Názory a postoje

Želajme si iné Vianoce a triezvejší nový rok

Počas týchto dní sa každý z nás stará o svojich blízkych trochu viac ako inokedy. Všetci si navzájom prajeme pokoj, lásku, úspech, zdravie a iné dobré veci, na ktoré po väčšinu roka často zabúdame. Dovoľte, aby sme vám k týmto dňom aj my niečo popriali úprimne a od srdca.

Želajte si nielen pekné Vianoce a nový rok

Naše vnútorné bohatstvo je niečo, čo môžeme darovať a tvoriť vo svojom vnútri po celý rok. A hoci podstata týchto sviatkov je v darovaní, nie všetko čo si dnes darujeme, nám vnútorné bohatstvo skutočne pomáha vytvárať. Skreslené ponímanie týchto dní spoznáte až v situáciách, kedy sa pri bežnom nákupe potravín stretnete nie s desiatkami či stovkami, ale s tisíckami spoluobčanov na jednom mieste. Tí vo vianočných tranzoch kupujú hordy nepotrebných tovarov a vecí, ktorými plánujú vzorne obdarovať svojich blízkych len preto, že prišli sviatky. Na hodnotách Vianoc nie je nič zlé a veríme, že tento sviatok má svoje opodstatnenie. Len sa domnievame, že príležitosť niečo darovať sa nám ponúka nie len počas sviatkov, ale aj počas celého roka. Najlepšie je, ak vieme darovať niečo, čo nám pomáha budovať naše vnútorné bohatstvo a nie len to materiálne, ktorého hodnota tak rýchlo pominie. Počas cesty životom na Zemi sme tu len v "podnájme" a všetko fyzické čo nadobudneme, si so sebou nevezmeme. Veríme, že je dôležitejšie venovať viac pozornosti práve vnútorným hodnotám, ktoré tu po nás môžu zostať aj potom, ako odídeme.

 

Vlado, Tina a Amelia, PF 2014

Na Vianoce ale aj do nového roka vám preto želáme:

  • Bohatstvo energie a emócii, aby ste sa nikdy nestali cudzincom vo vlastnom tele (choroba, nadváha, obezita, mentálne či duševné opustenie). Želáme vám, aby ste sa každé ráno budili vďaka svojmu pričineniu vždy s plnším pohárom energie a nikdy sa nestali energetickým mrzákom (z vlastnej pohodlnosti, lenivosti či nevedomosti ako sa postarať o svoje telo).
  • Bohatstvo lásky a vzťahov, aby ste svoje šťastie hľadali najprv v sebe a až potom v bezpodmienečnej láske k svojmu partnerovi. Želáme vám, aby vaše vzťahy boli vašim zrkadlom osobnosti a pomáhali vám uvedomiť si a pochopiť v prvom rade seba. Želáme vám, aby ste boli najlepším manželom alebo manželkou pod slnkom pre svojho partnera a on si želal stráviť s vami celý zvyšok svojho života dobrovoľne (a nie nasilu alebo zo zlatokopských dôvodov). Želáme vám, aby ste sa nemuseli na nikoho hrať a partner vás miloval takých, aký skutočne ste, nie takých na koho sa musíte (alebo chcete) hrať.
  • Bohatstvo času, ktoré vám prajeme ako nezaplatiteľný luxus a ktorým môžete obdarovať ľudí, na ktorých vám záleží najviac. Želáme vám iba také emócie, ktoré vám pomôžu ovládať svoj čas zmysluplne (ľudia, plány, sny). Želáme vám, aby ste sa naučili ako nezabíjať svoj čas, pretože váš život je vymeraný iba časom.
  • Bohatstvo poslania a práce, ktorú si dokážete vychutnať natoľko, že zabudnete ako tvrdo musíte pracovať, aby ste sa uživili. Želáme vám, aby ste si dokázali klásť len také otázky, ktoré vás vždy posunú bližšie k svojmu skutočnému poslaniu a k jeho uskutočnovaniu. Želáme vám toľko sebadisciplíny, aby ste vždy dokázali robiť to, čo by ste mali vtedy, kedy by ste to mali robiť a či sa vám to chce, alebo nechce.
  • Bohatstvo hojnosť (i peňazí), ktorú nezískate na úkor cudzieho utrpenia, práve naopak. Želáme vám bohatstvo, na ktoré sa vám ľudia poskladajú dobrovoľne preto, že do ich života prinášate ďaleko viac hodnoty, ako získavate späť. Želáme vám, aby ste si vedeli stanoviť také ciele, ktoré v konečnom dôsledku prinesú hodnoty pre všetkých, nie len pre vás. Želáme vám, aby ste dokázali zbierať peniaze, ktoré ležia všade okolo vás a urobili to čestným a charakterným spôsobom.
  • Bohatstvo užitočnosti, pretože tajomstvom života je dávanie, nie branie. Až keď budete silnejší fyzicky, mentálne a energeticky, až vtedy sa stanete užitočnejší a preto vám želáme nekonečný osobnostný rast. Želáme vám, aby ste sa stali užitočný a nenahraditeľný pre svoje okolie. Želáme vám aby ste sa stali lepším človekom, ktorého myšlienky tvoria lepší svet.

 

 

Veríme, že naše želania vás posilnia a povzbudia vydať sa správnym smerom. Veríme že budovať vlastné vnútorné bohatstvo je dôležitejšie, ako budovanie prázdnej duše ktorá túži po hmotných veciach ktoré pominú. Veríme, že hľadať a používať tie najlepšie myšlienky pomáha budovať lepší svet okolo nás. Náš svet je taký, aké sú naše myšlienky, preto si ich citlivo vyberajme a žiarlivo strážme to, čomu dovolíme vstúpiť do svojho tela, mysle i duše. Z týchto myšlienok sú potom utkané naše sny i celý náš svet.

Želáme vám, aby ste lepšie spoznali sami seba a cestu k svojim vnútorným hodnotám.
Želáme vám príjemné sviatky a úspešný rok 2014, v ktorom budú vaše myšlienky iba pod vašou kontrolou.

Vlado, Tina a Amelia Zoe

 

Foto titulka: GoodFon.com

Bindiba
Pridané: 02.01.2014, 18:02
Reagovať
Pridané: 02.01.2014, 18:02
Reagovať
:)
Boze, Vy ste tak nadherna rodina! :) vsetko dobre v roku 2014 prajem! :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem