Ak sa Vám e-mail nezobrazil správne, kliknite pre zobrazenie online verzie.

Kto opraví školstvo a naše deti?

Kto je zodpovedný za jasnú VÍZIU školstva? Má v nej miesto iba vzdelávanie? A čo ZDRAVIE detí, záleží niekomu na tom? Má víziu určiť úrad vlády, nejaké ministerstvo, jedna osvietená osoba alebo celá politická strana? Bude mať táto vízia presah aj cez volebné obdobia? Deti sú PRODUKTOM školy a hlavne životného štýlu svojich rodičov. Sme s týmto výsledným "produktom" spokojní? Je absencia tejto vízie priama PRÍČINA toho, že každá ďalšia generácia detí je fyzicky slabšia, TUČNEJŠIA, digitálne dementnejšia a emočne traumatizovanejšia? Ide tu len o vzdelávacie štandardy, PISA testy alebo si konečne stanovíme aj štandardy pre ZDRAVIE a oi. aj fyzickú zdatnosť našich detí? V článku ponúkame riešenia. 

V druhom článku sa venujeme téme kalórie. Niektorí odborníci sa prikláňajú k téze, že najmä príjem verzus výdaj energie je tá kľúčová a rozhodujúca vec v otázkach zdravia či optimálnej telesnej hmotnosti. Druhá skupina odborníkov tvrdí, že nieje kalória ako kalória, preto nie je podstatné koľko kalórií daná osoba prijíma, ale aký druh kalórií to je. Vraj následná hormonálna odozva v tele spôsobuje rozhodujúci efekt (napríklad chudnutie alebo potlačenie večného hladu). Aký máme na kalórie názor my? Sú tak veľmi dôležité alebo sú tu aj iné veličiny, ktoré sú dôležitejšie? A keď už kalórie rátať tak ako na to? Nasledovný článok vám prezradí súvislosti, priority, poukáže na niektoré mylné presvedčenia a ponúkne elegantné riešenia. Kto nemá čas čítať, môže si základné myšlienky vypočuť aj prostredníctvom PODCASTU.

 

Z rýchlej inšpirácie pre vás vyberáme:

 

Príjemný štart do týždňa prajeme
-v-

 

Kto opraví školstvo a naše deti?

Pridal Vlado dňa 14.07.2021 do Články o zdraví | 2 komentáre

Kto je zodpovedný za jasnú VÍZIU školstva? Má v nej miesto iba vzdelávanie? A čo ZDRAVIE detí, záleží niekomu na tom? Má víziu určiť úrad vlády, nejaké ministerstvo, jedna osvietená osoba alebo celá politická strana? Bude mať táto vízia presah aj cez volebné obdobia? Deti sú PRODUKTOM školy a hlavne životného štýlu svojich rodičov. Sme s týmto výsledným "produktom" spokojní? Je absencia tejto vízie priama PRÍČINA toho, že každá ďalšia generácia detí je fyzicky slabšia, TUČNEJŠIA, digitálne dementnejšia a emočne traumatizovanejšia? Ide tu len o vzdelávacie štandardy, PISA testy alebo si konečne stanovíme aj štandardy pre ZDRAVIE a oi. aj fyzickú zdatnosť našich detí? V článku ponúkame riešenia.

 

 

Ako sa riadiť kalóriami a predsa ich nerátať?

Pridal Vlado dňa 26.07.2021 do Články o zdraví | 0 komentárov

Niektorí odborníci sa prikláňajú k téze, že najmä príjem verzus výdaj energie je tá kľúčová a rozhodujúca vec v otázkach zdravia či optimálnej telesnej hmotnosti. Druhá skupina odborníkov tvrdí, že nieje kalória ako kalória, preto nie je podstatné koľko kalórií daná osoba prijíma, ale aký druh kalórií to je. Vraj následná hormonálna odozva v tele spôsobuje rozhodujúci efekt (napríklad chudnutie alebo potlačenie večného hladu). Aký máme na kalórie názor my? Sú tak veľmi dôležité alebo sú tu aj iné veličiny, ktoré sú dôležitejšie? A keď už kalórie rátať tak ako na to? Nasledovný článok vám prezradí súvislosti, priority, poukáže na niektoré mylné presvedčenia a ponúkne elegantné riešenia. 

 

 

Ktorú oblasť chcete dnes zlepšiť?
BLOG OBCHOD TRÉNINGY KURZ PREDNÁŠKY KONZULTÁCIE VIP PRIHLASOVANIE
Odregistrovať NEWSLETTER