Tento článok je staršieho vydania a informácie ktoré obsahuje, už nemusia byť aktuálne. Pokiaľ vás táto téma zaujíma a chceli by ste, aby sme sa jej opäť venovali, zahlasujte. Články s najvyšším počtom hlasov pripravujeme prednostne.
ruka
Hlasov:4
banner
Tréning, úrazy a regenerácia

Spoznajte kvalitu ostatných ingrediencií v PREMIUM ENERGY produktoch

Tieto detaily sú vždy veľmi zaujímavé a máloktorý výrobca sa unúva zverejňovať ich. Podobne ako pri vývoji Wellness produktov, aj tento krát vám predstavujeme podrobné poznatky o tom, aké sme mali dôvody na výber ingrediencii v produktoch PREMIUM ENERGY. 

img
jimmy123
Pridané: 01.08.2016, 21:15
Reagovať
Pridané: 01.08.2016, 21:15
Reagovať
horčík
Dobrý deň, v tomto článku to síce nie je uvedené, ale v zložení tohto produktu je uvedený oxid horečnatý. Veľmi sa do týchto záležitostí nevyznám, ale vo väčšine článkov som sa dočítal, že to nie je najvhodnejšia forma horčíka, pretože má nízku vstrebateľnosť. Nebolo by vhodnejšie použiť citrátovú formu horčíka?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 09.08.2016, 21:44
Reagovať
Pridané: 09.08.2016, 21:44
Reagovať
Re: horčík
Zdravim Jimmy, uz ste tu odpoved dostali aj od pani Komorechovej priamo z Kompavy, ale pre ostatnych ju vkladam sem tiez:

Dobrý deň pán Zlatoš,
V citrátovej forme je 10,5 % horčíka, čiže do produktu dávate 90 % soli, ktorú vlastne telo ani nepotrebuje a v receptúre zaberá "veľa" miesta.
Oxid horečnatý - v zložení táto soľ obsahuje 50% horčíka, ktorý sa síce slabšie vstrebáva ale vzhľadom na obsah v danej soli je pravdepodobnosť vstrebania horčíka rádovo vyššia.
Niektoré štúdie dokonca uvádzajú, že organizmus si vie túto formu pretransformovať do využiteľnej organickej formy. V prípade citrátu by sme museli aplikovať 4x viac citrátovej soli, aby sme dosiahli rovnaký pomer využitia horčíka.
V prílohe Vám zasielam štúdiu na produkt Aquamin.
V našom záujme bolo využiť tento morský minerál, obrovským problémom bola rybacia chuť a aróma, ktorá by pokazila celú senzoriku u produktu.
Preto sme sa ubrali smerom k MgO.
V mojom záujeme je vyžívať čo najlepšie produkty a suroviny.
Srdečne Vás pozdravujem ZK
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
stevo6
Pridané: 06.11.2015, 16:35
Reagovať
Pridané: 06.11.2015, 16:35
Reagovať
GMO a sukraloza
Vlado, vdaka za clanok s vycerpavajucimi informaciami k ingredianciam. Trosku nerozumiem 2 veciam v clanku:
1. Preco povazujete sukralozu za zlo, z coho je podozriva?
2. Preco zdoraznujete, ze jednotlive ingrediencie nie su z GM surovin? Ja po luskani informacii o zivotosprave som nenarazil na nic, co by rozumne zdvovodnovalo, ze en bloc odmietanie (akejkolvek) GM je spravne. To samozrejme nedokazuje, ze taky dovod neexistuje. Preto by ma zaujimalo, preco vy osobne mate ku GM0 tento postoj, na zaklade akych informacii ste sa k nemu dopracovali?
BTW: v clanku mate drobnu chybu, citujem: "no u nás v EÚ žial ešte nie je nepovolené" - dvojnasobny zapor.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 15.11.2015, 19:06
Reagovať
Pridané: 15.11.2015, 19:06
Reagovať
Re: GMO a sukraloza
Som za biologicky cistu vyzivu, v ktorej verim v iste standardy. Dovody pouzitia sukralozy som vysvetlil v clanku, pokial by sme nemuseli, urcite by som bol radsej keby sme mohli pouzit nieco prirodne (prirodzene). Ak ide o GMO, intenzivne sa tym zaobera nas priatel Martin Chudy:

http://vsetkoogmo.sk

A zmysluplne vysvetlenie si mozes precitat aj tu:

http://defensenutrition.com/blog/2015/10/gmo-vs-evolution-have-we-gmoed-ourselves-to-a-point-of-no-return/
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem