Pripravujeme extrémne dôležitú publikáciu

V spolupráci s Martinom Chudým pripravujeme azda najdôležitejšiu publikáciu, ktorú sme kedy mohli napísať. O čom bude a aké skúsenosti v nej zúročíme? Čítajte ďalej pre podrobnejšie informácie.

img

Publikácia o metabolickej mašinérii 

Za posledný rok sme nabrali enormné množstvo osobných skúseností z testovania nášho metabolizmu i ľudí, ktorí patria do nášho kmeňa. Okrem toho všetkého sme svoje sili spojili s excelentným odborníkom Martinom Chudým, s ktorým spolupracujeme na ucelenej publikácii. Táto publikácia pravdepodobne spôsobí veľký rozruch aj vo vedeckých kruhoch. Popisujeme v nej fakty o tom, ako metabolizmus mozgu je tvarovateľný a vôbec nemusí byť závislí len na glukóze, ako sa to tvrdí v skriptách fyziológie posledných 35 rokov. Táto záležitosť vôbec nie je uzatvorená a práve naopak veľmi sa teraz otvára, keď tisíce ľudí po celom svete prechádzajú na nízko sacharidovú alebo ketogénnu výživu a pokúšajú sa optimalizovať svoj výživový protokol. 

Lenže nie len bežní ľudia, ale aj profi športovci rôzneho zamerania (od ultramaratoncov, cez triatlonistov až po MMA bojovníkov) sa začínajú zaoberať týmito výživovými štýlmi a ich metabolické výsledky začínajú šokovať odbornú verejnosť. Už existujú prvé štúdie i knihy o metabolizme takýchto športovcov, ktoré odkrývajú nedostatky v aktuálnych poznatkoch. Preto nastal čas vymeniť dogmu za nové poznatky.

O niečo podobne komplexné sa pokúšame aj my našou publikáciou. V nej popíšeme novú teóriu v širokých súvislostiach, aby ste porozumeli všetkým dôležitým pojmom v kontexte metabolickej mašinérie. Za metabolickú mašinériu si treba predstaviť všetky energetické systémy (od bunkových mitochondrií, cez enzymatickú a inú transportnú činnosť, až po metabolizmus mozgu, ktorý toto celé umožní). Čiže nejde len o nejaké aktuálne nastavenie metabolizmu (napríklad stav ketózy). Všetky dôležité súvislosti budeme v publikácii popisovať a vy sa máte na čo tešiť, pretože neostaneme len pri teórii, ale pôjdeme aj do veľmi konkrétnych a praktických odporúčaní. 

Publikácia bude predlženým pokračovaním našej prvej dôležitej e-publikácie Životospráva, ktorú sme vydali minulý rok. O ďalších pokrokoch vás budeme informovať čoskoro. Publikáciu vydáme pravdepodobne začiatkom budúceho roka 2015. Ostaňte s nami v kontakte a pokiaľ chcete mať o tomto projekte aktuálne informácie, prihláste sa k odberu noviniek cez nasledovný formulár.

 

Prihláste sa do odberu správ k tomuto projektu: Publikácia Zlatoš & Chudý
(musíte byť prihlásený do svojho osobného účtu)

Lavega
Pridané: 16.04.2015, 09:10
Reagovať
Pridané: 16.04.2015, 09:10
Reagovať
Nová publikácia
Ahoj Vlado kedy bude nová publikácia? Ďakujem
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 04.05.2015, 15:12
Reagovať
Pridané: 04.05.2015, 15:12
Reagovať
Re: Nová publikácia
Ak ma byt kvalitna, tak chvilu si na nu este vsetci pockate. Aktualne pracujeme priebezne aj na dalsich dolezitych projektoch, ktorych ziskane poznatky sa odrazia v kvalite publikacie, tak verim ze sa oplati pockat. Zatial zial nedokazem ani nahodou odpovedat kedy presne dopiseme a knihu vydame. Tento rok ale urcite.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Jameson del Pra
Pridané: 26.10.2014, 13:17
Reagovať
Pridané: 26.10.2014, 13:17
Reagovať
Question
Dobrý deň. V článku píšete, citujem :,, ...už existujú prvé štúdie i knihy..."
Veľmi rád by som si ich prečítal.
Ďakujem :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 18.11.2014, 23:03
Reagovať
Pridané: 18.11.2014, 23:03
Reagovať
Re: Question
Myslim ze tychto 39 by na zaciatok mohlo stacit:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/odmerajte-flexibilitu-svojho-metabolizmu.html
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Chaserpb
Pridané: 03.11.2014, 09:30
Reagovať
Pridané: 03.11.2014, 09:30
Reagovať
Re: Question
Dobrý deň,
zoznam je dlhší a všetko sa dozviete v našej knihe. Ale veľmi zaujímavá bude študia FASTER, ktorá je už hotova, ale dlho trva, kym sa spracuju vysledky. Niečo o nej najdete tu - http://coloradospringshealthcoach.com/rewriting-the-fat-burning-textbook-part-2-why-youve-been-lied-to-about-carbs-and-how-to-turn-yourself-into-a-fat-burning-machine/

Tiež odporúčam knihy a štúdie týchto pánov - http://www.artandscienceoflowcarb.com
http://www.amazon.com/The-Art-Science-Carbohydrate-Performance/dp/0983490716
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
scroll-top

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem