Rodičia a tehotenstvo

Prednášame deťom aj na základných školách

To, že aj mladšie deti vo veku 10 - 15 rokov (5 - 9 ročník) je možne zaujať dôležitou témou ak ide o zdravie, výživu a celkovú životosprávu, sme mali možnosť zistiť na poslednej prednáške, ktorú sme absolvovali na športovej základnej škole v Leviciach. 

img

Ako zaujať deti základnej školy s dôležitou témou

Za pozvanie ďakujeme pani PaedDr. Marte Botkovej, riaditeľke základnej školy v Leviciach. Tá nás pozná aj vďaka jej synovi (náš verný čitateľ) a sama zvážila, že by bolo vhodné deťom predniesť aj iný pohľad na témy zdravia a životosprávy. Na pani riaditeľke sa nám páčil veľmi otvorený postoj aj napriek tomu, že na mnohé naše názory ešte nedávno zastávala opačný (skôr tradičný) postoj a neváhala ho aj deťom interpretovať s tým, že sama sa celý život učí a je otvorená novým poznatkom. S takýmto cenným prístupom sa na vyšších postoch v rámci vedenia inštitúcií často nestretávame. 

Pani riaditeľka nám zároveň prezradila, že deti boli vzhľadom na ich štandard veľmi disciplinované a pri našej prednáške ich nebolo potrebné disciplinárne napomínať (ako zvyčajne). A nebolo ich málo (cca 200 detí). Deti boli samé od seba disciplinované a nám sa páčilo, ako dávali pozor aj napriek náročnej téme. Samozrejme nebolo to “zadarmo”. Ako inak, sľúbili sme za výbornú disciplínu názorné akrobatické ukážky na záver a dokonca sme museli na vyžiadanie detí ukázať aj “kocky” na bruchu. V minulosti sme už niekoľko krát mali možnosť prednášať pred mladším kolektívom, kde sme načerpali prvé dôležité skúsenosti ako pracovať s detským publikom, ktorého doba pozornosti je výraznejšie limitovaná.

My však máme v tejto veci jasno. Na túto oblasť by sme sa chceli z dlhodobej perspektívy zameriavať najviac. Prečo? Veď kto je dôležitejší ako naša nádejná mládež, ktorá má byť hrdou budúcnosťou a záchranou našej krajiny? Výchovu schopných leadrov (vodcov) namiesto ovečiek (obetí systému), považujeme za tú najdôležitejšiu súčasť nášho poslania. Dokonca v spolupráci s jednou zatiaľ nemenovanou školou pripravujeme pilotný projekt zmeny koncepcie stravovania už priamo v školských kuchyniach, ale o tom až niekedy nabudúce.

Ak máte aj vy záujem o podobnú prednášku na vašej škole, neváhajte nás kontaktovať. Pozdravujeme všetky deti.

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem