Tréning, úrazy a regenerácia

DVD Daj sa dokopy v príprave

Už dávnejšie sme avizovali prípravu cvičebného DVD, ktoré svojim unikátnym obsahom bude pomáhať ľuďom doslova dávať sa dokopy. Pozrite sa ako prebieha produkcia DVD a čo všetko bude obsahovať.

img

Cvičebné DVD Daj sa dokopy 

V týchto týždňoch prebiehajú ďalšie prípravy cvičebného DVD Daj sa dokopy, na ktorom spolupracujeme s vynikajúcim expertom na movement, fyzioterapiu a iné mobilizačno-stabilizačné cvičenia, Viktorom Kozubekom už od mája tohto roka (2014). Predpokladáme, že koncom roka by už mohlo byť k dispozícii. Čo bude obsahovať?

Ešte pred tým, ako si na túto otázku odpovieme úplne, je najprv dobré vedieť PREČO toto DVD vzniká a komu má pomôcť. Ak ste si ešte nestihli preštudovať naše posledné interview s Viktorom, určite tak urobte hneď teraz. Z neho pochopíte, že prečo sme si vybrali na spoluprácu práve Viktora a aké najčastejšie problémy ľudia mávajú, či už z nedostatku alebo prebytku pohybu. V tomto interview Viktor názorne pracoval aj s Tinou, na ktorej vo video ukážke poukazuje na jej nedostatky a nastavuje jej pohybový protokol tak, aby odstránila svoje bolesti či svalové disbalancie.  

Dve základné časti DVD a jeho filozofia

Cvičebné DVD bude rozdelené na dve základné časti. Prvá časť bude edukačná a považujeme ju za veľmi dôležitú. Z toho dôvodu sme pripravili interaktívny seminár, ktorého sa zúčastnilo niekoľko vybraných osôb, na ktorých sa názorne ukazovali problémové oblasti. Na plátno sa premietali potrebné grafické elementy a využívali sme názornú aplikáciu Essential Anatomy. Preberali sme množstvo veľmi zaujímavých vecí, ktoré by ste mali ovládať ešte pred tým, ako začnete cvičiť. Prečo? Pretože odstraňovať svoje problémy bez toho, aby ste poznali širšie súvislosti je pozvánka do ešte horších problémov alebo vytváranie tých nových. Seminár bude na samostatnom DVD nosiči, cvičebná časť bude zvlášť na druhom DVD nosiči.

Najdôležitejšie body (slajdy) zo semináru

 

Objaviť svoj pohybový potenciál neznamená sa úzko špecializovať a zabudnúť na to, že pohybový vesmír má milióny planét (nie len jeden šport) a čím viac pohybových vzorcov ovládame, tým vyššia je naša pohybová inteligencia.

 

Na to, aby sme dokázali svoj pohybový potenciál rozvíjať v rámci genetických limitov ktoré sme zdedili, je potrebné telo dať do rovnovážneho stavu, v ktorom budú všetky časti tela dostatočne mobilné, flexibilné a v neutrálnom nastavení. To vytvára predpoklad pre univerzálnosť a vyššiu pohybovú inteligenciu.

 

Aby sme sa mohli dostať do neutrálneho nastavenia, musíme napraviť svalové disbalancie na troch základných miestach. Prvým je panva, druhým hrudník a posledným miestom je postavenie hlavy. 

 

Samostatná cvičebná časť DVD

Druhý DVD nosič bude obsahovať už konkrétne cvičenia na odstraňovanie disfunkcií a disbalancií. Tie na sebe spoznáte cez analyzačné videá, ktoré bude táto cvičebná časť obsahovať. Budeme mobilizovať, stabilizovať a napriamovať čo bude treba, aby ste sa dostali do požadovaných pozícii so svojim telom. Fotky do nasledovnej galéria pripravila Miu Vlachová počas natáčania cvičebnej časti DVD programu.

Veríme, že tento produkt bude užitočný pre každého, komu záleží na tom, aby sa vo svojom tele cítil dobre nie len v mladom veku, ale aj v tom seniorskom. Veríme, že aj keď ste podľahli trendom, v ktorých je moderné terorizovať svoje telo až tak (napríklad súťažný Crossfit či maratón), že v noci nemôžete od bolesti a pretrénovania spávať, tak toto DVD vám prinesie úľavu a pomôže pohľadať rozumný kompromis medzi tréningovým zaťažením a kompenzáciou záťaže. Veríme, že toto DVD by mali spoznať všetci športoví tréneri, ktorí si želajú aby ich atléti a zverenci dosahovali nie len špičkové výsledky zopár rokov (kým pôjdu predčasne do invalidného “dôchodku”), ale aj v dlhšom časovom horizonte. 

A veríme, že toto DVD pomôže všetkým nám starať sa o svoje telo tak, aby sme dokázali objavovať svoj pohybový potenciál a pracovali tak na lepšej verzii samého seba. 

 

 

 

DVD dostupné už v predaji TU

michalzuber
Pridané: 22.10.2014, 13:18
Reagovať
Pridané: 22.10.2014, 13:18
Reagovať
3D body v browsery
Tiez som potreboval pozriet si ludske svalstvo a pouzil som free online appku, ktoru este davnejsie Google spravil: http://zygotebody.com/
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem