Beach volejbal sústredenie

Prvé tohtoročné sústredenie z Beach Volley Akadémie Bratislava sa uskutočnilo opäť v Mojmírovciach. Záver? Jedna zrazená srnka, veľké množstvo potu, švédske stoly, voňavá káva a tréningová drina. Tak by sa dal charakterizovať priebeh tohtoročného prvého sústredenia.

img

Beach Volley Akadémia a sústredenie 2014

Prišiel opäť čas, kedy slnko hlási, že sezóna beach volejbalu nenechá na seba dlho čakať. Do sezóny je však potrebná aká taká kondícia, ktorá sa v zápale povinností nedá tak ľahko nabrať, ako keď si na to vyčleníme pár dní. Mojmírovce sú už tradične našim ideálnym miestom pre šport a zároveň relax. Nádherné priestory kaštieľa s veľkým parkom, kde sa pasú pávy, všade krásna zeleň a do toho poeticky zasadené ihrisko plážového volejbalu.

Počasie bolo tak nádherné, že lepšie by sme ani v letných mesiacoch nemohli očakávať. Hneď prvý deň sme začínali odchodom z Bratislavy ešte pred tradičnou piatkovou zápchou. To sa nám aj podarilo. Filip mal zámer prísť neskôr za nami, avšak pri príjazde vo večerných hodinách zrazil na diaľnici srnku, čo mu znemožnilo účasť na sústredení, ale našťastie, zdravotne je v poriadku. Len čo sme sa ubytovali, dali sme si prvý tréning na piesku. Všetci boli plný energie a síl. Techniku s loptami sme cibrili pár hodín, potom sme si dali chutnú večeru. Do ďalšieho tréningu o 20.00 zostávala ešte hodina na oddych.

Beach Volley Akademia, Tina Zlatoš Turnerová

Ranná kondička pred raňajkami pozostávala z behu v parku a aktívneho strečingu. Švédske stoly a voňavá káva hneď padli lepšie a chutnejšie. Po krátkej pauze nasledoval ďalší tréning na piesku, ktorý bol už trochu náročnejší. Po obede už bola únava značná, ale čakal nás náročný beach volejbalový blok, kde sme sa zdokonaľovali v nedostatkoch techniky, poväčšine v útoku a príjme podania. Po večeri nasledovala obľúbená kondička na piesku, ktorá je povestne náročná, obzvlášť ako štvrtý tréning za deň. Horúca sauna a bazén padli vhod. 

Ako nočný program sme si naplánovali opekačku v areáli pri krásnych vysokých stromoch. Opekali sme chutnú slaninku a pripili sme si s pohárom červeného vína. Nepochybne zaslúžene. Posledné nedeľné ráno bolo pre poniektorých dosť ťažké. Jednak sa posúval čas a nie všetci spali koľko bolo treba. Na ranný výbeh na lačno však už nikto nechýbal a my sme si dali prvý zahrievací tréning. Na raňajkách bolo viac rušno ako sme očakávali, kaštieľ bol plný rôznych hostí všetkého druhu. O to rýchlejšie sme boli na piesku a začínali ďalší tréning. Únavu bolo už badať značne a keď mal svalovicu aj Adam, bolo zrejmé, že situácia je vážna.

Beach Volley Akademy, Tina Zlatoš Turnerová

Tánička s Monikou si po hodine museli oddýchnuť a nabrať sily na poobedňajší turnaj. Ostatní sa premohli a makali na technických cvičeniach ďalej. Slniečko krásne hrialo a my sme chytili ten správny prvý “bronz”. Pred obedom nás opustil obdivuhodný Ivan, kvôli povinnostiam. Po dobrom nedeľnom obede sme si neoddýchli ani chvíľku a pobrali sme sa opäť na kurty, pripraviť sa na vrchol sústredenia, turnaj “KING of the beach”. Pri rozcvičke Monika pocítila problém so žilami na rukách a preto sme sa rozhodli, že bude lepšie ak do turnaja nenastúpi. Intenzívne odbíjanie bagrom môže u začiatočníkov spôsobiť aj takéto problémy.

Na turnaji sme videli krásne boje o každý bod, každý sa snažil zahrať svoje maximum a iba Viki pocítila, ako to je, keď niekto veľmi chce, ale napriek tomu sa nedarí a nedarí. Aj tu nachádzame paralely so životom v beach volejbale. Nakoniec, po sčítaní všetkých bodov sa rovnako umiestnili na prvom mieste Katka a Gina. Preto sme im dali ešte priestor rozhodnúť o výkonnosti v hre “bagrová vojna”. Tu sa podarilo nahrať Gine viac bodov a tým pádom sa stala nekompromisnou víťazkou.

Konečné poradie je teda nasledovné: 
1. Gina
2. Katka
3. Adam
4. Táňa
5. Viki

Beach Volley Akademy, Tina Zlatoš Turnerová

Všetkým srdečne gratulujeme! Bolo milé vidieť ako bojujete a snažíte sa dať zo seba maximum.
Celkovo hodnotím sústredenie ako veľmi efektívne využité tri dni, kde sme sa ocitli v inom čase na inom mieste ako zvyčajne. Zamakali sme na sebe, okúsili sme extrémnu dlhotrvajúcu záťaž, ktorá vás preskúša po všetkých stránkach. Ja som vás mala možnosť zasa spoznať o kúsok viac, a tak sa môžem lepšie zamyslieť nad tým, čo by ste potrebovali vylepšiť v osobnom rozvoji, ako by som vám mohla byť lepšie nápomocná. Každý z vás je jedinečná osobnosť a ja si veľmi vážim, že sme sa stretli práve v našej beach volejbalovej akadémii. Boli ste a ste perfektní. Teším sa nabudúce!


Beach Volley Akadémia
Tina Zlatoš Turnerová

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem