Potraviny a stravovanie

Finišujeme s prémiovým produktom od Kompavy, aký sme tu ešte nemali

Po dlhých mesiacoch vývoja, kombinovania a testovania na rôznych športovcoch, sa blížime do cieľa. Už čoskoro do sveta vypustíme unikátny prémiový produkt, ktorým opäť zvýšime štandardy, ktoré kladieme na funkčnú a doplnkovú výživu. Chcete vedieť viac?

img

Produkt zlepšujúci prirodzenú silu vášho metabolizmu

Hovorí sa, že podľa sily metabolizmus, sa dá predpokladať aj sila osobnosti. Pod silou metabolizmu si treba predstaviť kvalitu zdravia, vitalitu, primeranú kondíciu ale aj výšku celodennej mentálnej energie. Opakom je mentálna hmla, ktorú oi. spôsobuje aj nízke bunkové a mitochondriálne zdravie. Svoju energiu sa všetci pokúšame smerovať do činností, cez ktoré chceme byť užitoční nie len pre seba, ale aj pre druhých. (práca, naplnenie, poslanie). Na to, aby sme rozvíjali svoj osobný potenciál a mohli sa stať lepšou verziou samého seba, potrebujeme nie len užitočnejšie poznatky, ale aj nástroje. Jeden takýto užitočný nástroj sa pokúšame v Kompave tvoriť a testovať už dlhé mesiace. O čo konkrétne ide? 

Ide o novú radu špeciálnych prémiových produktov, ktoré budú skvelým spôsobom dopĺňať aktuálnu Wellness radu (Wellness Protein, Wellness BAR). Ide o produkt, ktorý unikátnym spôsobom pôsobí na náš metabolizmus a pomáha mu stať sa efektívnejším a zdravším zároveň.  

Ak si predstavíme, že metabolizmus väčšiny ľudí je závislý na sacharidoch (negramotnosť) a nedokáže využívať ako hlavný zdroj energie tuky (neflexibilita), tak tento problém nový produkt čiastočne alebo úplne vyrieši. 

Veríme, že vám pomôže stať sa flexibilnejším, efektívnejším a teda aj silnejším v tom najhlbšom základe (zdravie metabolizmu i bunkových mitochondrií). Pomocou tohto produktu naplno podporíme vašu metabolickú silu ktorú už máte, nie tú ktorú nemáte (podpora cez energetické stimulanty = sebeklam).

Aké efekty prémiový produkt spôsobuje

Tento produkt bude znamenať revolučné premostenie medzi cukrovým a tukovým metabolizmom. A to všetko bez toho, aby ste museli na sebe dlhodobo experimentovať s faktormi, ktoré sú pre väčšinu ľudí stresujúce (čiastočné hladovanie, nízkosacharidová ketogénna diéta, iné). Ako prvé na trh prinesieme dva druhy tohto produktu (pred a potréningový) vo forme prášku. Neskôr pribudnú aj praktické formy ako tyčinka a gél. Všetky formy pomáhajú optimalizovať nie len aeróbny, ale aj anaeróbny športový výkon. Aktuálne prebiehajú rôzne zaujímavé testy na športovcoch, ktorých výsledky vám oznámime neskôr. Produkt však nie je určený len pre športovcov a aktívnych ľudí. Svojou unikátnou vlastnosťou pomáha optimalizovať aj metabolizmus pracujúcich ľudí či staršej generácie. Týmto produktom opäť zvýšime štandardy, ktoré kladieme na funkčnú a doplnkovú výživu. Viac informácií o týchto prémiových produktoch a ich užitočných vlastnostiach, vám prezradíme už čoskoro. Máte sa na čo tešiť. Preto si ešte vysvetlime hlbšie dôvody, prečo tak zásadným spôsobom o našom živote rozhoduje kvalita nastavenia metabolizmu.

Ako o našom živote rozhoduje kvalita metabolizmu

Naše zdravie zásadným spôsobom ovplyvňuje to, ako je nastavený náš metabolizmus (metabolický “motor”). Jeho nastavenie rozhoduje o tom, ktoré živiny z potravy využijeme, ktoré vylúčime a ktoré uložíme do zásob (napríklad: glykogén, podkožný tuk). Ide o akýsi “operačný program”, ktorý nastavujeme tým čo (ne)skonzumujeme, tým v akom prostredí (ne)žijeme, v akom sme kondičnom stave a celkovo od našej životosprávy. Drvivá väčšina ľudí má svoj vnútorný program nastavený na “cukrový metabolizmus”, ktorý oi. spôsobuje silný metabolický stres. Tento vnútorný stres sa obzvlášť prehlbuje pri náročnom športovaní akéhokoľvek druhu. Na tento stres sa naše telo dokáže dlhodobo adaptovať aj bez straty zdravia napríklad tak, že priberáme podkožný tuk, pomalšie regenerujeme, ľahšie sa pretrénujeme, oslabíme si imunitu. Ak však miera metabolického stresu po dlhé roky prekračuje stanovené medze (sú dané aj geneticky), začnú sa objavovať závažnejšie ochorenia, ktorým sa radšej všetci chceme vyhnúť. V tomto “cukrovom” režime je veľmi náročné udržiavať si aj primerané percento podkožného tuku (častý jo-jo efekt), človek je príliš často hladný, má chuť na sladkosti, často trpí mentálnou hmlou i nedostatkom fyzickej energie. Existuje však aj optimálnejšie metabolické nastavenie, na ktoré môžete aj vy svoje telo už dnes preprogramovať. Chcete vedieť ako na to?

img

Prirodzene a zdravo nastavené telo človeka je k dispozícii pre každého z nás. Pravda je taká, že keď sme sa narodili, náš organizmus v tomto režime fungoval prvé roky nášho života prirodzene, pokiaľ ho neovplyvnili rôzne faktory a jeden z najsilnejších je práve vysoko-sacharidová výživa. Ako sa môžete vrátiť späť k tomuto optimálnemu nastaveniu a zvýšiť tak silu vlastného “tukového metabolizmu”? Je potrebné: 

  • zvýšiť hodnotu kalórií, ktoré vkladáme do úst (nutrične bohaté potraviny), 
  • znížiť množstvo toxínov a chémie v prostredí, v ktorom sa nachádzame (vzduch, potraviny, voda, kozmetika, oblečenie, iné)
  • a naučiť sa primerane pracovať s ďalšími stresovými faktormi, akými sú chlad (otužilosť), hlad (čiastočné hladovanie), svetlo (cyrkadiálny rytmus na ktorý je naviazaná ne/funkčnosť hormonálnej sústavy) a menej potravín vo výžive, ktoré sa premenia na glukózu (sacharidy a bielkoviny). 

Silu svojho tukového metabolizmus si dnes môžete odmerať napríklad cez spiroergometrické vyšetrenie (v záťaži alebo v pokoji), ktoré poodhalí mieru, do akej ste schopní využívať ako hlavný zdroj energie tuky (z podkožných zásob alebo z jedla: mastné kyseliny, triglyceridy, ketóny). Čím viac tuku ste schopný spaľovať, tým lepšie pre vás (ideálne nad 0,15 g/min. v pokoji a nad 1,5 g/min. v pohybe). Ak ste schopní spaľovať veľké množstvo tuku znamená to, že máte aj silné bunkové (a mitochondriálne) zdravie, čiže silný detoxikačný a anitoxidačný potenciál a správne fungujúcu hormonálnu i enzymatickú sústavu (transportné energetické mechanizmy). To celé by sa malo pozitívne odraziť aj na niektorých dôležitých ukazovateľoch kvality vášho zdravia (napríklad: HbA1C pod 5,5%, kyselina palmitolejová pod 150mg/l, pomer omega-3 vs. omega-6 mastných kyselín v tkanivách pod pomerom 1:5, zápal CRP pravidelne pod 2 mg/l, antioxidačný potenciál: glutatión index medzi 10-15 a iné). 

My však veríme, že toto optimálne metabolické nastavenie je dnes k dispozícii pre každého z nás, kto je ochotný robiť lepšie a kvalifikovanejšie rozhodnutia v otázkach svojho zdravia i vitality. So spoločnosť Kompava sme preto opäť pripravili produkt, ktorý extrémne zvyšuje štandardy ktoré kladieme na funkčnú a doplnkovú výživu. Vytvorili sme radu PREMIUM ENERGY produktov, ktoré vám pomôžu optimalizovať funkčnosť vášho metabolizmu. Ide o produkty s obsahom špeciálnych škrobov, ktoré sú namiešane s ďalšími ingredienciami podľa nášho vlastného receptu. Tieto produkty vám pomôžu zjednodušiť prechod na tukový metabolizmus bez stresu a s minimálnou námahou. Ide o metabolický kompromis, kde tieto produkty zohrávajú úlohu premostenia medzi nevhodným cukrovým režimom a optimálnym tukovým metabolizmom so všetkými jeho výhodami. Chcete vedieť viac a neviete sa dočkať kedy zverejníme podrobnejšie informácie? Tie vám prinesieme čoskoro a vy sa máte na čo tešiť už dnes. 

 

Radoslav Turzik
Pridané: 05.07.2015, 23:54
Reagovať
Pridané: 05.07.2015, 23:54
Reagovať
Wellness protein stary vs novy?
Dobry den, zaujimalo by ma aky bude novy produkt v porovnani s doterajsim wellness proteinom.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 25.07.2015, 18:11
Reagovať
Pridané: 25.07.2015, 18:11
Reagovať
Re: Wellness protein stary vs novy?
Rozdiel bude velmi velky. Aspon dodam, ze tieto nove produkty budu efektivnejsie zastresovat pred, pocas a potreningovu vyzivu / suplementaciu, WELLNESS rada aktualnych produktov bude zastresovat lepsie ostatne casti dna (regeneracia). Taky Wellness BAR pre svoje zlozenie je vhodny len ako nahrada jedneho jedla pocas dna; pred, pocas ani po treningu svojim zlozenim nie je vhodny, co je uvedene aj v navode na pouzitie. WP je vhodny aj po treningu, ale nova rada produktov tuto ulohu posunie standardom na vyssi level. Dalsie informacie poskytneme uz coskoro.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Filip
Pridané: 28.06.2015, 11:34
Reagovať
Pridané: 28.06.2015, 11:34
Reagovať
Tričká
Výborný pokrok! Teším sa na nový produkt. A chcel by som sa spýtať, či nerozmýšľate nad tým, že si spravíte svoje tričká? Myslím si, že by si ich ľudia (ktorý vás chcú podporiť a chcú vás propagovať ďalej) kupovali. Sám by som mal záujem o vaše tričko.
Držím palce a ste výborný v tom čo robíte.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 28.06.2015, 13:10
Reagovať
Pridané: 28.06.2015, 13:10
Reagovať
Re: Tričká
Dakujeme za postreh Filip. Co by si na takom tricku ocenil? Co by si chcel aby o tebe to tricko vypovedalo?

Co by si povedal na slogany na tricku: PROTI DRUHYM NEBOJUJEM. ALE ZA LEPSIU VERZIU SAMEHO SEBA ANO. Alebo nieco ako: OPYTAJ SA MA, CO SOM DNES UROBIL PRE LEPSIU VERZIU SAMEHO SEBA. Alebo: CHCEM ZIT V TRVALO SKVELEJ SPOLOCNOSTI. PRETO PRACUJEM NA LEPSEJ VERZII SAMEHO SEBA... to ma napadlo len tak z fleku.

Cize nebolo by to o nas, ale o tebe a o tom kym si, aku mas identitu a standardy. Nase rodinne logo a web stranka by bola len niekde dole malym, alebo na rukave. Pretoze nie my sme dolezity (ja, Tina, dcerka), ale MY vsetci spolu a sumar nasich hodnot, ktore sa stavaju hodnotami celej nasej krajiny... a o to tu ide. Ak ma niekto napady na graficke prevedenie, mozeme to skusit spustit. Produkcia je najmenej, vyrobene to moze byt uz zajtra, pozajtra to mozes nosit cestou do prace / do skoly.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Filip
Pridané: 28.06.2015, 17:41
Reagovať
Pridané: 28.06.2015, 17:41
Reagovať
Re: Re: Tričká
Tie návrhy sú super, nejak tak som to myslel. Že by som reprezentoval seba, ale zároveň, by som podporil vás a sčasti vás aj reprezentoval. A rád sa pripojím k ľuďom, ktorí sa snažia zlepšovať. Graficky vám v tom asi nepomôžem, nevyznám sa v tom, ale som rád, že ste k tomu taký otvorený. Je to super, že ste otvorený novým nápadom. A teším sa na tričko :-)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
harcarik7
Pridané: 24.06.2015, 21:55
Reagovať
Pridané: 24.06.2015, 21:55
Reagovať
kedy ho vyskusame?
kedy bude produkt v predaji?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 27.06.2015, 15:47
Reagovať
Pridané: 27.06.2015, 15:47
Reagovať
Re: kedy ho vyskusame?
Povedzme ze najneskor o 2 mesiace. Presny datum si vsak netrufame odhadnut. Je toho mnoho co treba dokoncit, vybavit, zariadit aby produkt mohol existovat. A to som este nespomenul extremne prepracovany edukacny marketing, na ktory sa mozete uz dnes tesit.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
michalzuber
Pridané: 20.06.2015, 09:26
Reagovať
Pridané: 20.06.2015, 09:26
Reagovať
Alternativa alebo doplnok?
1. Bude to alternativa ci doplnok ku kazdodennemu jedlu?
2. Bude sa moct kombinovat s Wellness Proteinom?
3. Ako budem vediet, ze som na tukovom metabolizme? Subjektivny pocit hned odhali alebo musim na spigoergometricke vysetrenie?
Ferriss tiez skusa isty cas keto dietu, lebo mal nejaku chorobu a dieta mu pomaha vratit sa spat ku korenom. V tejto epizode https://youtu.be/tjSrjSy5cj0?t=19m45s si meria ketony v krvi. So spatnou vazbou sa lahsie napreduje, Druckerovo zname, Co sa zmeria, to sa urobi.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 27.06.2015, 15:14
Reagovať
Pridané: 27.06.2015, 15:14
Reagovať
Re: Alternativa alebo doplnok?
1. Bude to suplement, ktory bude pokryvat obdobie pred, pocas a po treningu
2. Wellness produkty budu aj nadalej vhodne na pouzitie najma mimo tohto casu, takze sa budu navzajom doplnat
3. Zatial nepoznam inu metodiku, ako objektivnejsie, rychlejsie, lacnejsie a lepsie vyhodnotit vysku svojho tukoveho metabolizmu ako cez spiroergometriu.

To ze si v ketoze este vobec nic nenaznacuje, nakolko nezistis nic o tom, ako sa zlepsila cela tvoja metabolicka masineria. Je priama umera medzi vyskou spaleneho tuku za minut a vyskou / zdravostou / poctom tvojich mitochondrii a buniek, ich pomeru omega-3 vs. omega-6 mastnych kyselin v tkanivach (a membranach). Cize spiroergometria a spravne vyhodnotene surove data, prezradzaju mnoho o fyzikalnych vlastnostiach tvojho tela.

A ako asi vsetci tusite, fyzika diktuje tvoju biologiu, takze to si cez sledovanie ketonov v krvi nezmerias. Mozes mat aj 3 mmol/l ako standard, ale to je skor znamka toho, ze ketogeneza je sice vysoka, ale na druhej strane nie je silne zariadenie (metabolicky motor: bunky, mitochondrie), ktore by tuto tukovu energiu dokazali efektivne vyuzivat, pretoze namiesto 3 litroveho sestvalca mas pod kapotou 1 litrovy ekomotor s 2 valcami. Aktualne hladam ludi, ktori by mi pomohli vytvorit fungujuci nastroj (makra, prepocty) kde vlozis surove data zo spiroergometrie (excel) a vypluje ti to za 3 sekundy graf a vsetky nasledne hodnotenia. Detaily prezradim cez email.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
aszalai
Pridané: 20.06.2015, 10:57
Reagovať
Pridané: 20.06.2015, 10:57
Reagovať
Re: Alternativa alebo doplnok?
Cákám ten produkt a som ready na testovanie:) Som zvedavy ze pomocou nej viem presiahnut momentalny vykon 1,5 g tuku za minutu.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem