Zdravé menu pre reštauráciu Hoffer (Nitra)

 Je to dávno, čo sme oslovili reštauráciu Hoffer na spoluprácu k príprave zdravého menu. Uplynuli tri roky a nám sa vedenie opäť reštaurácie ozvalo samo od seba, že nadišiel ten správny čas na zostavenie menu pre zákazníkov, ktorí si to už vyžadujú.

img

Zdravé Hoffer menu a Zlatoš Family

V posledných týždňoch veľmi intenzívne pripravujeme s Hofferom sériu zdravých menu obedov s polievkami, ktoré sa začnú oficiálne ponúkať od 1.7.2015. Zatiaľ iba ako donášková služba a neskôr sa ponuka rozšíri o menu, ktoré si budete môcť objednať aj priamo v reštaurácii. Všetky detaily o tomto zdravom menu vám prezradíme neskôr aj na našej web stránke. Zatiaľ vám prezradíme aspoň niektoré najdôležitejšie informácie. Ide o jedlá s nasledovným charakterom:

  • tradičná, najmä varená výživa, postavená na skutočne poctivých ingredienciách (BIO mäso, BIO vajcia, BIO kosti pre vývar, organické potraviny, kvalitné pochutiny),
  • obedové menu, pozostávajúce z polievky (v mnohých prípadoch kvalitné vývary z BIO špikových a BIO kĺbových kostí) a z hlavného jedla (druhé), pripravené správnym postupom v správnych kombináciách,
  • budú to jedlá s vyšším obsahom zdravých tukov, stredným obsahom bielkovín a najmenším obsahom sacharidov, k tomu najčastejšie zeleninová príloha (šalátová listová alebo dusená zelenina),
  • drvivá väčšina jedál bude bezlepková (označené aj ikonami),
  • v piatok a sobotu budú mať jedlá mierne zvýšený podiel sacharidov a príloh,
  • na donáškovom obale budete mať ku každému jedlu a každej polievke zvlášť nálepku, na ktorej bude zobrazená energetická hodnota a obsah jednotlivých makroživín v gramoch (bielkoviny, tuky, sacharidy - viď príklad nižšie),
  • k celému projektu zhotovíme elektronickú publikáciu (eBook) na bezplatné stiahnutie, kde budú podrobné informácie prečo sme vybrali dané suroviny, prečo varíme jedlá takýmto spôsobom a rôzne iné dôležité informácie pre zlepšenie kvality vášho života,
  • súčasťou eBooku a prezentačných letákov bude aj “Desatoro pre zdravého Hoffer stravníka”, v ktorých sa dozviete, ako by ste mali 10 základných odporúčaní začleniť do svojej životosprávy na zlepšenie kvality svojho života, zdravia, kondície i estetiky.

Názorný príklad nálepiek, ktoré budú na donáške k jedlám:

img

A čo je na tom všetkom najhoršie? Že toto menu si MY SAMI (Zlatošovci) nemôžeme objednať pretože už dávno nežijeme v Nitre. To je na porazenie, pretože takúto službu potrebujeme súrne úplne všetci, ktorí denne preberáme zodpovednosť za svoje zdravie (aj pomocou výživy) do vlastných rúk. Tešíme sa ale, že sa nešiel niekto, kto je ochotný pripravovať takúto kvalitu bez kompromisu. Preto veríme, že ak patríte medzi našich čitateľov a denne bojujete s tým, čo kvalitné a poctivé vložiť do úst, tak táto ponuka vás nie len osloví, ale aj oslobodí. 

 

----

Aktualizácia z dňa 5.8.2015 - zdravé menu bolo v reštaurácii Hoffer pozastavené, pravdepodobne kvôli nenaplneným očakávaniam (počty objednávok). Ak potrebujete viac informácií, obráťte sa na vedenie stravovacieho zariadenia. S ponukou na menu nás oslovilo súbežne viac reštaurácií, ak s nejakou ďalšou rozbehneme spoluprácu, budeme vás o tom na našich webových stránkach informovať.

 ----

Aktualizácia z dňa 14.9.2015 - štafetu zdravého menu po reštaurácii Hoffer preberá reštaurácia Steak & Beer na Mostnej ulici v Nitre. Viac informácii TU. Obedové menu spolu s donáškou je v prevádzke od 7.9.2015.

branov
Pridané: 01.07.2015, 11:16
Reagovať
Pridané: 01.07.2015, 11:16
Reagovať
Praha
Škoda že podobný "projekt" neexistuje aj v Prahe :-( Ponuka denného menu je to z hľadiska výživy úbohá, priam až kritická :-(
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 08.07.2015, 14:34
Reagovať
Pridané: 08.07.2015, 14:34
Reagovať
Re: Praha
Cas ukaze, ci dokazeme tento projekt odkoordinovat tak, ze bude zivotaschopny a zakaznici to budu vediet docenit...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Dusios
Pridané: 02.07.2015, 09:49
Reagovať
Pridané: 02.07.2015, 09:49
Reagovať
Re: Praha
v Prahe, v Košiciach, Poprade, Komárne, Banskej Bystrici ......
možno raz, dovtedy mi neostáva nič iné len si variť doma.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
MarteX
Pridané: 01.07.2015, 00:29
Reagovať
Pridané: 01.07.2015, 00:29
Reagovať
Konečne
Konečne Hoffer, reštaurácia ktorá má v Nitre veľa pobočiek a má aj dobré meno vďaka dobrému jedlu s poriadnymi porciami... no odkedy mám CELIAKIU nastal problém a to ten, že drvivá väčšina jedál je zahustená obyčajnou(pšeničnou) múkou a keď som sa spýtal či by mi spravili niečo bezlepkové napríklad taký kurací rezeň na prírodno s ryžou alebo niečo podobné a jednoduché stretával som sa s neochotou personálu iba krútili hlavovou ze iba to co je v ponuke v menu no v iných menších a lacnejších reštauráciách s tým nikdy problém nemali. Raz sa ma dokonca jedna čašníčka spýtala aké to je bezlepkové jedlo. Takže zvyčajne som som si musel dať nejaký šalát s mäsom co by nebolo až tak zlé, ale keď chodievame pravidelne na obed z práce, jesť každý deň to isté nie je bohvie čo. Nehovoriac že som bol takmer vždy ukrátený o predjedlo polievku aj dezert. Dnes som bol tiež na obede v Hofferi a kapustnica ktorá je sama o sebe dosť hustá bola zahustená múkou. Dat do polievky varené zemiaky už nie je asi IN a s múkou to je proste jednoduchšie. Následne som si objednal Hovädzí steak na cigánsky spôsob (na prírodno) so zemiakmi keďže v menu nemalo toto jedlo ani 1 alergén. Keď mi to však priniesli k tomu fajn steaku na prírodno bola akási šťava s cibuľou v ktorej mi takmer vidlička ostala stáť. Tak som požiadala čašníčku ci by mi to mohla vymeniť a dať to bez tej šťavy najskôr bola veľmi podráždená a nahlas sa ohľadom toho rozprávala s kolegynkou a mal som z toho pocit ze ja zato môžem že som jej nič nepovedal... nakoniec sa upokojila a priniesla mi to bez tej omáčky, no na tom mäse boli aj tak zvyšky tej omáčky ale už som to neriešil a zjedol som to. Bolo tam toho minimum no aj tak som po jedle pociťoval mierne bolesti brucha keďže som dosť citlivý aj na malé množstvo lepku. Som zvedavý ako to bude fungovať no už sa na to zdravé menu teším, dúfam že splní očakávania a taktiež vylepší Hofferu renomé.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Lavega
Pridané: 30.06.2015, 15:07
Reagovať
Pridané: 30.06.2015, 15:07
Reagovať
Zdrave menu
Super. A bude sa dať to zdrave menu jesť aj priamo v restauracii alebo len na donasku. Toto by sa mohlo zaviesť aj v iných mestách. Držím palce a gratulujem.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 08.07.2015, 14:32
Reagovať
Pridané: 08.07.2015, 14:32
Reagovať
Re: Zdrave menu
Zatial iba cez donasku, neskor to bude aj v ponuke menu (ak to bude uspesne) a potom sa moze uvazovat nad dalsimi mestami.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Lucia181
Pridané: 30.06.2015, 14:54
Reagovať
Pridané: 30.06.2015, 14:54
Reagovať
Konečne
Ďakujem Vlado, je to geniálny nápad. Konečne sa nebudem báť čo si v reštaurácii objednám. Chvalabohu že občas zabehnem do Nitry. Mohlo by sa to spraviť na viacerých miestach na SR, ale to samozrejme chce VEĽA času. Každopádne veľká pochvala, držím palce podnikaniu a tvojej rodine takisto ;)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 08.07.2015, 14:31
Reagovať
Pridané: 08.07.2015, 14:31
Reagovať
Re: Konečne
Najprv musime do poriadneho konca dotiahnut tento projek a vyladit vsetky chyby. Potom sa uvidi co bude dalej, ale nie je to samozrejme vylucene.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
veja
Pridané: 27.07.2015, 11:24
Reagovať
Pridané: 27.07.2015, 11:24
Reagovať
Re: Re: Konečne
Ahoj
po dnešnej skúsenosti mi nedá nereagovať. Po prečítaní rôznych článkov na nete som si vybrala práve Vás za "guru" v oblasti zdravého štýlu - lebo mám vo Vás dôveru a Vaše princípy sú mi asi najbližšie. Preto keďže len začínam a nemám skúsenosti aj na základe tohoto článku som si dnes prvý krát objednala zdravé menu u Hoffera. Jedlo bolo veľmi dobré, ale Vaša snaha vyskladať jedlo nie len dobré ale aj s istou nutričnou hodnotou sa trošku minulo účinku...Miesto prílohy v popise kúsky uhorky a avokáda som dostala uhorkový sladkokyslý šalát - viac sladký ako kyslý a žiadne avokádo :o( Je to klamanie zákazníka nie len že nedostanem čo som zaplatila ale aj zneužívanie Vašeho mena - že podľa Vás je to ideálne zloženie. Vyskúšam ešte raz a verím že pochopia že avokádo neni len na ozdobu - hlavne keď ja ho milujem a tešila som sa že konečne nejaká reštaurácia pochopila jeho kvality.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 16.08.2015, 13:46
Reagovať
Pridané: 16.08.2015, 13:46
Reagovať
Re: Re: Re: Konečne
Ahoj, dakujeme za tvoje postrehy. Po mesiaci sa spolupraca ukoncila, nakolko to nesplnilo predstavy vedenia Hoffer restauracie (co sa tyka objemu) ale taketo projekty potrebuju nie len svoj cas (ked doteraz boli zakaznici vychovani na nieco uplne ine) ale aj dodrziavanie standardov a kvalitu. Do textu dole som doplnil ze spolupraca bola ukoncena a s koncenptom projektu prechadzame do inej restauracii v NR, ale o detailoch vas budeme informovat az neskor...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem