Tento článok je staršieho vydania a informácie ktoré obsahuje, už nemusia byť aktuálne. Pokiaľ vás táto téma zaujíma a chceli by ste, aby sme sa jej opäť venovali, zahlasujte. Články s najvyšším počtom hlasov pripravujeme prednostne.
ruka
Hlasov:2
banner

Marcela Lenčéšová (referencia)

Mám dve deti (Denis 17 a Eliška 14), ktoré sa už viac ako pol roka sa stravujú podľa výživového plánu vypracovaného Vladom Zlatošom. Obidvaja sú športovci – plavci a toto nebol ich prvý výživový plán, ktorý pre nich Vlado pripravil...

Mám dve deti (Denis 17 a Eliška 14), ktoré sa už viac ako pol roka stravujú podľa výživového plánu vypracovaného Vladom Zlatošom. Obidvaja sú športovci – plavci a toto nebol ich prvý výživový plán, ktorý pre nich Vlado pripravil. Jeden sme sa pokúsili zaviesť už pred niekoľkými rokmi. Bola to zaujímavá skúsenosť, ale nepriniesla celkom také výsledky, ako by sme si boli želali. Deti boli oveľa mladšie a možno preto sa mi akosi nedarilo celkom im vysvetliť, že to čo majú jesť je naozaj dobré – v mnohých prípadoch vtedy zvíťazila ich antipatia voči niektorým druhom jedla a vtedy sme ešte nedokázali odbúrať mýtus zvaný vyprážané rezne z jedálnička. Ďalší pokus sa realizuje od januára 2010 – výživový plán Vlada Zlatoša je presne šitý na mieru obom mojim deťom – s ohľadom na to, ako a koľko trénujú, či potrebujú schudnúť alebo pribrať a aj s ohľadom na to v akej fáze tréningov sa práve nachádzajú. Našťastie sú už rozumní a nemajú predsudky voči „zdravej“ strave.

Začiatky boli veľmi zaujímavé, pretože sme začali robiť úplne iné raňajky na aké sme boli zvyknutí, do školy si nosili desiatu plnú zeleniny a v plastovej krabičke ešte aj zeleninový šalát ako prílohu k mäsu v školskej jedálni. Samozrejme ešte aj zelený čaj ako iontový nápoj! Je toho celá kopa, keď to treba zbaliť do školskej tašky! Vypočula som si preto aj dosť frflania. Príprava raňajok, desiatej a šalátov mi mimochodom zabrala na začiatku presne trištvrte hodinu! Potom som sa vypracovala a stíham to za približne pol hodinu. Ich desiate a šaláty sa stali hitom v triede a všetci spolužiaci ich chceli chutnať. Decká si na to tak zvykli, že to berú ako samozrejmosť. Aj určité potraviny, ktoré môžu konzumovať spolu si tak osvojili, že im už absolútne nechýba žiadna príloha, ku všetkému sa je zeleninový šalát. Zelenina minimálne 4x denne. Denis potreboval na začiatku zhodiť niekoľko kilogramov, po zavedení výživového plánu sa mu to podarilo za pár týždňov. Dostavili sa aj výsledky v súťažiach – výkony sú vyrovnanejšie a stále lepšie.

Na nové stravovanie sme si zvykli všetci a sme s ním veľmi spokojní, decká sa rovnako stravujú aj počas prázdnin, dokonca si „vycvičili“ aj mamy svojich priateľov – keď k nim idú na pár dní na návštevu, varí sa u nich podľa nášho výživového plánu – mamy si dokonca chvália, že ich deti sú počas návštevy ochotné jesť aj zeleninové šaláty, ktoré do nich bežne nedostanú. Je teda jednoznačné, že sme spokojní, každému odporúčam starať sa o zdravie svojich detí – a o tie, ktoré športujú a majú zvýšený výdaj energie počas rastu a dospievania dvojnásobne!

 

denis lences

 

 

eliska lencesova

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem