Inšpirujúce osobnosti

Event s Tony Robbinsom v Poľsku

Tento víkend 20-22.3.2015 sme si pripravili možnosť zúčastniť sa fantastického eventu pod taktovkou najväčšieho experta na osobnostný rast na svete. Ako nás to posunulo vpred?

img

Osobné stretnutie s Tony Robbinsom v Poznani

Najprv začneme cestou a krajinou. Ten kto trpí predpojatosťou voči Poľsku zistí, že táto krajina sa extrémne posunula vpred a z miest kade sme cestovali si dovolím tvrdiť, že ide o podstatne vyspelejšiu krajinu, ako je Slovensko. Poľsko je však veľké a určite to nevyzerá tak pekne všade. Okrem toho že cesta trvala takmer 9 hodín autom, po celý čas sme sa viezli na kvalitnej diaľnici s príjemnou krajinnou architektúrou. Aj samotné mesto Poznaň, kde sa event organizoval, je naozaj nečakane krásne, čisté a na vysokej ekonomickej úrovni.  

Keďže sme nevedeli čo môžeme očakávať, celkové dojmy sa po druhom dni strávenom s Tonym, by dali zhrnúť do jedného slova: fantastické. Tony svoje prednášky a myšlienky ktoré odovzdáva, vyšperkoval do úplného maxima. Za tie roky praxe ide o ozajstné myšlienkové majstrovstvo, priam genialitu. Pochybujeme o tom, že niekto v miestnosti, kde bolo spolu s nami ďalších 8000 ľudí, niekto ostal len pri poznámkach v zošite. Proces vzdelávania, ako ho formuje Tony, sa nám vrýval hlboko do mysle pomocou zážitkov a emócií, ktoré sa na evente spúšťali zámerne. Ide o akýsi stav uvedomenia si všetkého čo sa prednáša a úvahách o tom, ako to aplikovať do vlastného života. Na týchto eventoch sa nesedí a nespí, ale skáče, kričí, potom opäť počúva, zapisuje, robia sa cvičenia vo dvojici či v skupine, opäť sa skáče, kričí, prejavujú hlboké emócie a tak stále dokola. Len ťažko sa dá cez písmená opísať takáto skúsenosť. 

Okrem všetkých tých myšlienok za najcennejšie považujeme to, že sme tam boli spolu s Tinkou ako pár. Poznatky a inšpiráciu sme spoločne čerpali do nášho osobného života a zároveň mnohé cvičenia ktoré sa vykonávali v dvojiciach, sme využívali naplno. Preberali sme témy, na ktoré by sme v tradičnom pracovnom nasadení nemali čas ani kapacitu. Podujatie bolo veľa o povzbudzovaní zaspatého ducha, kde sa často kričalo či tancovalo za sprievodu povzbudivej hudby. Možno ak by sme už neboli v pracovnom nasadení tak ďaleko a potrebovali viac nášho ducha prebúdzať a motivovať, bolo by to super. Atmosféra bola fantastická a naozaj nám takáto kombinácia pomáhala vytvárať si silnejšie asociácie s tým, čo sa práve učíme a počúvame. Na druhej strane na náš vkus bolo toto hromadné vykrikovanie realizované až príliš často. Potrebovali sme o trochu viac nových poznatkov nazbierať do pracovného života a hoci na to bol čas, Tony ho často využíval na hromadné povzbudzovania, ktoré boli čiastočne na úkor preberaných tém. Keď sa to opakovalo príliš až často, Tina na to reagovala asi nasledovne:

Player should be appear, if you see this message, try to install Flash plugin.  

Pobavili ste sa? V podstate aj my sme sa naozaj bavili a takýto event môžeme odporúčať úplne každému. Napriek tomu, že Tonyho materiály študujeme už nie jeden rok, je to iné keď identitu vášho mentora vnímate v 2D priestore (audio, knihy, videa), ako keď ho vnímate naživo v 3D priestor a je priamo pri vás a vy ho vnímate naživo. Vzhľadom na povahu jeho učenia, sa nám tieto myšlienky vrývali podstatne hlbšie ako zvyčajne a napríklad takto vyzerali naše poznámkové zošity. Ja osobne často zapisujem nové poznatky do mentálnych máp, obrázkov a symbolov, aby som zvýšil pravdepodobnosť zapamätania kľúčových myšlienok:

img

Na event s nami cestoval v aute aj Michal Duchoň a Pavol Zlatoš (nie je to naša rodina, ale jeden nikdy nevie), ktorých poznáme s našich prednášok alebo školení. Dokonca sme sa tam stretli aj s našim dobrým priateľom Andym Winsonom a s ďalšími Slovákmi, ktorým osobnostný rast nie je ľahostajný. Určite sa môžete tešiť na to, že z poznatkov, ktoré sme za event načerpali, vás oboznámime v budúcnosti, či už priamo alebo aj nepriamo. Čím lepšími myšlienkami sa obklopujete, tým lepšou verziou samého seba sa stávate a o to presne ide. Viac o práci tohto fantastického človeka nájdete na jeho webovej stránke TU. Aj my vám držíme palce a želáme mnoho osobného progresu na ceste za lepšou verziou samého seba.

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem