Záver sezóny v Beach Volley Akadémii

Turnaj o letný titul King and Queen of the Beach 2013 v beach volejbalovej akadémii už máme úspešne za sebou. Ak chcete vedieť, kto získal svoj tromf tento rok, čítajte ďalej a dozviete sa aj iné zákulisné informácie. Výsledková listina je samé prekvapenie.

King and Queen of the Beach 2013 v beach volejbalovej akadémii Tiny Turnerovej

Krásny, skoro septembrový deň sme namiesto osláv SNP strávili barbarsky na pieskových kurtoch. Od rána počasie sľubovalo príjemný deň a športový zážitok bol vopred rovnako optimistický. Moji zverenci sa pripravovali na túto udalosť a každý sa snažil byť v čo najlepšej forme. Keďže vieme, že systém plážového volejbalu je nekompromisný, môžete vyhrať aj prehrať vo výbornej forme, výsledky sa nedali ani len tipovať. Snáď každý ale očakával víťazstvo v mužskej kategórii v podaní Dušana Mocka, avšak uvidíte ako to nakoniec dopadlo. Určite nám chýbala aj kráľovná z minulého roka Nikol Synková, ktorá sa regeneruje v kúpeľoch. Takisto chýbala Veronika Blašková, ktorá je dlhodobo v zahraničí. Tieto hráčky by určite zamiešali karty, rovnako ako Heňo Smolen, ktorý odcestoval za kultúrou.

Beach Volley Akadémia Tina Turnerová - turnaj 2013

Turnaja sa zúčastnilo 14 zverencov a v systéme hry každý s každým bojovali o každý bod, pretože body sa na záver spočítavali a víťazi v skupinách sa stretli v záverečných súbojoch každý s každým. V základných skupinách sa rozdeľovalo do dvoch kategórií podľa výkonnosti, pokročilí a mierne pokročilí, aby sme dali šancu zvíťaziť aj tým, ktorí sa venujú trénovaniu pomerne krátko.

V kategórii mierne pokročilých bojovali: Viki Feješová, Filip Štancl, Adam Pavlík, Dominika Filipovičová, Saša Šrámková, Veronika Hausnerová, Katka Glatzová. V skupine pokročilí: Saša Cachovanová, Katarína Kazmerová, Dušan Mocko, Dušan Marko, Michal Hausner, Zuzka Krajňáková, Marika Synková. Z každej skupiny postúpili dvaja najlepší a tak sa stretli štyria top hráči z každej kategórie na kurte, aby si finálne zmerali svoje sily.

Z prvej skupiny postúpili: Veronika H., Dominka F., Filip Š., Saša Š. Z druhej skupiny postúpili: Dušan Mo., Marika S., Katka K., Michal H. A tu už išlo o všetko, každý jeden bodík bol dôležitý a každá lopta znamenala ako veľmi sa titul turnaja vzďaľoval, alebo približoval. Musím povedať že každý jeden hráč bojoval statočne, aj keď niekedy šťastena stála niekde príliš vzdialená, odhodlanie a pevná vola zvíťazili. Našim cieľom niesú bezduché víťazstvá, ale dlhodobé budovanie výkonnosti, napĺňanie stanovených cieľov a pritom všetko radosť z hry a športu, ktorý sme si dobrovoľne vybrali. Vieme, že každý turnaj sa vyhrať nedá a preto každého z mojich zverencov potešila najmä účasť a radosť z hry v príjemnom kolektíve. Pretože každý jeden môj žiak je jedinečná bytosť, ktorú si vážim a som rada, že môžem osobne prispievať k ich lepšej verzii samého seba. Majú obrovský potenciál. A teraz už finálna výsledková listina. Kategória mierne pokročilí: 

1.miesto Dominika Filipovičová 

2.miesto Saša Šrámková 

3.miesto Veronika Hausnerová 

4.miesto Filip Štancl

Kategória pokročilí: 

1.miesto Michal Hausner 

2.miesto Dušan Mocko 

3.miesto Katka Kazmerová 

4.miesto Marika Synková

img

Queen of the Beach 2013 je Dominika Filipovičová a King of the Beach 2013 je Michal Hausner

Gratulujeme víťazom a želáme podobnú formu aj do celého budúceho roka. Mnohí prehrali veľmi nešťastne o 1 bod a tak vieme že hranica medzi výhrou a prehrou je ozaj tenká. Preto boli ocenení všetci účastníci turnaja a ja verím, že to čo im zostane najdlhšie rezonovať, je dobrý pocit. Niektorí nemali svoj deň, napríklad favoritka turnaja Saška Cachovanová, ktorá by si výhru určite zaslúžila. Na budúcom turnaji svoju šancu určite využije. Úctu k svojmu výkonu si určite zaslúžia aj skúsení hráči ako Dušan Mocko a Marika Synková, ktorí sa venujú beach volejbalu už niekoľko mnoho krásnych rokov a dávajú tak príklad mladším, že tento šport sa dá naozaj robiť celý život, bez limitov.

King and Queen of the Beach 2013 v beach volejbalovej akadémii Tiny Turnerovej

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem