Sledovanosť je už viac ako 60.000 návštev

Stále rastieme a spoločne napredujeme. Za mesiac marec sme opäť prekonali ďalší rekord v sledovanosti webovej stránky. Pri tejto príležitosti sme si dovolili okrem informácie z Google Analytics pridať aj niečo z pripravovanej tlačenej knihy. Ale nikomu to nehovorte, je to ešte tajomstvo.

60.805 unikátnych návštevníkov za mesiac marec 2013 

V januári sme sa tešili z veľkého skoku v podobe 50-tisícovky a teraz je tu hneď ďalší nárast. Srdečne vám chceme poďakovať za vašu priazeň. Sme šťastní ale cítime sa byť aj zodpovední za takúto veľkú skupinu ľudí. Preto neodovzdáme našu prácu horšie ako najlepšie vieme. Ako sme vám prezradili, pripravujeme aj tradičnú tlačenú verziu knihy, ktorú pravdepodobne uvidíte aj v tradičných kníhkupectvách. Zatiaľ to však nikomu nehovorte, je to tajomstvo. Prezradíme vám maličkú časť z knihy, ktorú sme čerstvo dopísali práve dnes. Budete chcieť vedieť o čom bude celá kniha?

Objavte mechanizmus lepšej verzie seba samého

Dnes každý z nás disponuje nejakou "verziou" samého seba. Výzvu, aby ste sa stali lepšou verziou samého seba, chápte ako nekonečný celoživotný proces sebazlepšovania. Neznamená to však, že ste práve teraz v niečom nemožný, neschopný, nedostačujúci alebo zlý. Tu je veľmi dôležité pochopiť, že my nechceme aby ste sa porovnávali s niekým iným (priatelia, kolegovia), ale vždy iba sami so sebou. Porovnávajte sami seba so svojimi cieľmi, schopnosťou dosahovať ich a schopnosťou neustále sa prekonávať a osobnostne rásť. 

Po celý život budete mať príležitosť sa v niečom zlepšovať. Zmena k lepšiemu môže byť pomalá a náhodná, alebo vedomá a riadená. Život je zmena, ale súčasťou tejto zmeny nie je automaticky aj progres (napredovanie). Pracovať na lepšej verzii samého seba je ako stále zas a znova preinštalovať vo svojej hlave "software" (mozog), aby bol výkonnejší ako predchádzajúca verzia. To isté platí aj na "tuning svojho hardware" (vlastného tela), aby sa toto telo stalo výkonnejšie a schopné dodať vám väčšie množstvo energie, ako cítite dnes. Objavovanie mechanizmu lepšej verzie samého seba vnímame ako celoživotný výstup na vysokánsku horu, ktorý má nasledovné fázy:

  1. Zisťujem čo ma veľmi baví (skúšam aj viacej oblastí naraz). Hľadám čo je pre mňa zdrojom nadšenia a radosti (hoci je to aj drina, ale radosť na túto drinu pôsobí ako morfium, ktoré zjemňuje aj tú najväčšiu bolesť). Snažím sa používať čo najviac moderných nástrojov, ktoré mi toto zistenie efektívne umožňujú (od kníh, cez pohyb, až po technológie). Aktívne vyhľadávam aj vlastné vzory (osobnosti a ľudia), ktorí ma inšpirujú a od nich získavam ďalšie cenné informácie (priamo alebo sprostredkovane cez ich knihy, články, semináre, iné).
  2. Robím to, čo ma baví, najčastejšie ako sa dá. Čím viac to budem robiť, tým skôr sa môžem stať v tejto oblasti významným expertom a vzorom pre druhých ľudí. Musím patriť k najlepším z najlepších v tejto oblasti. Kým svoju dokonalosť vytrénujem, potrvá to minimálne 10.000 hodín čistého času, takže svojim časom nemrhám. Začínam čo najskôr hneď potom, ako som objavil, čo ma veľmi baví a nadchýna. 
  3. Objavujem hodnotu v tom čo robím. Som už tak veľmi zručný a schopný, že za moje zručnosti mi chcú ľudia zaplatiť. Títo ľudia vymenia peniaze za to, aby som im ukázal ako sa naučia niečo rýchlejšie, ako som sa učil ja formou pokus omyl a trvalo mi to dlhé roky. Získavam peniaze pretože viem, že ľudia chcú skratky, užitočné a kvalitné návody. Nechcú vymýšľať už vymyslené koleso. 
  4. Speňažujem túto hodnotu a neustále sa všestranne rozvíjam, aby som mal čo ponúknuť aj v budúcnosti. Musím v sebe rozvíjať aj iné dôležité zručnosti (napr. schopnosť čestne presviedčať iných), aby som sa stal cennejší.
  5. Nezaváham a nevyhováram sa ani na chvíľu. Na rebríku úspechu po ktorom kráčam, budú vždy nejakí ľudia nadomnou, ale obrovské množstvo ľudí podomnou a týmto ľuďom mám vždy čo dať /naučiť /odovzdať, aj keby išlo len o deti v škôlke. Čím viac učím to čo už viem, tým viac to v sebe utvrdzujem.
  6. Začínam podnikať na vlastnú päsť (živnosť, firma) a začínam preberať plnú zodpovednosť za svoj život. Stojím na vlastných nohách a bez barličiek (rodičia, škola, štát, sociálka, iní).
  7. Prekonávam prekážky a považujem ich za výzvy a nie problémy, ktoré mi VŽDY a VŠADE pomáhajú pracovať na lepšej verzii seba samého. Učím sa situáciám a životným lekciám prideľovať iba taký význam, ktorý ma posúva vpred, nie núti vzdať sa a vešať hlavu.

...pokračovanie v knihe...

 

sledovanost 60.000

Marián
Pridané: 18.04.2013, 16:41
Reagovať
Pridané: 18.04.2013, 16:41
Reagovať
Eufória
Dobrý deň. Ako by sa dalo zbaviť túžby po eufórii z alkoholických nápojov? Neviete, ako na to?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 01.05.2013, 15:22
Reagovať
Pridané: 01.05.2013, 15:22
Reagovať
Re: Eufória
To nie je tuzba, to je len nervova asociacia, ktoru si si k alkoholu vytvoril. Taku istu tuzbu si vies vytvorit aj k niecomu inemu, ale o tom napiseme coskoro clanok, mam to uz pripravene. Tento mechanizmus plati rovnako na alkohol, sladkosti, cigarety...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Marián
Pridané: 06.05.2013, 10:09
Reagovať
Pridané: 06.05.2013, 10:09
Reagovať
Re: Re: Eufória
Ahoj Vlado. Ale predsa len. Jedol som aj sladkosti a pijem aj alkohol. Sladkostí som sa už dokázal zriecť. Alkoholu stále nie. Vplyv alkoholu na psychiku človeka je iný, neporovnateľne silnejší než vplyv sladkostí. Alkohol mení osobnosť a vyvoláva silnú eufóriu, miestami až prežívanie raja.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Denisa
Pridané: 28.05.2013, 15:29
Reagovať
Pridané: 28.05.2013, 15:29
Reagovať
Re: Re: Re: Eufória
A nazor na alkohol obecne? Ak v niekom alkohol vyvolava euforiu, ktoru opakovane a cielene vyhladava, ma samozrejme problem. Ale jeho pozitivne ucinky v MALYCH MNOZSTVACH sa predsa vedecky potvrdili. Mam na mysli pohar cerveneho vinka alebo male orosene pivo sem-tam.
_________
http://www.jogaprezdravie.sk
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 05.06.2013, 23:06
Reagovať
Pridané: 05.06.2013, 23:06
Reagovať
Re: Re: Re: Re: Eufória
Alkohol v malom mnozstve mozno sposobi nieco pozitivne, ale o pive by som to asi netrvdil. Pivo ma silny estrogenny ucinok, co je velky problem v dnesnej "estrogennej" dobe. Priorita cislo jeden vo vyzive je: optimalne fungujuca hormonalna sustava:

http://www.vladozlatos.com/filozofia/o-blogu.html
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Marián
Pridané: 04.05.2013, 22:16
Reagovať
Pridané: 04.05.2013, 22:16
Reagovať
Re: Re: Eufória
Ahoj. Vďaka za odpoveď. Teším sa na článok o tejto téme.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
jj
Pridané: 29.04.2013, 08:17
Reagovať
Pridané: 29.04.2013, 08:17
Reagovať
Re: Eufória
Skús zázvorový čaj. :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem