne som len laik a preto ma zaujíma aj tvoj názor.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 22.10.2017, 23:04
Reagovať
Pridané: 22.10.2017, 23:04
Reagovať
Re: Re: Re: alergia na kokosovy olej?
Clanok je pekne spracovany u Bena. V kazdom pripade tvoj / jeho zaver je viac vseobecny a nie platny pre kazdeho. Je pravda, ze prijem vlakniny (ako nepriamy zdroj tukov) bude pre vacsinu ludi na lowcarb / keto prospesny, ale nemusi to byt pravidlo (alebo namet na zdvyhnuty prst). Dolezite su aj geneticke predispozicie. Uz davnejsie to na sebe citim, ze vlaknina pre mna nie je zasadne esencialna. Ovocie nekonzumujem takmer ziadne a s prijmom zeleniny to tiez obzvlast neprehanam (1x / den). Netvrdim vsak, ze ju nekonzumujem vobec alebo ju podcenujem. No vdaka genetickej analyze a naslednej interpretacie sa mi potvrdila aj moja intuicia. Preto cim viac "puzzle" znalostnych skladaciek o sebe clovek ma, tym lepsie pre jeho dalsie rozhodnutia a kroky v optimalizacii zivotospravy:

https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/ako-vam-genetika-pomoze-spoznat-sameho-seba.html

Aktualne pripravujem velmi dolezity clanok o cholesterole, LDL (a jeho subfrakciach), HDL a dalsich zaujimavostiach. Je to dalsia puzzle skladacka do sebapoznavania a v clanku zverejnim aj svoje aktualne zdravotne vysledky po 6-tich rokoch lowcarb/keto stravovania. Bude to velmi zaujimave citanie (podla mna).
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
palden
Pridané: 21.10.2017, 23:50
Reagovať
Pridané: 21.10.2017, 23:50
Reagovať
Re: Re: Re: alergia na kokosovy olej?
a každopádne, ako píšeš, to maslo ako výrazný zdroj scfa je v tomto prípade jednoznačne to najlepšie riešenie a nevýhnutnosťou
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
mari.jankovicov
Pridané: 10.02.2017, 12:02
Reagovať
Pridané: 10.02.2017, 12:02
Reagovať
kokosovy olej na varenie
ahoj, chcem sa spytat, ci je na varenie, pecenie, vysmazanie vhodny aj kokosovy tuk, ktory sa predava vo vacsom objeme (vo vedierkach), zvycajne nazyvany "kokosovy olej na varenie". Je mi jasne, ze nema take kvality ako panensky, ale zaujima ma, ci je menej skodlivy ako ine nevhodne rastlinne oleje.

vdaka za odpoved
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 11.02.2017, 23:27
Reagovať
Pridané: 11.02.2017, 23:27
Reagovať
Re: kokosovy olej na varenie
Nepanensky kokosovy olej je vhodny na pecenie aj vysmazanie, ma vyssi bod dymivosti, cize sa prepali podstatne neskor ako panensky kokosovy olej. Panensky je lepsie konzumovat do kavy, pripadne do kolacov - ale mozno aj tam je lepsie pouzit ten na varenie. Je vsak vhodnejsi ako ostatne rastlinne oleje a je dobre ho striedat aj s ghee maslom (tiez na vysmazanie, pecenie), ktore my doma pouzivame castejsie ako kokosovy olej. Je v nom (podla mna) viac nutricnej hodnoty (kedze je zivocisneho povodu) a je nasmu podnebiu blizsie (lokalnejsie)...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Dusios
Pridané: 13.05.2015, 16:22
Reagovať
Pridané: 13.05.2015, 16:22
Reagovať
kokosový kontra rybí olej
Dobrý deň pán Zlatoš.
Veľmi rada by som sa s Vami poradila ohľadne kokosového a rybieho oleja /Galvex/. Používam kokosový olej Wolfberry, MCT olej je novinka prečítala som si o ňom a mám teraz dilemu aby som nepoužívala toho príliš veľa a vybrala si najviac prospešný produkt pre moje telo i myseľ. Vopred Vám ďakujem za Váš čas a cenné informácie.
S pozdravom Petra Černáková vaša čitateľka a fanúšička.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 17.05.2015, 20:58
Reagovať
Pridané: 17.05.2015, 20:58
Reagovať
Re: kokosový kontra rybí olej
Dobry den Petra, to sa neda len takto od komentov urcite. Okrem toho ze by ste mala mat nastudovanu teoritu konzumacie tukov v spravnom pomere:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/tuky-nie-su-volba-ale-povinnost.html

tak by ste mala skusat svoje zdravie a stav kvantifikovat, aby ste vedela ze idete spravnym smerom:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/nepodliehajte-iluziam-vo-vyzive-a-zivotosprave.html
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Dusios
Pridané: 14.05.2015, 09:11
Reagovať
Pridané: 14.05.2015, 09:11
Reagovať
Re: kokosový kontra rybí olej
Ďakujem za Vašu odpoveď na môj mail. Budem teda konkretizovať svoju otázku a dúfam, že nebude pre Vás zase príliš nekonkrétna a opýtam sa či mám používať rybí olej/Galvex/ či radšej vyskúšať novinku Power MCT olej. Som 33 ročná 49kg/170cm rekreačná bežkyňa dlhodobo nizkosacharidovo sa stravujúca+priateľ 35ročný 85kg/185cm silovo 4x do týždňa trénujúci nie úplne na nízkosaxaridovej strave. Telo vyživujeme zeleninou a ovocím z fariem to isté platí aj o mäse vajciach a mliečnych výrobkoch. Ďakujem za Vašu ochotu a pre mňa cenný názor. S pozdravom a želaním veľa úspechov a zdravia Vaša fanúšička Petra z BB.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Baska168
Pridané: 05.03.2015, 09:47
Reagovať
Pridané: 05.03.2015, 09:47
Reagovať
Ďakujem
Dobrý deň,

Objednala som si práve ďalšie balenie, veľmi odporúčam. Zbožňujem ho do kávy a sú z neho fantastické cookies a to ja teda nepečiem rada a väčšinou sa mi nič nepodarí :D

Ďakujem, že ste na náš trh priniesli tento kvalitný kokosový olej !

Barbora
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
baeg
Pridané: 25.01.2015, 14:57
Reagovať
Pridané: 25.01.2015, 14:57
Reagovať
kokosovy olej
Ahoj Vlado,

Čo si mysliš o:http://www.viplekaren.sk/index.php?route=product/search&search=kokosovy%20olej
Ahttp://www.mojalekaren.sk/kokosovy-olej-panensky-bio-300ml/?utm_campaign=B2B-API-SE&utm_source=google&utm_medium=cpc

Sú to dôveryhodné zdroje kokosového oleja?

Ďakujem. A drzim palce.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 06.02.2015, 07:14
Reagovať
Pridané: 06.02.2015, 07:14
Reagovať
Re: kokosovy olej
To netusim. Prever to, vyzaduj informacie, pytaj sa... niektoru domacu ulohu za teba urobit zial nemozem.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Baska168
Pridané: 25.11.2014, 09:42
Reagovať
Pridané: 25.11.2014, 09:42
Reagovať
Kokosovy olej
Ahoj Vlado,

Mala by som velky zaujem kupit panensky kokosovy olej od vas. Kedy bude dostupny ? Da sa "predrezervovat" ?

Dakujem
Barbora
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 08.12.2014, 22:53
Reagovať
Pridané: 08.12.2014, 22:53
Reagovať
Re: Kokosovy olej
Ahoj, zial predrezervovat nie, ale uz asi zajtra (9.12.2014) budeme mat olej na sklade, takze ho ihned spristupnime...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Baska168
Pridané: 28.12.2014, 10:35
Reagovať
Pridané: 28.12.2014, 10:35
Reagovať
Re: Re: Kokosovy olej a krvná skupina A
Ahoj Vlado,
Už mám váš kokosový olej doma a naozaj je výnimočnej kvality ! Chcela som sa tiež spýtať, čo si myslíte o tom, že sa pre krvnú skupinu A veľmi kokosový olej neodporúča...Celkom mi vyhovuje stravovať sa podľa krvnej skupiny (ja som A) a preto som sa čudovala, že táto superpotravina neodporúča, nerada by som skončila s upchatými cievami preto, že by som jedla priveľa nevhodných tukov...olivový olej (panenyský) zbožňujem a konzumujem každý deň.
Ďakujem vopred za váš názor
Barbora
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 18.01.2015, 23:47
Reagovať
Pridané: 18.01.2015, 23:47
Reagovať
Re: Re: Re: Kokosovy olej a krvná skupina A
Myslim si len to, ze to nie je podstatne. Ale to sa dozvies z tohto nasledovneho clanku:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/hierarchia-vyzivovych-principov-a-evolucia-ludstva.html

A pokial ide o tie upchate cievy, tak nerad by som ta nechaval v iluziach, ale odkial vies tuto informaciu prosim ta? A mala si cas si ju aj overit ci je pravdiva? Kolko hodin si venovala studiu tejto problematiky pred tym, ako si to skonstatovala?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Baska168
Pridané: 20.01.2015, 14:42
Reagovať
Pridané: 20.01.2015, 14:42
Reagovať
Re: Re: Re: Re: Kokosovy olej a krvná skupina A
No vsak prave o to ide, ze sa chcem zbavit iluzii o tom, ze tuky upchavaju cievy...tie spravne tuky a ze ani pre KS A nie je riziko pozivat zdrave tuky hoci vsetci "odbornici" radia ze tuky nie...Citam vas blog niekolko mesiacov a obratili ste mi zivot hore nohami, vasimi nazormi, stravovanim a cvicenim. Pomaly prechadzam zmenou aj ja a dufam, ze k lepsiemu, pomaly dalej zajdes, tak uvidime. Zdravym tukom zdar ! :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Simona427
Pridané: 05.08.2014, 21:52
Reagovať
Pridané: 05.08.2014, 21:52
Reagovať
Použitie
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, že kde všade môžem využiť kokosový olej. Poprípade poradiť recepty.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 25.08.2014, 23:42
Reagovať
Pridané: 25.08.2014, 23:42
Reagovať
Re: Použitie
Myslim ze detailnejsie sa uz pouzitie nedalo popisat:

http://produkty.vladozlatos.com/100-panensky-kokosovy-olej.html
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
cicimbrus
Pridané: 29.05.2014, 01:10
Reagovať
Pridané: 29.05.2014, 01:10
Reagovať
panensky vs nepanensky
Ahoj Vlado,
pls, nechystas sa predavat/distribuovat aj tu "nepanensku" formu kokosaka, ked si pisal v clanku, ze tento panensky ma nizky smoke point, a tak je na "studenu kuchynu" uplne nepouzitelny, lebo je tuhy. Diky.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 13.06.2014, 22:40
Reagovať
Pridané: 13.06.2014, 22:40
Reagovať
Re: panensky vs nepanensky
Ahoj, ten rozdiel je sice 50 stupnov ale aj panensky je uplne v pohode pouzitelny na teplu kuchynu (180 stupnov bod dymivosti), pokial na nom neplanujes v zavodnej kuchyni vypekat hranolky pre cely zajazd... Ak si chces urobit maso alebo vajcia, tak to stihas v pohode. A tuhost je sposobena sposobom skladovania. Vsetky saturovane tuky su v chlade tuhe...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Peto Kukula
Pridané: 26.05.2014, 23:50
Reagovať
Pridané: 26.05.2014, 23:50
Reagovať
Kokosový olej
Vlado, chcel by som sa spýtať, či sa chystáte predávať kokosový olej aj vo väčších baleniach, čo by sa viac oplatilo z cenového hľadiska. Mám na mysli balenia typu 1 kg/2 kg prípadne 5kg.

Máš niečo také v plánoch do budúcnosti ?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 28.05.2014, 23:42
Reagovať
Pridané: 28.05.2014, 23:42
Reagovať
Re: Kokosový olej
Ahoj, my tent product vobec nemame pod kontrolou v takomto smere. Skus tuto otazku smerovat vyrobcovi (vid kontakt na obale)...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Dusan Plichta
Pridané: 15.05.2014, 20:07
Reagovať
Pridané: 15.05.2014, 20:07
Reagovať
Vhodny cas.
Cau Vlado a citatelia blogu. Dakujem za dalsi vhodny a pristupny zdroj kokosoveho tuku, ktory podla mna ludia este stale spoznavaju, ale vdaka jeho vlastnostiam si ho coraz viac oblubuju. Pre mna osobne je to od isteho casu zakladna potravina pricom pri priprave mojich ranajok sa nim vzdy po ladovej sprche rovno aj natriem. Najlepsie kombinacie, ktore odporucam vyskusat su s kavou, horkou cokoladou, mandlami (vlastne mandlove maslo) a vajciami. Ake su Vase ine tipy ?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Katy2712
Pridané: 11.05.2014, 16:38
Reagovať
Pridané: 11.05.2014, 16:38
Reagovať
Otazocka
Ahoj Vlado, uz dlhsie sledujem tvoje stranky a velmi rada by som presla na tento zivotny styl, pretoze si myslim, ze nie je normalne zit takto ako zijem teraz, zavisla na pravidelnej strave a pri neodstatku cukru idem "zosaliet". Od svojho detstva som nikdy neranajkovala, za co ma rodicia bombardovali, ze to nie je spravne, ale ja som nechcela, tak mi to nakoniec vzdy stolerovali. Az pred troma rokmi som zacala pravidelne ranajkovat a odvtedy ked sa rano nenajem v dany cas tak o hodinu mam neskutocne zavrate a je mi nevolno (netrpim na diabetes) vtedy musim okamzite nieco skonzumovat. Ked som neranajkovala, toto sa mi v nikdy nestavalo. ........Mam vsak jednu otazku v r. 2004 som prkonala akutnu Pankreatitidu. Odvtedy boli vsetky moje vysetrenia u gastroenterologa v poriadku co sa tyka pankreasu a pecene, myslis, ze budem moct prejst na takyto styl zivota? Kedze viacero ludi pisalo, ze tuky nezvlada prave kvoli zlcniku alebo pankreasu. Ja viem, ze to musim vyskusat sama na sebe ale bojim sa ci si neposkodim a neprebudim ten moj nestastny pankreas (aj ked ten sacharidovy metabolizmus ma uz poskodil dostatocne dost). Diki za dpoved :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 23.05.2014, 23:30
Reagovať
Pridané: 23.05.2014, 23:30
Reagovať
Re: Otazocka
Ahoj Katy, k tvojej otazke ranajkovania ta usmernim v tomto clanku:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/neranajkujte-vlocky-ani-cerealie.html

Ak ide o tvoje zdravotne obmedzenie, ano zial nemozem ti so 100% istotou povedat, ze prechod na nizko sacharidovu a vysoku tukovu vyzivu bude pre teba bez problemov. Myslim vsak, ze rozumny kompromis by to u teba mohol riesit. To by mohlo znamenat prijem sacharidov medzi 100 - 150g / den, ale z takych zdrojov, ktore sa prevazne menia na mastne kyseliny (v hrubom creve) a nie na glukozu (v tenkom creve). Toto kriterium splnaju sladke zemiaky, trochu trpke banany (nie uplne dozrete), kukurica, hrach, topinambur a ine potraviny s obsahom vlakniny. Vyskusaj a daj nam vediet, samozrejme postupne a opatrne. Drzime ti palce.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Dusan Plichta
Pridané: 15.05.2014, 20:03
Reagovať
Pridané: 15.05.2014, 20:03
Reagovať
Re: Otazocka
Katy, pri zavratoch by bolo asi vhodne vyhodnotit tvoju hladinu cukru v krvi pocas dna a skutocne sa zamysliet ci vies ovplyvnit tieto prepady. Co sa tyka tukov, tak z vlastnej skusenosti viem ze omega 6 a bezne tuky co sa konzumuju ma priamo odrovnaju ...tazke travenie a zatazeny pankreas, pricom ked som presial na kokosovy olej a maslo tak no problem. A dokonca Maso prekladane s maslom, samozrejme bez nevhodnej kombinacie s pecivom ci inymi rychlimi sacharidmi. Takze nie je tuk ako tuk ani pre pecen a pankreas. Odporucam zacat konzumovat rozumne maslo a kokosovy tuk a sledovat sa ako to posobi.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Slavik
Pridané: 24.04.2014, 15:57
Reagovať
Pridané: 24.04.2014, 15:57
Reagovať
nutričný typ
Zdravím, možno trošku od témy, no viete mi poradiť kde si viem sám zistiť aký som nutričný typ? Našiel som odkaz na stránke Dr. Mercolu, kde sa to dalo urobiť, no ten odkaz mi nejak nefunguje. Ďakujem
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 30.04.2014, 00:03
Reagovať
Pridané: 30.04.2014, 00:03
Reagovať
Re: nutričný typ
Treba ist do knihkupectva a nazdiet do metabolickej typologie od Wolcotta.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 30.04.2014, 00:03
Reagovať
Pridané: 30.04.2014, 00:03
Reagovať
Re: nutričný typ
Treba ist do knihkupectva a nazdiet do metabolickej typologie od Wolcotta.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
nonsenszm
Pridané: 21.04.2014, 16:34
Reagovať
Pridané: 21.04.2014, 16:34
Reagovať
Kokosovy olej + protein
Zdravim, mam par otazok:
WPC 80 protein (wellness je drahy pre mna) uzit po 30 minutach po treningu (nie vytrvalostnom), s
1. MCT tuky su drahe, avsak mozem pouzit kokosovy olej aj 1:2 dielom proteimu (10g olej + 20g protein) ? teoreticky by sa mal inzulin vylucovat menej, vzhladom na vacsie mnozstvo tuku ? je to vobec ziaduce (povedzme priorita je naberanie cistej svalovej hmoty) ?
2. Vo WP je inulin. Inulin alebo jablcna vlaknina po treningu ?
kolko g na 20g proteinu ?
3. BCAA brat ci nebrat po treningu s tymto mixom ? Viac kokosoveho oleja by nestacilo na potlacenie tvorby inzulinu sposobeneho prave BCAA ?

Mam 55 kil, 24 rokov, 174 cm. S velmi podobnym skore :) si zacinal aj ty, co by si mi odporucil ?
Aj vdaka Tebe je nase spolocne supervedomie zo dna na den silnejsie a nakoniec si ludia uvedomia svoj nekonecny potencial, a v ten okamih bude jedno kto je pri moci a v akom systeme to zijeme. Vzdy bud sam sebou !
Vdaka :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 29.04.2014, 23:33
Reagovať
Pridané: 29.04.2014, 23:33
Reagovať
Re: Kokosovy olej + protein
Heh, dik za super ukoncenie komentu. Ak ide o teba, je to vec diskusie, ci ti nevadi naberat iba IIB svaly (zavysle na glukoze) a naco tieto svaly potrebujes. Ak ti to nevadi, tak nemusis ani robit tieto kombinacie a vymyslacky. Jednoducho pouzijes BCAA aj WPC 80 ako su s vodou. Skor by som ale na tvojom mieste pouvazoval, ci nezmenit postoj a neposunut sa trochu vpred:

http://nowillnoskill.sk/vlado-zlatos-rozhovor-interview/
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
El Peto
Pridané: 14.04.2014, 18:00
Reagovať
Pridané: 14.04.2014, 18:00
Reagovať
Ranajky
Zdravim Vlado...v prvom rade klobuk dole pred tvojou snahou prinasat vycerpavajuce iformacie pre ludi ktori chcu nieco so sebou robit a nieco zmenit. Podobne som na tom aj ja...uz dlhsiu dobu som si uvedomoval svoju neskutocnu zavislost na sacharidoch...jedol som sice iba 2 krat do dna ale boli to take sacharidove bomby ze ani nemas predstavu...pritom som vsak ale za 2-3 roky nepribral ani kilo a to mam 184cm 75kg...teraz sa to uz ale druhy tyzden snazim zmenit. Vysadil som sacharidy ziadne pecivo a prilohy ale sladkosti to je moj velky problem...skusam Hobbits a 90%cokoladu, orechy som musel vysadit pretoze sa mi z nich robili neprijemne zapalene vyrazky.

Podobne ako donedavna aj teraz ranajkujem az o 10tej-11tej. Posledne dni sa mi velmi osvecilo acidko, alebo kysle mlieko, tvaroch, banan alebo jablko, kokosovy olej, lanove semiacka, skorica, vlaknina a na chut trosku mleteho kokosu to vsetko uplne rozmixujem a pijem to ako shake....chcem sa preto opytat ci je to na zaciatok dna v poriadku. Potraviny su vsetky tie ktore odporucas len ma skor zaujima ci je prave ich kombinacia prospesna.

Taktiez by som sa chcel opytat ako vyriesit moj najvacsi problem a to ze aj teraz mi staci jest tie moje neskore ranajky a potom jedno jedlo okolo 16-17:00 ale musim sa najest uplne do plna..teda dosiahnut pocit prejedenia. Toho a chuti na sladke sa neviem zbavit.
Dakujem velmi pekne za tvoj cas a odpoved a drzim palce v dalsom napredovani :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 29.04.2014, 23:05
Reagovať
Pridané: 29.04.2014, 23:05
Reagovať
Re: Ranajky
Ahoj Peto, na zaciatok je cokolve dobre, cize aj tvoja popisana kombinacia. S odstupom casu zacne tvoje telo inak fungovat a ty budes vediet lepsie vyhodnocovat svoj progres a dokonca sa zlepsi aj tvoj svoj usudok. Povedzme ze zatial tvoje telo stale funguje v sacharidovom metabolizme (si zavysli na glukoze), cize ta chut na sladke este bude nejaky cas pretrvavat. Su to veci, ktore su malo ovladatelne volovymi vlastnostami, preto konzumuj sladkosti ktore su rozumnejsie a plnohodnotnejsie, zlozene z poctivejsich ingrediencii (med, kokosovy cukor, ryza, kvalitne tuky, atd - inspirovat sa mozes aj nasou poslednou publikaciou):

http://produkty.vladozlatos.com/e-publikacia-dezerty-ku-kave.html
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
greenuska
Pridané: 07.05.2014, 13:20
Reagovať
Pridané: 07.05.2014, 13:20
Reagovať
Re: Re: Ranajky
cauko vlado,
chcela som sa ta spytat,o co presne sa jedna ked sa povie kokosovy cukor?aky typ sacharidu to je a ako je to s bezpecnostou jeho pouzivania na nase zdravie?
diky
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 23.05.2014, 23:07
Reagovať
Pridané: 23.05.2014, 23:07
Reagovať
Re: Re: Re: Ranajky
Kokosovy cukor je svojou povahou uplne rovnaky ako bezny cukor, no obsahuje v sebe cenne mineraly, ako napriklad med. Hoci vsetky cukry maju rovnako nevhodny fyziologicky efekt (ak ich bude mnoho naraz), niektore maju vyssiu biologicku hodnotu, co je aj pripad kokosoveho cukru. Bezpecna davka je pod 5g / porcia.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem