Názory a postoje

Tlačová konferencia pre Pampers

Pampers a spoločnosť Procter&Gamble sú tento rok partnerom Olympionikov. Rozhodli sa podporovať túto udalosť a my sme boli pri tom. O čom sme prednášali pred novinármi v rámci tejto tlačovej konferencie?

Spolupráca so značkou Pampers

Pri tejto príležitosti sa organizovala tlačová konferencia na tému "Aj deti musia prekonávať vo svojom rozvoji prekážky, podobne ako olympionici vo svojej príprave". Wellness team zastrešoval tému športového vzdelávania mládeže, prístup a filozofia športovania mladistvých a detí.

Celá téma sa orientovala práve na športy, ktoré vedieme vo svojich akadémiách. Všetky naše skúsenosti sú viazané na Pakour, Freerun a Beach volejbal. Tu pracujeme s deťmi všetkých vekových kategórií a budujeme aj vďaka týmto skúsenostiam optimálnu cestu ako mladým odovzdať čo najviac.

V programe vystúpila aj coach Dagmar Kériová ktorá sa venuje tejto téme vo svojom projekte Fair play rodičia. Viac si k tejto téme môžete prečítať TU. Svojou prítomnosťou projekt podporil aj tanečník Jaro Bekr so svojou dcérkou Zarou. Naša prednáška trvala spoločne asi 45 minút a počas tejto doby aj naša malá Amélia Zoe pozorne počúvala a vzdelávala sa. Hlavná myšlienka prednášky spočívala v informácii o pohybe ako nutnosti pre každého človeka. Ak sa deti pre určitý druh športu rozhodnú, treba ich v tom podporovať a ak si nenašli pre seba ten správny šport, zaveďme ich na netradičné tréningy.

Napríklad na tréning parkour, freerun, alebo beach volejbal. V našich akadémiách sa venujeme deťom osobným prístupom s prihliadaním na princípy, ktoré vyznávame. Jedným z nich je vedomie, že všetky deti potrebujú lásku a láskavý prístup. V škole, na tréningu, v krúžkoch, doma, všade musia mať deti pocit, že sú obľúbené, očakávané. Vieme ako to chodí dennodenne v škole, kde sa učitelia márne snažia preukázať "milý" prístup. Krik, demotivácia, zosmiešňovanie, aj to sú prístupy niektorých pedagógov. Snažme sa preto spoločne vytvoriť pre deti priestor kde sa budú cítiť slobodne a bezpečne tak aby mohli vo svojom živote dosiahnuť čo najviac vďaka svojmu potenciálu. Každé dieťa je individuálna osobnosť, nesnažme sa ich preto vtesnať do nejakých vzorov, očakávať od nich univerzálne chovanie. Poskytnime im priestor, kde môžu naplno ukázať svoju originalitu a energiu aby vytvorili niečo jedinečné.

Šport a pohyb je pre každého človeka základ na ktorom môže stavať celý svoj život a svoje sny a ciele. Pohyb rovná sa zdravie a zdravie je základom existencie každého z nás. V našich športových akadémiách sa snažíme ovplyvniť život detí v oblasti športu, výživy, ale aj celkovej životosprávy. Len takto pripravený človek môže od života dostať to, čo mu patrí, byť šťastný a spokojný a tak prispieť ku krajšiemu svetu okolo nás.

Držíme palce aj spoločnosti P&G aby bola ochotná byť partnerom športu aj v budúcnosti. Kto pomáha športu, pomáha celej planéte.

 

Wellness Team a Amelia Zoe

Jaro Bekr a Zara

Wellness Team a Amelia Zoe

 

Súvisiace články:
Akadémia Beach Volley
Akadémia Parkour & Freerun (Skill LAB)
Kultúra nového vedomia na Slovensku
Význam školy a spôsoby efektívneho učenia
Čo mládež získa vďaka pohybu

 

Vytvorte si účet



Vyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem