...

Tématické okruhy

BLOG a tematické okruhy

Blog je časť našej webovej stránky (niečo ako denník), kde pravidelne pripravujeme články a príspevky v dvoch hlavných kategóriách: (1) články o pohybe a (2) články o zdravý. Aby sme tvorili články pre rôzne potreby rôznych čitateľov, rozdelili sme celý blog na niekoľko tematických okruhov. V každom tematickou okruhu sa naplno realizujeme a snažíme sa prinášať také články a príspevky ktoré oceníte, potrebujete a o ktoré máte bytostný záujem. Preto nás neváhajte kedykoľvek písomne kontaktovať s návrhom na článok.

1. Názory a postoje

V tejto sekcií vyjadrujeme naše presvedčenia, hodnoty a názory, s ktorými nemusí každý automaticky súhlasiť. Ten kto s nimi súhlasiť bude, môže získať nové pohľady na staré problémy alebo novú inšpiráciu (myšlienky) pre zmenu svojich postojov. Niekedy do tejto sekcie píšeme aj to, čo nás trápi alebo jednoducho svoje názory na konkrétnu vec / problém / situáciu. Samozrejme, vždy pripájame aj návrhy na konkrétne riešenia.

2. Nadváha a obezita

Nadváha (nadhmotnosť) a obezita, sú základné spoločenské, ekonomické a hlavne emocionálne problémy. Ľudia ktorí majú už viditeľný problém so svojou hmotnosťou musia pochopiť, že sú "chorí" nie len po metabolickej stránke, ale aj v otázkach postojov a spôsobov myslenia. Myseľ je neskutočne silný nástroj, ktorým dokážeme formovať nie len svoje vôľové a charakterové vlastnosti, ale aj to, ako vyzerá naše telo a vôbec celý život. Naša myseľ je našim nástrojom, ktorý je nutné vedome odkontrolovať (i aktualizovať). Je to ako s burinou (negatívne a deštrukčné myšlienky). Ak ju "záhradník" nevytrhá, bude rásť sama aj bez neho. Nedovoľte, aby sa to stalo aj vám.
Životný príbeh ľudí s nadváhou až obezitou je výsledok vzorcov myslenia (burina), ktoré pretrvávajú do dnes. Vymeňte tieto staré myšlienky (dogmy, mýty a omyly) za lepšie vedomosti a zmeňte svoj život navždy už za niekoľko mesiacov. Našou sekciou sa vám pokúsime pomôcť prebrať viac zodpovednosti za vaše myslenie i dosahované výsledky. Stačia len malé kroky každý deň a vaša lepšia verzia samého seba sa čoskoro objaví.

3. Potraviny a stravovanie

Potravinársky priemysel a vôbec jedlo i potraviny sa za posledných 50 rokov nesmierne zmenili. Dnes sa hráme s pojmami ako BIO, RACIO, ORGANIC, FITNESS či WELLNESS, no kedysi všetko čo sa vypestovalo a urodilo bolo len BIO a ORGANIC. Táto sekcia slúži nie len pre všetkých konzumentov jedla, ale aj pre tých, ktorí nám toto jedlo a potraviny vyrábajú / pripravujú. Naše rady, tipy a návody sa pokúšame sformulovať do zrozumiteľných odporúčaní, ktoré dokážete realizovať v praxi (u vás doma, v kuchyni, v obchode, v reštaurácií a možno aj pri samotnej produkcii).

4. Parkour a freerun

Parkour, Freerun, Tricking, akrobacia. To sú staré známe pohyby zabalené do nových poučiek a moderných športov. Viac ako všetky poučky sveta je najdôležitejší fakt, že tieto športy si získavajú čoraz viac pozornosti a uznania medzi mladými ľuďmi, ktorí húževnato športujú a snažia sa zlepšovať samých seba. Chcú posúvať hranice svojich fyzických (i duševných) možností tam, kde o nich ostatní vrstevnici len snívajú. Staň sa súčasťou tohto národného trendu aj TY. Ak nevyskúšaš tieto športy nezistíš, aký potenciál je v tvojom tele i mysli ukrytý. Ak sa predsa rozhodneš, navštív naše Akadémie Parkour & Freerun a zároveň sa inšpiruj článkami na túto tému, ktoré ti pomôžu zrýchliť tvoju cestu za skvelými výkonmi.

5. Beach volejbal

Beach volejbal je viac ako len plážový šport. Je to životný štýl, ktorý nie len v lete, ale aj v zime prináša úžasný pocit z pohybu. A hoci je viac atraktívny pre dámy, pretože zlepšuje estetické krivky, radi ho športujú aj muži z dôvodov zlepšovania fyzickej kondície. Našu Akadémiu Beach Volley navštevujú takmer všetci bez rozdielu veku. Táto sekcia je určená všetkým nadšencom, ktorí si chcú doplniť dôležité vedomosti o tom, ako správne trénovať a žiť tento úžasný šport.

6. Firemné zdravie

Firma, to sú ľudia. Firemný výkon sa skladá z výkonov jednotlivca. Súčet týchto výkonov určuje konečný efekt finančný, progresu, výkon efektivity práce, schopnosť konkurovať a iné dôležité efekty. Srdcom samotnej spoločnosti je zamestnanec ktorého obsah vedomostí je ten najcennejší kapitál. Súčasťou týchto vedomostí by mal byť aj "set" informácií, ktoré tejto výkonnej jednotke (zamestnancovi), pomáhajú nie len lepšie vykonávať svoju prácu, ale aj lepšie organizovať svôj život (zdravie, energia, regenerácia, kondícia i duševné zdravie = LIFE BALANCE). Nasledovná sekcia je určená nie len funkčným a dôležitým jednotkám z výplatnej pásky (zamestnancom), ale aj tým, čo tieto výplatné pásky vystavujú (majiteľom a šéfom spoločností).

7. Rodičia a tehotenstvo

Príprava na rodičovstvo je zvyčajne proces učenia formou: pokus - omyl. Občas formou "babka povedala". Táto cesta však prináša množstvo problémov, ktorých výsledkom je zbytočný stres, hnev či smútok v prípade, že dochádza až k poškodeniu zdravia. Bez ohľadu na množstvo vašich vedomostí v problematike (mnoho alebo málo), vždy je správny čas a priestor na inšpiráciu a štúdium praktických rád, ktoré predchádzajú týmto problémom.

8. Tréningy, úrazy a regenerácia

Športovať je dôležité a pre udržanie dobrého zdravia dokonca celoživotne nutné. Niekto športuje pre zdravie, niekto pre metále (ocenenia). V každom prípade šport prináša množstvo problémov, ktoré si žiadajú odpovede. V našej sekcií sa pokúsime odpovedať nie len na vaše otázky a skutočné problémy, ale poskytovať zaujímavé informácie (upgrade inštalácie), ktoré vám pomôžu posúvať vašu aktuálnu verziu svojho JA na tú vyššiu a výkonnejšiu (1.0, 2.0, 3,0).

9. Životospráva a zvyky

Všetci otročíme zvykom. Podľa toho o aké zvyky ide (dobré alebo zlé), podľa toho vyzerá aj náš život, naša postava, naša kvalita života i zdravia. Nehovoriac o tom, že kvalita zvykov v myslení určuje aj kvalitu našich vzťahov. Zaoberať sa zvykmi má preto veľký význam a v tejto sekcií vám prinášame články a príspevky, ktoré vám pomôžu stať sa lepšou verziou samých seba v otázkach životosprávy i zvykov.

10. Inšpirujúce osobnosti

Aj u nás na Slovensku existujú tisíce tvorivých ľudí a inšpirujúcich osobností, ktoré nás môžu k niečomu motivovať / naučiť nás / obohatiť náš ľudský rozmer. V tejto sekcií vám prinášame rozhovory s osobnosťami, ktorých kvality z rôznych dôvodov uznávame a chceme ich správu / odkaz / učenie šíriť ďalej.

 

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem