Potraviny a stravovanie

Zdravé menu v Nitre pokračuje

Po nedotiahnutom Hoffer zdravom menu preberá štafetu kolektív mladých ľudí s nadšeným prístupom z Nitrianskej reštaurácie Steak & Beer (mostná ulica Sisi). Riadne obedové menu je v prevádzke už od 7.9.2015 aj spolu s donáškou.

img

Zdravé menu v Steak & Beer reštaurácii na Mostnej ulici v Nitre

Rovnako ako pri prvom pokuse s reštauráciou Hoffer, aj v tomto prípade ide o tradičnú kuchyňu a poctivé suroviny (vývary z bio kostí, vnútornosti, kvalitné mäso, zelenina, zdravé tuky atď.). Aj v tomto prípade skompletizujeme pre každé jedlo nutričné hodnoty a podľa možností budú jedlá prevažne bezlepkovo orientované. V reštaurácii sa pripravujú jedlá s nasledovným charakterom:

  • tradičná, najmä varená výživa, postavená na skutočne poctivých ingredienciách (BIO mäso, BIO vajcia, BIO kosti pre vývar, organické potraviny, kvalitné pochutiny),
  • obedové menu, pozostávajúce z polievky (v mnohých prípadoch kvalitné vývary z BIO špikových a BIO kĺbových kostí) a z hlavného jedla (druhé), pripravené správnym postupom v správnych kombináciách,
  • budú to jedlá s vyšším obsahom zdravých tukov, stredným obsahom bielkovín a najmenším obsahom sacharidov, k tomu najčastejšie zeleninová príloha (šalátová listová alebo dusená zelenina),
  • drvivá väčšina jedál bude bezlepková (označené aj ikonami),
  • v stredu a štvrtok budú mať jedlá mierne zvýšený podiel sacharidov a príloh,
  • k dispozícii je nie len obedové menu priamo v reštaurácii, ale aj donášková služba,
  • k celému projektu zhotovíme praktickú brožúrku, ktorá bude na stoloch reštaurácie pre nahliadnutie kompletného menu (hlavné jedlá + polievky) a táto istá brožúrka bude aj v elektronickej podobe na bezplatné stiahnutie (eBook).

 

O ďalších dôležitých informáciách vás budeme priebežne informovať. Zatiaľ vám prajeme dobrú chuť v príjemnom prostredí reštaurácie Steak & Beer na Mostnej ulici v Nitre (ako je Sisi, hore nad večierkou).

Po nazbieraní dostatočného množstva skúseností môžete očakávať, že projekt sa pokúsime dostať aj do iných miest na Slovensku. Ak máte tipy na reštaurácie v iných mestách, kde by proaktívni majitelia mohli mať o podobný projekt záujem, napíšte nám do komentárov svoje tipy.

Yessie
Pridané: 13.09.2016, 15:00
Reagovať
Pridané: 13.09.2016, 15:00
Reagovať
Zdrave menu
Ahojte, chcem sa spytat, ci je (alebo v buducnosti bude) v Nitre zdrave obedove menu, kedze Steak&Beer nam zrusili :-( Dakujem a prajem vela uspechov!
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 14.09.2016, 22:47
Reagovať
Pridané: 14.09.2016, 22:47
Reagovať
Re: Zdrave menu
Dakujeme za opytanie. Zatial nemame casovu kapacitu zhanat vhodneho partnera, ale ak by ste o nejakom zariadeni s vysokym standardom vedeli, pokojne nam napiste alebo nas dajte s nimi do kontaktu.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem