Tréning, úrazy a regenerácia

Otestovali sme novo otvorené Centrum METFLEX v Žiline

Diagnostické centrum v Žiline, ktoré zastrešuje spoločnosť Kompava, ponúka veľmi užitočné služby, ktoré presahujú bežné štandardy iných diagnostických centier. V rámci nášho výskumu o metabolizme, je to pre nás veľmi užitočný partner. Prečo bude toto centrum užitočné aj pre vás?

img

Diagnostika fyzickej i metabolickej trénovanosti

V Žiline začiatkom roka 2016 otvorila spoločnosť Kompava nové diagnostické centrum s názvom Met/Flex. Nie je však náhoda, že tento názov sa zhoduje aj s názvom našej dlho pripravovanej Aplikácie MET/FLEX, ktorej prevádzku sme spúšťali taktiež len nedávno (6/2016). V rámci nášho metabolického výskumu, je Centrum v Žiline pre nás kľúčovým partnerom, pomocou ktorého sa mnohé výskumné úlohy stávajú ľahšie realizovateľné. 

V spolupráci s centrom Met/Flex a spoločnosťou Egamed (distribútorov medicínskych prístrojov Ganshorn pre diagnostiku) sme zároveň spracovali aj konkrétny metodický postup, ako správne používať tento kvalitný diagnostický prístroj (Ganshorn), aby všetky namerané dáta mali vysokú presnosť a výpovednú hodnotu. To v našom výskume hrá veľmi dôležitú úlohu a takýto pedantný postup je v bežnej praxi ojedinelý.

Tento správny metodický prístup je však veľmi dôležitý aj pre vás, pokiaľ nameraná dáta vám majú pomôcť presne analyzovať vašu aktuálnu fyzickú i metabolickú kondíciu. Túto diagnostiku považujeme za základný ukazovateľ zdravia, vitality a výkonnosti každého človeka. Na základe zistení prestanete podliehať ilúziám a zároveň môžete svoju fyzickú i metabolickú kondíciu posunúť správnym smerom.

V centre vám namerané dáta zároveň hneď vložia do Aplikácie MET/FLEX a vy získate užitočný výstup (vzor 1.0 verzie TU), aký zatiaľ neposkytuje žiadne diagnostické centrum na Slovensku. My veríme, že tento štandard sa postupne rozšíri aj na iné diagnostické centra v našej krajine i v Čechách

 

Viac informácií získajte v nasledovných linkoch:

 

Maros
Pridané: 22.07.2016, 15:30
Reagovať
Pridané: 22.07.2016, 15:30
Reagovať
Spiroergometria
Ahoj Vlado. Pred par tyzdnami som absolvoval spiroergo prave v MetFlexe v Ziline. Vysledok samozrejme este nie je taky, ako by som si predstavoval. V skratke - niektore hodnoty su celkom fajn (napr. ABZ pri 99.8 z VO2Max, MFO 1,3), na druhej strane u mna nie je ziadna zona kde spalujem len tuky.

Podla ich interpretacie (Tomas Jurkovic) je to zapricinene zanedbanim objemovych treningov (dlhsie behy v nizkej intenzite). Po precitani tvojich blogov (cca rok pred spiro) som sa prave zameral viac na HIIT treningy (beh, 2/tyzden), propri tom rekreacne florbal (1/tyzden), plus podla nalady 5 - 10km behu (tep som dovtedy velmi nesledoval, skor som sa riadil pocitom). Myslis, ze takato interpretacia vysledkov je spravna? Mal by som zredukovat HIIT a pridat viac objemov, alebo by si mi ty poradil nieco ine? Mojim cielom je v prvom rade budovat metabolicku flexibilitu.

Vysledky som samozrejme nahral do aplikacie (Neviem, ci k nim mas pristup. Ak nie tak mozem poslat).
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 25.07.2016, 09:39
Reagovať
Pridané: 25.07.2016, 09:39
Reagovať
Re: Spiroergometria
Ahoj, opat sme upravovali algoritmus vypocitavania S-M-E (skore metab. efektivity) a vsetkym sa vysledky este trochu ponizili. Stale pracujeme na to, aby to bolo optimalne nastavene a riadime sa aj podla vysledkov, ktore sa do aplikacie vkladaju od teba a dalsich uzivatelov.

My sme sa o tom s Tomasom bavili. Je to na dlhsiu diskusiu. Myslim ze ma aj Tomas pravdu a tato forma fyzickej pripravy je pre sportovcov ako je on (vytrvalostnych) nevyhnutna. Clovek sa na taku zataz potrebuje adaptovat. Na druhej strane ja nemam ziaden taky fyzicky trening, na beh nie som adaptovany a moja zona cisto tukov siaha az do 85% z VO2MAX v poslednom teste (6/2016). Ak nie si profi vytrvalostny sportovec, tak mozno ani pre teba to nema zmysel, ale na to sa neda odpovedat jednoznacne. Z udajov ktore pises sa zda, ze si tukovo adatovany v prvych dvoch fazach (pokoj a nizka intenzita) a ked dosiahnes aj tretiu fazu adaptacie v submaxime (co uz moze trvat mesiace az roky), tak potom sa ti zjavia urcite aj cisto tukove zony vo vysledku.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem