Tréning, úrazy a regenerácia

Hľadanie užitočných metabolických nastavení

V týchto dňoch veľmi intenzívne pracujeme na špeciálnom testovaní nášho metabolizmu. Dôvodov je viacero. Ktoré z našich zistení budú užitočné aj pre vás? A čo ak naše zistenia budú popierať dogmu o fyziológii človeka a bude potrebné prepracovať skriptá fyziológie až teraz po 35-tich rokoch?

img

V rámci týchto odborných testovaní, ktoré realizujeme s PaedDr. Viktorom Bielikom, PhD. na klinike Sportmed.sk, sa pokúšame zistiť, ako funguje môj metabolizmus v pokoji i počas rôznych druhoch záťaže. Výsledky sú zaujímavé svojou nezvyčajnosťou oproti štandardu. Detaily až o chvíľu. Po prvý krát sa dostávame k nástrojom, ktoré nám pomáhajú objektívne vyhodnocovať prácu tukového metabolizmu. Odteraz to už nebude viac abstraktný pojem, ktorý je ťažko objektívne sledovateľný cez merania ketónov v krvi alebo v moči, pretože tieto parametre hovoria iba o aktuálnom metabolickom stave ale nevypovedajú nič o celkovom metabolickom nastavení (metabolická mašinéria). 

V rámci testov sme okrem sledovania metabolickej flexibility a príbuzných parametrov sledovali aj to, ako moje telo reaguje na prítomnosť rôznych vzoriek, ktoré sme testovali v rámci pripravovaného produktu pre spoločnosť Kompava. Aj tieto výsledky budeme publikovať a potrebovali sme zistiť, či vybrané vzorky sú skutočne tak účinné, ako hovoria ich patenty. Čo zaujímavé sme zistili a ako pokračujeme v tomto projekte vás budeme priebežne informovať. Tento produkt považujeme za najdôležitejší, aký kedy môžeme pripraviť. Podstatne dôležitejší ako Wellness Protein či Wellness Bar, ktoré sme v spolupráci s Kompavou vyvíjali po minulé roky. Tento produkt bude mať za úlohu pomáhať prehlbovať optimálne nastavenie metabolizmu, ale detaily si povieme až neskôr. 

Ak ide o predbežné výsledky môjho metabolizmu, pripravovaný podrobný článok vás bude pravdepodobne šokovať. Spôsob, akým sa moje telo rozhoduje, kedy začne používať ako zdroj energie cukry je prinajmenšom nezvyčajný. To sa preukázalo pri opakovaných testoch, kedy si pôvodne Dr. Bielik myslel, že “mašina” je pokazená, pričom ju pred každým vyšetrením kalibroval a predo mnou aj po mne už fungovala normálne. Samozrejme až s postupnými ďalšími meraniami aj Dr. Bielik nadobudol dojem, že ide o inak fungujúci metabolizmus, čo sa potvrdilo nie len na mojich osobných výsledkoch, ale aj na výsledkoch mnohých ďalších mojich zverencov a čitateľov, ktorí sa na vyšetrenia prihlásili a patria k našej svorke. Išlo o úzku skupinu ľudí, ktorí už dlhšie roky zastávajú našu filozofiu stravovania, ktorú odporúčame na našich webových stránkach. Na všetky súvislosti a detaily sa môžete tešiť. Pravdepodobne začiatkom decembra 2014 ho budete môcť už čítať a inspirovať sa novými poznatkami, ktoré nemajú obdobu ani vo svetovej literatúre. Existujú však už prvé štúdie vo svete, ktoré poukazujú na tieto fenomén metabolické zmeny a všetky ich v tomto článku spomenieme.

Tento výskum a všetky získané výsledky plánujeme publikovať aj v novej knihe, ktorú pripravujeme v spolupráci s Martinom Chudým. Táto téma bude preberať všetky dôležité teoretické i praktické aspekty zo sveta metabolickej mašinérie, ktorej by ste mali venovať zvýšenú pozornosť ak sa zaujímate o vyššie výkony, rýchlejšiu regeneráciu a iné výkonnostné parametre. Publikáciu dopíšeme pravdepodobne na prelome rokov 2014 / 2015.

V rámci môjho osobného výskumu však nekončím. Ešte bude nasledovať fáza, kedy za rôznych situácií budem na sebe merať hladiny laktátov, aby som dokázal identifikovať aj iné metabolické mechanizmy v mojom tele. Tieto sledovania sú však skôr pre zaujímavosť a kvôli mojej osobnej zvedavosti. Pre každého z nás je dôležité zbierať o svojom tele a jeho fungovaní akékoľvek relevantné údaje a informácie, aby sme si mohli urobiť ešte lepší úsudok. Ten náš sa na základe špeciálnych spiroergometrických meraní i vďaka kontaktu s Dr. Bielikom veľmi výrazne zvýšil. 

Všetky naše zistenia budeme publikovať v pripravovanom článku, ktorý považujeme za najdôležitejší vôbec, aký sme kedy napísali. Máte sa na čo tešiť. Buďte s nami v kontakte a čoskoro sa dozviete viac o vlčích výkonoch a metabolickej mašinérii (flexibilný tukový metabolizmus).

Lavega
Pridané: 19.12.2014, 08:35
Reagovať
Pridané: 19.12.2014, 08:35
Reagovať
Správa
Držím palce, ste fantastický! Aj túto stránku by som dal ako povinné čítanie pre každého! Ďakujem. :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
maballot
Pridané: 14.11.2014, 20:13
Reagovať
Pridané: 14.11.2014, 20:13
Reagovať
prosba
Vlado zdravim ta, po dlhsom hladani na internete som sa vzdal ,lebo to neviem najst...chcem sa spytat ake druhy tukov (Mufa Pufa Safa)obsahuju konopne lanove a chia semienka ...a vsetky mliecne vyrobky ?biely, grecky jogurt ,tvaroh atd....dakujem za odpoved
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 25.11.2014, 23:13
Reagovať
Pridané: 25.11.2014, 23:13
Reagovať
Re: prosba
Hladal si aj tu: http://nutritiondata.self.com
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
lubica
Pridané: 18.10.2014, 17:31
Reagovať
Pridané: 18.10.2014, 17:31
Reagovať
Povzbudenie
Veľmi vám fandím, poctivo sledujem a s nadšením čítam váš blog asi rok a praktizujem postupne vaše rady na sebe. Doteraz nikto mi nedal do života toľko "výživných rád" ako vy. A už sa neviem dočkať jednak toho nového produktu a aj vašich záverov ku ktorým počas vášho výskumu dospejete. Keby ste neboli tak ďaleko - som z Košíc, určite by som rada aj ja zúčastnila vášho testovania. Držím palce!
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem