Životospráva a zvyky

Ako byt FIT event (video)

Aj na tomto evente som sa objavil ako hosť v záverečnej diskusii. O výživnosť obsahu eventu ako byť fit fyzicky i mentálne, sa postarali Martin Chudý, Dušan Plichta a Koloman Toth. O čom zaujímavom sa rečnilo?

img

Ako byť FIT? Fyzická a mentálna dokonalosť

Opäť ďalší skvelo zorganizovaný event v Bratislave. Tento event (rovnako ako ten posledný s NWNS a Dr. Bielikom) sa postarali chalani Viktor Štefaňák a Mišo Duchoň z projektu fitnessa.sk. Z nasledovného videa si môžete vychutnať aktuálne poznatky, ktoré sa šíria slovenským internetom od našich kolegov Martina a Dušana. Koloman Toth opäť výborne zhrnul svoje postrehy a príbeh naturálneho kulturistu, hoci jeho sme už dávnejšie v tejto téme vyspovedali osobne. Video má nasledovné časti:

 

  • Martin Chudý: 0:00 až 36:20 minúty
  • Dušan Plichta: 36:30 až 58:10 minúty
  • Koloman Toth: 58:15 až 1:19:25 minúty
  • spoločná diskusia so mnou od 1:19:30 minúty

 

 

Vítek L.
Pridané: 19.01.2015, 19:11
Reagovať
Pridané: 19.01.2015, 19:11
Reagovať
dve_otazky
Ahoj Vlado,

až nalezneš čas, měl bych k tobě dvě otázky. =)

První se vztahuje k přednášce. Pan Plichta uváděl, že je možné si dát v čase hladovění kávu s tuky. Vždy praktikuji hladovění tak, že piji vodu, zelený čaj nebo čistou kávu - např od 24:00 (poslední jídlo - kefír) do 16:00 (svačinka). Někdy je pravda, že by se tedy čaj s tuky nebo káva hodily pro energii. Přijde mi ale, že něco s tuky už je v podstatě první svačina, takže mi to zkrátí čas hladovění. Postupně jsem se už dostal v průměru 405hod. hladovění za měsíc. Má to příjemný efekt.

Druhá otázka je - nevadí pokud asi dva až tři dny v týdnu přijímám skoro 2g/ bílkoviny na 1kg/ath. Je to po 1,5hod. tréninku (hiit, kruhový trénink, gymnastika apod.). Jedná se mi o zatížení vnitřních orgánů. Děkuju. Ať se vám vše daří.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 21.01.2015, 00:36
Reagovať
Pridané: 21.01.2015, 00:36
Reagovať
Re: dve_otazky
Ahoj Vite, nie som si isty, ci spravne rozumiem aka je prva otazka, ale cas hladovania mozes a nemusis tou kavou prerusovat, pokus sa to robit na striedacku a sledovat svoje pocity. Dnes sa uz nachadzame na hranici doby, kedy podobne vseobecne rady bez poznania tvojich individualnych zvlastnosti a poznania aj tvojej reality (stav organizmu, krvne markery, ine parametre), nie je vhodne (ani spravne) davat. Z toho isteho dovodu neviem adekvatne reagovat ani na tvoju druhu otazku, pretoze by si to ziadalo testovanie. Myslim vsak, ze ty si uz natolko citlivy voci svojmu telu a mas natolko vyvinuty pocit pre uspesnost treningoveho i vyzivoveho protokolu, ze to pravdepodobne zvladnes sam. Planujeme v tejto veci vsak urobit konecne krok dopredu, dufam ze nam to pojde rychlejsie ako doteraz:

http://www.vladozlatos.com/novinky/nove-projekty/pripravujeme-zaujimavu-online-platformu.html
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vítek L.
Pridané: 21.01.2015, 09:27
Reagovať
Pridané: 21.01.2015, 09:27
Reagovať
Re: Re: dve_otazky
Ahoj Vlado,

rozumím. První otázka vlastně byla - hladovění je pro mě čas, kdy piji pouze vodu, zelený čaj nebo čistou kávu. Ve chvíli, kdy si do kávy nebo čaje dám tuky, mi to už nepřijde jako hladovění, protože jsem přijal "potravu" ve formě např. kokosového tuku, másla apod.. Mám naplánované testy funkční zátěžové diagnostiky. Chtěl bych se tě zeptat, jestli máš nějaké doporučení (kromě jít na test hladový) přípravy před testy? Děkuju.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 05.02.2015, 23:33
Reagovať
Pridané: 05.02.2015, 23:33
Reagovať
Re: Re: Re: dve_otazky
Nemam ziadne doporucenie Vite, odporucam potom vysledok vyhodnotit podla tohto video navodu:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/webinar-o-metabolickej-flexibilite.html
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem