...

Príbeh o nás

Nedávno sme mali spolu s Tinkou možnosť stretnúť úžasného človeka. Človeka, ktorý pomáha žiť lepší život miliónom ľuďom na celom svete a nám pomáha tiež. Ten pán sa volá Brian Tracy a za posledných 40 rokov svojej kariéry priniesol do života mnohých ľudí nádherné myšlienky, inšpiráciu a praktické rady, ktoré sa dajú okamžite použiť. Jeho myšlienky študujem od roku 2005, kedy som si prvý krát kúpil jeho knihu s názvom "Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť". Okamžite po prečítaní som začal pracovať na problémových otázkach, nasledoval odporúčania a riadil sa cennými radami. Začal som si kupovať viac jeho kníh i audio kníh, študoval bezplatné dostupné materiály na jeho web stránke a aktívne nové informácie používal vo svoj prospech.

Brian produkuje semináre, prednášky, knihy a iné vzdelávacie materiály na tému podnikanie (predaj, marketing, manažment, písanie kníh, branding, prednášanie, zarábanie peňazí a iné), osobnostný rozvoj (presviedčanie, time manažment, myslenie, rýchle učenie a iné) a neposledné aj pre osobný život (ako byť skvelý manžel, alebo ako vychovávať super deti). Všetky tieto vedomosti sú odrazom jeho celoživotných skúseností a nikdy nehovorí o veciach, ktoré nezažil na vlastnej koži. Cením si na ňom to, že nie je pokrytec a v tom čo robí je svetový špička. Je to úžasný leader (vodca), ktorý vychoval tisíce milionárov a úspešných podnikateľov, ktorým nezlepšil "len" pracovný a finančný život. Napokon ani ja dnes nepochybujem, že vďaka spomínanej knižke (a iným radám), som si do života pritiahol úžasnú ženu, ktorú nekonečne milujem - Tinku, moju manželku. Ale o tom až neskôr.

Dňa 2.3.2011 sme spolu s Tinkou stretli Briana Tracyho osobne. Na Ekonomickej Univerzite v Bratislave mal celodenný seminár a my sme si vybavili povolenie pre nafotenie jeho portrétov. Organizátori súhlasili a my sme boli tam. Woow, niekto, koho myšlienky denne aplikujeme do nášho života, človek, ktorý zmenil naše myslenie a celý život bude na dosah.

Prednáška sa začala. Myšlienky som dôverne poznal z papierových kníh alebo audio kníh, ktoré počúvam takmer každý deň v aute, pretože mnoho precestujem. A potom to prišlo. Prestávka, kedy sme boli na rade my a išlo sa fotiť. Bol som naozaj nervózny a neistí. Čo ak Brian nebude taký ako ho poznám z jeho audio kníh a iných materiálov? Čo ak bude pokrytecký alebo nás bude brať ako bezvýznamných ľudí čo ho vlastne otravujú? Čo ak sa zrútia moje ideály? Otvorili sa dvere a Brian prešiel z prednáškovej sály do zadných miestností, kde sme ho mali fotiť. Dnes má Brian okolo 70 rokov a pri chôdzi do schodov som vnímal, ako jeho vek mu už neumožňuje svižný pohyb. Keď sme ho však sledovali na pódiu prednáškovej miestnosti, pokojne by ste typovali, že ide o vitálneho päťdesiatnika. Toľko energie z neho žiarilo.

Nastalo ticho a všetci traja sme sa ocitli v jednej miestnosti. S Brianom nás tam nechali len v trojici, ochranka aj asistenti ostali za dverami. Foto výbavu sme mali už prichystanú a Briana usadili do pohodlného kresla. Vnímali sme ten moment ako čarovný. Tinka prehodila zopár slov a začala Briana inštruovať ako si želá aby pózoval. Ja som celú situáciu len napäto pozoroval. Bolo vidieť, že Brian má za sebou tisíce sedení pred fotoaparátom, bol to profík. Jeho gestá, pózy mali mimoriadnu úroveň. Tinka sa nestačila čudovať jeho premakanému mimickému umeniu, pričom Tinka je vo fotení skúsený profík.

Po chvíli do miestnosti vstúpil aj Brianov osobný asistent menom Ib Moller. Robí mu na cestách po svete spoločnosť a s Brianom na mnohých veciach spolupracuje. Nastala správna chvíľa na rozhovor, pretože pokiaľ bol Brian s nami osamote, bolo cítiť menšie napätie vo vzduchu. Príchodom Iba Mollera sa všetko napravilo a atmosféra sa upokojila. Tinka musela niečo vo foťáku nastaviť a tak som nezaváhal. Zo stola som zobral pripravenú knihu a pero na podpis. Bola to presne tá kniha, ktorá zmenila môj život k lepšiemu. Požiadal som Briana o podpis a on súhlasil. Vzhľadom na moju angličtinu samouka, som nedokázal vyjadriť všetky emócie radosti, nadšenia i šťastia naraz a tak som len hapkal bezduché frázy. Potom však prišiel zaujímavý moment. Spomenul som, že som Brianov dlhoročný zákazník a že si u neho kupujem mnoho vzdelávacích materiálov. Vytiahol som z vačku mobil aby som mu ukázal zhruba 120 audio kníh, ktoré v ňom mám. Kľakol som si vedľa neho, aby lepšie uvidel. Veľmi ho to dojalo a s príjemným úsmevom si pustil jednu z audio kníh nahlas. To bol bod zlomu. Lady sa prelomili a my sme sa chvíľu veľmi osobne zhovárali. Jeho pozornosť patrila len mne a ja som si tie minúty veľmi vážil. Celý rozmer jeho osobnosti bol presne taký, ako ho poznám. Sklamanie sa nekonalo. Dojatím som vôbec nevedel vyjadriť čo cítim, chcel som radšej hovoriť po slovensky, ale...

Najcennejšie myšlienky, ktoré mi Brian povedal osobne zneli asi takto:

"Vlado, chcel by som ti niečo dôležité povedať. Musíš pochopiť, že každý človek na svete má nekonečný potenciál (talent). Aj ty máš viac potenciálu, ako si schopný využiť za 100 životov. Ale potenciál nie je všetko. Najprv sa musíš rozhodnúť pre najdôležitejšie ciele v živote, urobiť si plány a potom každý deň na nich pracovať. Musíš sa rozhodnúť, že v tom čo robíš, budeš vynikajúci. Žiadne bohatstvo nezískajú ľudia, ktorí robia svoju prácu priemerne. Musíš byť pripravený robiť svoju prácu desať alebo dvadsať rokov, až kým sa neprepracuješ k najlepším. Ak to urobíš, úspech, ktorý si budeš potom vychutnávať, bude neobmedzený a skutočne zaslúžený.

Potom do nášho rozhovoru vstúpila Tinka, ktorá sa chvíľu tiež zhovárala s Ibom Mollerom. Navrhla nám spoločnú fotku aj s knihou a Brian opäť súhlasil. S veľkým priateľským gestom sme sa odfotili. Pre mňa osobne to bol nezabudnuteľný zážitok na celý život. Ak si toto celé mám veľmi jednoducho sumarizovať, tak Tinku som stretol vďaka Brianovi (doslova som si ju celú vysníval v hlave i na papiery aj vďaka Brianovým inštrukciám). A naopak Briana som stretol vďaka Tinke, pretože je fotografka a keď sme sa dozvedeli že bude na Slovensku, hneď nás napadlo požiadať agentúru Smart Thinkin´Office o spoluprácu a nafotiť portrétové fotky. Len tak som mal možnosť dostať sa k Brianovi takto neuveriteľne blízko. Mimochodom vstupenka na jeho prednášku stála od 500 EUR hore.

Prečo ste si museli najprv prečítať tento kúsok nášho osobného príbehu?

Spolu s Tinkou sme dnes manželia a pracujeme na tom, čo nás veľmi baví (Wellness TEAM). Pracujeme na riešeniach problémov v oblasti nadváhy, obezity dospelých i detí. Zaujíma nás zdravie a prevencia, vysoká fyzická kondícia a estetika tela, ktorá je ale len výsledkom snahy - nie primárnym dôvodom. Svojou prácou chceme všetkým ľuďom, ktorí prídu s nami do kontaktu, odovzdávať cenné myšlienky, ktoré môžu zmeniť ich život. Chceme byť najužitočnejší odborníci pre oblasti zdravia, prevencie a kondície na Slovensku.

Aj vám chceme pomáhať využiť svoj vlastný potenciál v oblastiach, ktorým sa najviac rozumieme. Chceme vám odovzdávať správu: "Hej, veď môžete vyzerať a cítiť sa lepšie ako je tomu dnes, tak na čo ešte čakáte?". Dokonca si myslíme, že sa to dá jednoduchou a nenásilnou formou. U niekoho to bude čítaním, u niekoho sledovaním videí a u niekoho možno osobným kontaktom. Nech to bude akokoľvek, vieme, že aj malá myšlienka, ktorá povedie k drobnej zmene, môže mať obrovský následok v živote jedného človeka.

A tak, ako nás inšpiruje Brian Tracy a hovorí nám, že máme omnoho viac potenciálu ako sme schopný využiť, tak chceme aj my inšpirovať vás. Chceme, aby ste pre svoje zdravie urobili každý deň niečo malé. Niečo, čo vás posunie vpred. A keď zistíte, aké skvelé pocity vám táto nová skúsenosť prináša, budete chcieť viac. A to je prirodzené a na to sme tu pre vás my. Chceme aby ste stále videli nové možnosti, ako sa stať lepšou verziou samých seba.

Aká je naša celoživotná misia?

Vo svojej práci máme jasno. Našim poslaním je zmeniť životy k lepšiemu asi jedného milióna mladých ľudí na Slovensku. Chceme spolu s vami spôsobiť národnú epidémiu, ktorá bude presne opačným smerom orientovaná ako tá, ktorú tu máme dnes. Vy veľmi dobre viete o čom hovoríme (tučnota, neprenosné choroby, nevzdelanosť v základných oblastiach životosprávy, problémy s charakterom, iné...) a my veľmi dobre vieme, čo nechceme vidieť, no a budeme pre to robiť čo sa dá. Nechceme vidieť:

  • deti a mládež s nadváhou a obezitou, ktorá má slabú sebadisciplínu aj vôľu (syndróm: chcem v živote niečo za nič, najlepšie všetko a hneď)
  • fyzicky neaktívne deti a mládež, ktoré nemajú vzťah k pohybu (syndróm: zdravie prináša lekár a antibiotiká)
  • deti a mládež s mizernou fyzickou zdatnosťou (syndróm: namiesto svalov mi šaty zakrývajú nadmerné množtvo podkožného tuku)
  • netvorivé deti a mládež, ktoré nemajú tie správne podnety na osobnostný rozvoj (syndróm: sedím doma za počítačom lebo sa nudím a nemám žiadne osobné plány)
  • deti a mládež, ktorá nevie ako byť cool a získať si uznanie zaslúženým spôsobom (syndróm: predvádzam sa deštruktívne pomocou alkoholu a iných čudných foriem)
  • rodičov, ktorí nepoznajú žiadne základy stravovania a životosprávy (syndróm: jesť treba všetko, zjesť treba všetko a jesť treba pestrú stravu)
  • rodičov, ktorí nepreberajú zodpovednosť za seba i celú rodinu (syndróm: trestajúca výchova a deštruktívna kritika, namiesto pochopenia, konštruktivizmu a celoživotného vzdelávania sa)
  • starých ľudí, ktorí trávia svoj čas v čakárňach a lekárňach (syndróm: len 5 ľudí zo 100 sa dožije staroby bez tučnoty, chorôb a desiatok liekov na nočnom stolíku)

Parkour, Freerun a Beach volejbal sú naše tajné zbrane

Poznáme prirodzené spôsoby, ako mladým ľuďom dopraviť do hlavy cenné výchovné (alebo inak užitočné) myšlienky. Áno presne tak, pomocou atraktívnych športov ako Parkour, Freerun a Beach volejbal sa nám to darí už dlhé roky. Sú to športy v ktorých sa realizujeme dlhodobo a patríme v nich medzi Československú špičku. Okrem toho, že sme v týchto športoch absolútni "samouci", sme jedni z mála (ak nie jediní), ktorí vykonávame systematickú tréningovú a cieľavedomú činnosť na Slovensku v týchto športoch. A možno práve preto že sme nadšení samouci, sme jediní. Máme vlastné akadémie (pre oba športy), ktoré s úspechom fungujú v Nitre i Bratislave od roku 2005. Parkour a Freerun je viac pre chlapcov a mužov (ale aj pre dievčatá) a Beach volejbal je zas naopak viac atraktívny pre dievčatá a ženy, ale oslovuje samozrejme aj chlapcov či mužov.

Náš svet sa točí okolo vzdelávania a zdielania vedomostí

Áno, budeme vás vzdelávať - zadarmo. Budeme písať toľko, koľko nám čas dovolí. Vás prosíme o úprimnú spätnú väzbu, ktorá nám pomôže svoju snahu smerovať práve tam, kde to najviac potrebujete VY. Aj my sme ľudia a niekedy trpíme "chorobou", ktorá sa nazýva: "prekliatie poznaním". To znamená, že si nepamätáme na dobu, aké to bolo kedysi niečo nevedieť. Preto majte s nami prosím strpenie.

img

Čo vám chceme dať?

Chceme vám pomôcť prebrať viac zodpovednosti za svoj život tak, ako nám pomáha Brian Tracy a samozrejme aj iní úžasní ľudia a spisovatelia (Ivan Mačura, Dan Millma, Og Mandino, Daniel Goleman, Ori Hofmekler, Ron Rosedale, Loren Cordain, Napoleon Hill, Malcolm Gladwell, Tony Robbins, Brendon Buchard, Charlie Cook, Rich Schefren, Jim Collins, OSHO, Paul Coelho, Dan Ariely, Paul Zane Pilzer, Petr Fořt, Ivan Mach a mnohí ďalší). Všetkým vám ďakujeme za to, že obohacujete náš život v pozitívnom smere.

Medzi všetkými odkazmi, ktoré pre vás produkujeme si želáme, aby ste spolu s nami verili najmä v ten, ktorý nám do hlavy nasadil aj Brian Tracy:

Originál: “You are fully responsible for everything you are, everything you have and everything you become.”
Preklad: "Si plne zodpovedný za to kto si, za všetko čo máš a za všetko čím sa staneš."
 

"Staňte sa lepšou verziou samého 
seba.
 Napĺňajte svoj potenciál 
a už nikdy s tým neprestávajte..."

S úctou k vašej (novej?) životnej ceste vás srdečne pozdravujú 
Vlado, Tina a Amelia Zoe

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem