Názory a postoje

Vypočujte si prvých 14 dielov nášho podcastu

Od spustenia nášho podcastu prešli 2 mesiace a už sme pre vás stihli pripraviť prvých 14 dielov. Tieto audio súbory si môžete vypočuť na cestách alebo v inom neproduktívnom čase, ktorý si môžete spríjemniť našimi článkami či myšlienkami. V nasledovnom poste získate prehľad o čom bolo uplynulých 14 dielov.

 

img

Zlatoš Family Podcast, prvých 14 dielov a ich obsah

Všetky diely nášho podcastu nájdete TU. A tu máte k dispozícii návod, ako si inštalovať odber podcastov do svojho zariadenia (Apple, Android).

 

1. Spoznajte Zlatoš Family - Podcast rozhovor s Lenkou Perželovou

Released28 May 2016

Toto je úvodný podcast Zlatoš Family. Tinu a Vlada Zlatošových vyspovedá moderátorka Lenka Perželová, vďaka čomu spoznáte ich osobný či pracovný život alebo ich názory a osobné skúsenosti v oblasti životosprávy. Taktiež vás oboznámia s ich aktuálnymi projektmi. Tu je zoznam otázok: OSOBNÉ Vlado a Tina, vy ste už v podstate verejné osobnosti, ktoré vplývajú na svoje okolie a pokúšate sa ísť mnohým ľuďom príkladom. Čo vás motivuje robiť to, čo robíte? Ako ste sa vy dvaja spoznali? Kým ste boli pred tým, ako ste sa spolu spoznali? Ako vyzeral váš život pred tým? Odkiaľ beriete toľko motivácie každý deň robiť to, čo robíte a ako to robíte? Prečo ste na niektoré dôležité otázky vo výžive zmenili tak zásadne názor? Narážam najmä na tému neraňajkovania či nejedenia 5 a viac krát za deň. Prečo už neraňajkujete? Aké sú vaše najobľúbenejšie jedlá ktoré jedávate najčastejšie? Aký je váš postoj k prehreškom? Má podľa vás osobnostný rast súvis so stravovaním a fyzickou kondíciou? Ako vyzerá váš bežný deň, v ktorom aplikujete všetky poznatky z oblasti zvykov, výživy či pohybu? RODINNÉ Ako si dokážete rozvrhnúť deň, kedy ste v práci a kedy ste s rodinou, resp. ako pri toľkej práci a aktivite zvládate ešte tráviť toľko času s rodinou? TRÉNINGOVÉ Aký je váš postoj k pohybu a fyzickému tréningu? Aj v pohybe máte niektoré kontroverzné názory ako v oblasti výživy a životosprávy? PRACOVNÉ Pracujete tvrdo, ste workoholici? Čo považujete za najlepšiu investíciu doteraz vo vašom živote? (či už v zdraví, čo vám pomohlo vo vzdelaní, v podnikaní, v dennodennom živote) Kam si myslíte že smeruje budúcnosť vo výžive, životospráve či v pohybe? Aké trendy sa na nás valia a ako pri týchto trendoch vidíte svoju budúcnosti vy? Na aké projekty sa môžeme od vás v blízkej i ďalekej budúcnosti tešiť?

 

2. Podajte ruku všetkým, ktorí sú pod vašim levelom poznania.

Released03 June 2016

Všetkých nás, bez ohľadu na to, či sme alebo nie sme odborníci, je povinnosťou podať ruku všetkým tým, ktorí sú pod našim levelom poznania, ak nám túto ruku podať chcú. Tieto poschodia predstavujú level našich zručností, poznatkov, úsudkov a mix všetkého, čo daný level reprezentuje. Jedno je však isté, že na týchto poschodiach sú ľudia, ktorí nie sú dokonalí či bezchybní, ale v danej oblasti nás môžu posnuť do vyššieho levelu a potom ich úloha skončí. Sú to ľudia ktorí nás k sebe priťahujú svojim nastavením mysle (včítane ega), kvalitou vedomia a kvalitou zručností, ktoré na nich obdivujeme. Preto ľudia ktorí spolu rezonujú na jednej vlnovej dĺžke sa radi spájajú. Aj našu prácu môžete považovať ako jedno také poschodie, cez ktoré sa môžete dostať do vlastných vyšších levelov. A tam nájdete opäť ďalších užitočných ľudí, ktorí vám pomôžu prekročiť svoj vlastný tieň a posunúť sa ďalej. To, kam sa až chcete prepracovať, je len na vás a vašich dôvodoch PREČO. Každý máme také nastavenie mysle, v ktorom k sebe priťahujeme ľudí ktorí sú na tom podobne, ako my sami. To znamená že pre každé poschodie existuje určitý stupeň kvality uvedomenia. Preto je hlúposť kritizovať kohokoľvek na nižších poschodia za čokoľvek zlé, pretože aj tento človek má svoju úlohu v živote stovák iných ľudí, ktorí vďaka nemu prejdú cez toto poschodie do vyššieho levelu poznania rýchlejšie. Úlohou nás všetkých (nie len odborníkov) je pomáhať čo najväčšiemu počtu ľudí posúvať sa cez náš level rýchlejšie a s minimom pokusov či omylov, ktoré sme si na svojej ceste museli preskákať. Našim poslaním je akcelerovať poznanie druhých vďaka našim nadobudnutým skúsenostiam. Ako sa to pokúšame urobiť my? Ako by ste mohli vnímať našu prácu a informácie ktoré verejne prezentujeme? Na to vám odpovieme v našom druhom podcaste. Tešíme sa na osobnú spoluprácu s vami. 

 

3. Vytvorme si zručnosti pre vedenie kultúrneho sporu

Released06 June 2016

Určite ste sa aj vy neraz pristihli v situácii, kedy ste si uvedomili, že nedokážete s druhou stranou viesť spor tak, aby ste sa navzájom nie len rešpektovali, konštruktívne kritizovali, ale aj posunuli a zlepšili navzájom. Prečo v našej krajine nevieme kultúrne viesť spor a kto nám v tom bráni? Aké riešenia navrhujeme my, to sa dozviete v tomto podcaste.

 

4. Spoznajte štvrtý makronutrient vo výžive človeka

Released09 June 2016

Využívajú ich vo veľkom v prírode zvieratá a novorodenci by bez nich neprežili. Stávajú sa dominantným zdrojom energie v čase hladovania, majú protizápalové účinky, ochraňujú svaly pred katabolizmom a chránia našu DNA. Ich terapeutický účinok je silnejší ako akýkoľvek liek na svete, ale to nie je to najlepšie. Naše telo si ich vie za určitých okolností vytvoriť samo. Čo je to?

 

5. Večer inšpiratívnych osobností - Vlado Zlatoš a Dušan Plichta

Released11 June 2016

Prečo ten, kto nezačne podnikať v tom, čo miluje, bude po zvyšok svojho života nešťastný? Prečo práve zdravé telo vás “prinúti” podnikať? O týchto a ďalších zaujímavých témach diskutujeme v spoločnom rozhovore s Dušanom Plichtom. Z nasledovného video rozhovoru sa dozviete: Aké máme dôvody robiť to, čo robíme a PREČO to robíme? Čo nás naviedlo na tento smer a prečo to považujeme za svoje poslanie? Ako sme začínali my s Dušanom, čo nás formuje, motivuje a ako vyzerá náš bežný deň? Prečo perfekcionisti sú klamári a prečo ani vy nikdy nebudete dokonalí? Prečo sa nemusíte báť kritiky, ktorá vás čaká bez ohľadu na to, či robíte to čo milujete alebo aj to, čo vás nebaví? Ako začať podnikať v oblasti svojho záujmu a nadšenia? Prečo viac ako ciele ktoré dosiahnete je dôležité to, akou osobnosťou sa staneme? Prečo nastavenie mysle zohráva minimálne 80% úspechu? Prečo je dôležité nájsť si mentora? Ako sa váš svet zmení, keď si založíte rodinu?

 

6. Vybudujte si lepšiu metabolickú kondíciu zápasením

Released13 June 2016

Pýtate sa prečo robiť tak agresívny šport akým je zápasenie? Dá sa robiť tento šport vôbec bezpečne? Aké výhody vám poskytne zápasenie z kolien a prečo by ho mali do svojho tréningu zaradiť dokonca aj ženy? Nasledovný audiočlánok vám prezradí viac.

 

7. Spoznajte "novú" metabolickú fyziológiu a jej výhody

Released17 June 2016

Aké výhody ponúka kombinácia rôznych výživových smerov ako sú: low-carb, ketogénna výživa, čiastočné hladovanie, reštrikcia kalórií, tradičná výživa, paleo výživa, back carb loading a ďalšie? Čo ak dnešné nové znalosti spochybňujú pohľad na starú fyziológiu človeka a otvárajú priestor pre pohľady nové (tukový metabolizmus a jeho výhody)? Viac sa dozviete v nasledovnom audiočlánku.

 

8. Odmerajte svoj metabolizmus s aplikáciou MET/FLEX

Released20 June 2016

Vždy ste chceli vedieť či vás metabolizmus pracuje v cukrovom alebo tukovom režime? Problém je iba v tom, že nič také, ako striktný cukrový alebo striktný tukový metabolizmus neexistuje. Zistite, ako vám pomôže aplikácia MET/FLEX odmerať efektivitu vášho metabolizmu. Na základe tohto výsledku lepšie spoznáte svoje telo, urobíte kvalifikovanejšie rozhodnutia a neublížite si neuváženým výživovým či tréningovým protokolom, ktorý nie je prispôsobený vašim individuálnym zvláštnostiam. Viac informácií nájdete na: spiro.vladozlatos.com

 

9. Nepodliehajte ilúziám vo výžive a životospráve

Released23 June 2016

Zbierať o sebe rôzne dôležité informácie, je nekonečne dôležitý proces v optimalizácii zdravia i životosprávy. Slovo “optimálne” by však nemalo byť len nejaký ďalší abstraktný pojem. Ak nechceme podliehať tradičným ilúziám, musíme mať istotu, že náš životný štýl nám prospieva a nie naopak. Ako to urobiť?

 

10. Zdravé stravovanie detí v praxi a 10 podmienok úspechu

Released29 June 2016

Ako sa postarať o svoje ratolesti vo veku od 0 do 5 rokov? Akých 10 podmienok úspechu je potrebné dodržiavať, ak sa chceme o svoje deti starať zodpovednejšie, ak ide o ich stravovanie? Ponúkame vám náš pohľad na stravovanie dcérky Amelie a skúsenosti, ktoré sme nadobudli. V tomto podcaste prezrádzame niektoré informácie, ktoré sú podrobne spracované v našej 40 stranovej publikácii: ZDRAVÉ STRAVOVANIE PRE DETI DOMA AJ MIMO DOMOVA + 10 PODMIENOK ÚSPECHU, ktorú si môžete zakúpiť na našej webovej stránke.

 

11. Odmerajte flexibilitu svojho metabolizmu

Released18 July 2016

Predstavte si, že 35 až 50 rokov sa dozvedáte fakty o tom, ako funguje ľudské telo a potom sa objavia nové neprebádané mechanizmy, ktoré úplne zmenia pohľad na vec. To, že niekto až teraz objavil “Ameriku” ale neznamená, že doteraz tam nebola. Počúvajte jeden z najvýživnejších článkov, aký sme doteraz napísali.

 

12. Kam smeruje budúcnosť Zlatoš Family projektov?

Released22 July 2016

Inteligentní ľudia by mali tvoriť nové veci a najmä také, ktoré sa nedajú ignorovať. Patríte medzi nich? V tom prípade s vami chceme spolupracovať. Ak ste vždy chceli vedieť aké projekty plánujeme zrealizovať v blízkej i ďalekej budúcnosti, tento podcast vám to prezradí. Poodhalíme vám proces nášho tvorivého myslenia a spôsob, ako vznikajú naše projekty. Pochopíte ako uvažujeme nad budúcnosťou a ukážeme vám, ako z myšlienok tvoríme niečo nové. So stúpajúcimi skúsenosťami sa každým rokom zlepšuje naša schopnosť riešiť čoraz náročnejšie problémy týkajúce sa zdravia, pohybu či životosprávy, ktoré pred nami nik nevyriešil. A my tieto výzvy s radosťou prijímame. Ak sa vám naše smerovanie páči, rezonuje s vami a vidíte v ňom zmysel i hodnotu, začnite s nami spolupracovať ako partner, kolega alebo investor.

 

13. Ako podnikať a zvládať svoje projekty? Interview s Michalom Trubanom

Released27 July 2016

Krátky, ale za to výživný, 22 minútový rozhovor s Mišom Trubanom: podnikateľom, blogerom, investorom a športovcom. Zistíte, čo sa naučil za 15 rokov svojho podnikania, čo mu dal šport, prečo žije na Floride. Tiež vás prekvapí postojom, že mať dobrý nápad ani z ďaleka nestačí a nápad je sám o sebe bezcenný. Ako mnohí viete, s Mišom spolupracujeme aj na projekte stoličky neseda.com ale to nie je všetko. Počas interview získate aj jednu veľmi exkluzívnu informáciu, ktorú zatiaľ Michal nikde nepublikoval a mohla by vás tiež zaujímať. Viac o Mišovej práci sa dozviete na: http://www.truban.sk.

 

14. Spoznajte vlastnosti inteligentného škrobu Superstarch

Released01 August 2016

Prečo sme do nových PREMIUM ENERGY produktoch vybrali sacharid, keď sme zástancami nízko-sacharidového stravovania? Čím je tento škrob taký výnimočný a akými faktami nás presvedčil? Vypočujte si tento podcast a spoznáte najpomalší a najinteligentnejší škrob, aký kedy môžete konzumovať pre zlepšenie kontroly svojho metabolizmu.

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem