...

Filozofia

Naša filozofia je jednoduchá. Chceme priniesť toľko pridanej hodnoty, koľko vládzeme. Pod pojmom "pridaná hodnota" rozumieme poskytovanie "výživného" a bezplatného vzdelávacieho obsahu (články na blogu, e-knihy, poradne a iné). Tvoríme a budeme tvoriť myšlienky, informácie, rady a návody, ktoré veríme že pomôžu zlepšiť váš život. Aspoň sa o to budeme snažiť hoci všetci vieme, že nie všetkých sa dá uspokojiť úplne. Dokonca rátame aj s tým, že sympatie všetkých sa nedajú získať. Určite nie v našej krajine, kde narúšanie dogmy kontroverziou nie je žiadúce, pretože to núti ľudí hlbšie uvažovať, klásť si nepríjemné otázky, ísť mimo rámca tradičného uvažovania a prestať sa správať ako priemerná ovca. 

 

Prečo tvoríme bezplatný obsah?

Tvoríme toľko, koľko vládzeme časovo aj finančne. Na to, aby sme sa realizovali týmto smerom si musíme privyrobiť niekde inde. Písaním, blogovaním a produkovaním video príspevkov sa na Slovensku asi ťažko niekto uživí. To je tienistá stránka našej filozofie (ale nie pre vás). Napriek tomu sa chceme stať myšlienkovými leadrami v oblastiach zdravia, pohybu, životosprávy a prevencie, pretože sme nezávislí a nepodporovaní treťou stranou

img

Asi koľko času spotrebujeme na tvorbu?

Napríklad na vytvorenie série 250-tich bezplatných denných tipov, ktoré nájdete v sekcii newsletter, sme spotrebovali viac ako 5500 minút. Osobne som písal tieto tipy každú voľnu chvíľu svojho času. Myslel som na to, aby boli jednoduché, zároveň hodnotné, ale nie len také - "lacné" alebo obyčajné. Či sa mi to podarilo zistíte po bezplatnej registrácii. Písal som ich ráno, večer, v noci a vždy, keď som mal aspoň 60 minútový blok času na zahĺbenie sa do tvorby a trvalo to zhruba 4 mesiace. Dnes tieto tipy môžete bezplatne odoberať a my budeme šťastní, ak budú pre vás užitočné. Môžete nám napísať, ako sa vám páčili a čo vám v nich chýbalo. Aj to je napríklad našou odmenou za vykonanú prácu. Potrebujeme vašu spätnú väzbu (pozitívnu aj negatívnu), aby sme boli NAJLEPŠÍ (tým myslíme hlavne najhodnotnejší).

Denne tipy však sú len malým útržkom času v porovnaní s tým, čo sme ochotní investovať do tvorby bezplatných článkov na našom blogu. Tu je to skutočné miesto, kde sa naplno realizujeme, tvoríme a pokúšame sa odovzdávať trvalo vysokú hodnotu cez naše osobné skúsenosti. Po novej úprave web stránky, sme pre vás začali zobrazovať v detailoch článku aj rôzne číselné údaje. Tie vám hovoria o tom, koľko času strávite čítaním článku pri rýchlosti 100 slov za minútu vy. A hneď ďalší údaj vás oboznámi s informáciou, koľko času sme strávili nad prípravou článku my. Sem sa nepočíta štúdium poznatkov, zber podkladov na tvorbu článku a zber samotných skúsenosti, ktoré článku pridávajú výživnú hodnotu.

Toľkoto času sme strávili pri tvorbe týchto webových stránok: 146672 min.
Takáto je hodnota nášho času, ktorý sme do tvorby webu investovali: 171606 €
Toľkoto mesiacov sme zbierali skúsenosti, poznatky a informácie, aby sme nadobudli úsudok, aký mame dnes: 288 mesiacov

Ako pracujeme?

Význam našej práce vnímame aj v širších súvislostiach. Okrem iného si v našich pracovných aktivitách napĺňame zmysel nášho života. Veríme, že naša práca má hlbší zmysel a že je to naše jediné správne celoživotné poslanie (misia). Ak naplníme aj vaše očakávania o intelektuálne a duševne výživnom obsahu, budeme radi. Tam ale nechceme skončiť, pretože niektorí z vás budú chcieť zistiť, či stoja za to aj naše platené službyprodukty či servis. Chceme, aby ste necítili žiadne riziko. Preto sme ochotný vrátiť peniaze každému, koho očakávanie sme nenaplnili a vedieť kde sme zlyhali. Najprv ale musíte zistiť, či stojí za to sa našimi vecami vôbec zaoberať. Preto klikajte, sťahujte, komentujte a navrhujte čo uznáte za vhodné. A až potom, keď získame vašu dôveru, pouvažujte nad podporou našej rodiny i práce aj formou nákupu (náš postoj: najprv daj, až potom dostaneš). 

img

Čo chceme našou prácou dosiahnuť?

Prostredníctvom našej práce chceme dosiahnuť niekoľko cieľov v oblastiach zdravia, pohybu a prevencie, napríklad aj tieto:

 • zmeniť obsah hlavy k lepšiemu (vedomosti, postoje, myšlienky) asi 1.000.000 detí a mládeži na Slovensku...
 • dosiahnuť "epidémiu" zdravia a aktívneho životného štýlu nie len medzi týmito mladými ľuďmi, ale aj medzi ich rodičmi a starými rodičmi...
 • vytvoriť najvýživnejšiu webovú stránku, ktorá bude plná inšpirácie, motivácie, cenných i praktických informácií...
 • umiestniť raz všetky vedomosti, skúsenosti, služby aj servis pod jednu strechu (Multifunkčný inštitút), kde bude miesto pre pohyb, vzdelávanie aj inšpiráciu zároveň...

Je v našou záujme vychovávať (alebo skôr inšpirovať) mladých ľudí k vyšším cieľom, väčšej fyzickej zdatnosti a schopnosti naplniť svoj potenciál tak, aby každý mal pocit naplňujúceho života. Toto je naša misia, pretože sami chceme svoj potenciál neustále napĺňať, hoci je v ľudskej prirodzenosti byť večne nespokojný. Ak ide o nespokojnosť konštruktívnu, je to dobre. Preto by ste mali poznať základné myšlienkové piliere našej filozofie.

Základné myšlienkové piliere našej rodinnej filozofie

 • Boj o lepšiu verziu samého seba. Tento boj sa dá ľahko prehrať práve v dnešnej dobe, ktorá účelovo vychováva ľudí k priemernosti, stádovitosti, netrpezlivosti, lenivosti a snahe “odlíšiť” sa iba prostredníctvom mentálnych zvratkov a duševnej pomýlenosti (buď sám sebou, nevadí že si blbec). Človek sa potom ľahko stáva lacným doplnkom k svojim drahým komerčným ego hračkám (nech žije reklama a úvery). Ľudia sú produktom dnešnej doby, pokiaľ o seba nezačnú tvrdo i triezvo bojovať. Ste s týmto výsledným produktom (seba či svojich detí) spokojný a teda sa nemusíte sťažovať ani na nič vyhovárať? 
 • Neprehrať “vojnu” o svoj tráviaci trakt. Vaša schopnosť prežiť, uvažovať, tvoriť, budovať, rozvíjať sa, toto všetko sa odvíja iba od jednej veci. Od zdravo fungujúceho tráviaceho traktu, proti ktorému bola zahájená tzv. “vojna”. Váš zdravo fungujúci tráviaci trakt je “druhý mozog” (metabolická mašinéria), ktorý rozhoduje o kvalite vášho vedomia, výške intelektu, výške zdravia a celkového osobného potenciálu. Ste si istý či to, čo si vkladáte do svojich úst, nie je “zbraň” namierená proti vám, vašim deťom a celej ľudskosti?
 • Postoj najprv daj a potom dostaneš. Najprv ukáž svoje kvality, vytvor hodnoty, čeľ kritike a ubráň sa tvrdým faktom i nepríjemným otázkam. Ak to dokážeš, až potom si získaš dôveru a odmeny s tým súvisiace. Nie však naopak. Nevychováva nás dnešná doba náhodou k okamžitému uspokojeniu, kde na tento proces (skôr mechanizmus ktorý ako jediný smeruje k trvalému úspechu), akosi nemáme čas ani trpezlivosť?
 • Pochopenie, že peniaze tečú z vyššej hodnoty smerom k nižšej. Zamestnanec nemôže zarábať viac, ako jeho šéf. To je jasné každému. Aké vyššie hodnoty musíme denne tvoriť na individuálnej, kolektívnej alebo spoločenskej úrovni, aby sme sa už nikdy nemuseli sťažovať a vyhovárať na nedostatok čohokoľvek?  
 • Pochopenie existencie mentálnych zákonov. Tak ako fyzika diktuje prejav všetkých biologických pochodov v našom tele, tak aj chod nášho života usmerňujú mentálne zákony. Bez ohľadu na to, či o nich niečo viete alebo nie, sú tu a vy by ste ich mali radšej spoznať. Ste si istý že máte svoj život plne pod kontrolou [1], [2]? Chcete v tejto účelovo vytvorenej nevedomosti prežiť celý svoj život? Noviny a televízne správy ste už dnes videli?
 • Hľadanie ľudskej excelentnosti, nie tuposti. Tragédiou mnohých ľudí je, že za svoje vzory považujú nesprávne osobnosti, ktoré sa k výsledkom práce dostali cez nečestnosť, náhodou, povrchný úsudok, či účelovým dosadením. Tomu už bude čoskoro koniec, pretože spoločnosť sa dokáže posunúť vpred len vtedy, ak čelí stále väčším výzvam. Dobro ale skôr alebo neskôr vždy zvíťazí. Páni politici, čo tak napríklad presadiť spravodlivosť platnú pre všetkých rovnako? Akú vzorovú osobnosť považujete za hodnú nasledovania práve vy? Hovoria vám niečo mená ako Brian Tracy, Tony Robbins, Og Mandino, Sokrates, či iní nasledovania hodní ľudia? Ak budeme všetci uznávať takéto skvelé osobnosti, miesto pre zlo, krivdu, klamstvo a iné zverstvá v našej krajine nebude priestor. Ste si toho vedomí?
 • Sebaúprimnosť namiesto ilúzii a sebeklamu. Čeliť tvrdým faktom, odpovedať na nepríjemné otázky, byť ochotný meniť svoju dogmu a netrpieť kognitívnou disonanciou. Toto všetko si vyžaduje triezvosť ducha, ktorému nejde len o sebeckosť a ego ale aj o kolektívne dobro. Ste si istý, že ste na tento duševný stav osobnostne dozreli? A pripustili sme takto zrelé osobnosti aj na tie spoločensky najzodpovednejšie funkcie?
 • Zodpovednosť za svoj vlastný život. Naučiť sa postarať najprv o seba (svoje telo, myseľ, ducha) a potom aj o svoju rodinu. Naučiť sa podnikať, čestne presadiť, presvedčiť o svojich kvalitách na spravodlivom trhu a nebyť ovcou ale radšej vodcom. To všetko sú proaktívne postoje, ktoré vedú k zodpovednému a úspešnému životu. Už ste dnes ráno aspoň jednu hodinu čítali cenné informácie, ktoré vám na ceste za lepšou verziou pomáhajú napredovať rýchlejšie? Alebo ste si radšej trochu dlhšie pospali? 
 • Budovať trvalo skvelú spoločnosť i krajinu. Ak spolu tvoríme a zastávame vyššie hodnoty, strhávame stále viac ľudí k potrebám napĺňať svoj osobný potenciál. Tieto hodnoty prinášajú viac dôvery, viac zisku pre všetkých a viac pozitívnej budúcnosti. Už ste dnes stihli sledovať obľúbenú telenovelu a čumeli na svoj krásny facebook profil alebo ste radšej hľadali odpovede na svoje najťažšie životné otázky? 

Aký závažný fakt musíme prehlásiť?

Možno je v dnešnej dobe zarážajúce, alebo priam podozrivé, ak niekto poskytuje na prvý pohľad seriózne (aj vedecké) a vysoko odborné informácie ZADARMO. Môže sa to zdať "vychcané", ale musíte porozumieť jednej veci, ktoré dnešné motivačné knihy sveta prehliadajú. Ako píšeme vyššie, era kde platilo pravidlo: "vypýtaj si a dostaneš" už neplatí. Len vypýtať si nestačí. Treba si to zaslúžiť aj tvrdou a čestnou prácou. Nastala však nová éra, ktorej hlavné krédo znie úplne inak: "daj najprv, až potom dostaneš". Cítite ten rozdiel? 

Naše motivácie teda poznáte. Domnievame sa, že najdôležitejšou schopnosťou 21. storočia je schopnosť neustále sa učiť nové poznatky a vedomosti, ktoré môžete ihneď použiť vo svojom živote (zručnosti). Aj malý kúsok informácie môže nesmierne zmeniť smerovanie života každého z nás. A niekedy aj jedna malá veta dokáže nakopnúť roky driemajúcu vnútornú motiváciu, ktorá vám chýbala pre zmenu postoja. Volá sa to aj faktor WOOW. Preto vám chceme poskytovať zdroj dôveryhodných (woow) informácii, ktoré zmenia váš život k lepšiemu. Ak budete chcieť...

Osobne si želáme spôsobiť pozitívnu epidémiu v ktorej je najdôležitejší pocit vlastnej zodpovednosti (najmä za svoje zdravie). Spolu so zodpovednosťou ide ruka v ruke aj kontrola nad svojim životom. A ten kto je zodpovedný, má v rukách aj vlastný život (pomocou kontroly), je schopný leader a vodca hodný nasledovania. Z toho dôvodu veríme, že poskytovanie bezplatných dokumentov alebo článkov veľmi dobre poslúži k tomuto šíreniu pozitívnej epidémie. Ak cítite, že obsah ktorý pre vás pripravujeme ukrýva cenné informácie, podeľte sa s nim medzi vašimi priateľmi, známymi alebo kolegami v práci. Aj vy tak prispejete k šíreniu tejto pozitívnej epidémie.

NAŠE PREHLÁSENIE

Naše osobné i pracovné ciele nesponzorujú žiadne nadnárodné programy ani nespolupracujeme so žiadnymi spoločnosťami, ktoré nanucujú svoje produkty každému, kto s nimi príde do kontaktu. Táto web stránka je sponzorovaná IBA našim osobným časom i vlastnými peniazmi. Nenosíme žiadne nálepky organizácií a už vôbec nie sekty. Nemienime poskytovať naše meno nikomu, kto by prostredníctvom našich vedomosti a skúseností chcel manipulovať ľuďmi pre svoj prospech. Budujeme si vlastné meno, vlastnú značku a vlastný štýl práce, ktorý vám prezentujeme na týchto webových stránkach. Je to naša cesta a my sme s ňou stotožnení. Pevne veríme, že budeme pre vás užitoční a získame si vašu dôveru. Chceme byť pre vás bezpečnou oporou vo svete plnom manipulatívnych, zavadzajúcich, amatérskych rád a nepresných informácií.

img

Čarovná palička a želania na záver

Ak by sme mali čarovnú paličku, chceli by sme dosiahnuť niekoľko efektov (a aj ich dosiahneme vytrvalou prácou). Želáme si dodať všetkým ľuďom dostatok energie na boj s vlastnými domnienkami, ktoré neumožňujú myslieť jasne a zbytočne ubližujú. Želáme si dodať všetkým ľuďom dostatok vnútornej motivácie pre jednomyseľné rozhodnutia, ktoré povedú ich život správnou cestou. Želáme si, aby sa všetci ľudia "nakazili" vírusom zdravia, ktorý vytetuje do ich hlavy celoživotné postoje (viď piliére našej rodinnej filozofie) smerujúce k pocitom naplnenia, šťastia a pevného zdravia. Chceme aby to bolo "tetovanie", ktoré aj vás bude sprevádzať životnou cestou ako vzácny a drahý priateľ.

Želáme vám všetko najzdravšie na vašej ceste životom...

Čítajte viac:

 

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem