Potraviny a stravovanie

Vyvíjame netradičné proteínové tyčinky

Pamätáte si, ako sme vyvíjali a testovali Wellness Protein? A ako sme následne získané informácie prezentovali na blogu? Dnes vám už môžeme prezradiť, že pracujeme aj na proteínových tyčinkách. Zistite, prečo tieto tyčinku budú niečo úplne iné ako to, na čo ste doteraz boli zvyknutí.

img

Proteínovo TUKOVÉ tyčinky už čoskoro v predaji

Po prečítaní tohto druhého nadpisu, sa mnohým z vás určite zastavil na chvíľu dych. Možno nasledovala aj myšlienka: "Fuj tukové tyčinky? Veď z tuku budem predsa priberať nie?" Bez obáv. Hádam si nemyslíte, že po konzumácii tuku priberáte, alebo? Ak patríte k našim pravidelným čitateľom tak viete, že človek nepriberá z konzumáciu tuku ale z toho, že jeho telo (a bunky) stratili schopnosť tuk spaľovať. A v tom je ten zásadný rozdiel. Okrem toho nie je tuk ako tuk a to treba rozlišovať tiež.

Podľa vzoru Wellness Proteinu (vedomosti, poznatky, skúsenosti, prax) pristupujeme dnes aj k tvorbe nových proteínových tyčiniek. A opäť na spoluprácu sme si vybrali vynikajúcu spoločnosť Kompava, pretože táto spoločnosť a jej vedenie patria k mála producentom na SR, ktorí pracujú s poctivými ingredienciami. Poctivosť sa však nie vždy vypláca. Mnohí "patriotsky" orientovaní spoluobčania často Kompavu "ohovárajú" za vysokú cenu produktov. A to, že pani Komorechová nepoľavila a nerozhodla sa ísť cestou nekvality za nízku cenu s vysokým ziskom (len preto, aby konkurovala americkým produktom), je pre nás obdivuhodné. S pani Komorechovou tak, ako naposledy pri vývoji Wellness Proteinu, veľmi úzko spolupracujeme aby sme vytvorili produkt, s ktorým budeme spokojní v prvom rade my. A nás kompromisy nezaujímajú. Ak budeme spokojní my, budete aj vy a zároveň budete mať k dispozícii informácie, ktoré vám nedá žiaden výrobca na svete. Keďže samotné tyčinky sú už technicky náročnejší produkt na výrobu. Možno sa teda pýtate, prečo ideme úplne iným smerom ako je štandard bežných tyčiniek na trhu. Viete prečo preferujeme v tyčinkách tuk namiesto sacharidov?

Prečo sú v tyčinkách proteíny a tuky

Nedávno sme robili recenziu štandardných proteínových tyčiniek na trhu. Aj my občas siahneme po konzumácii takýchto tyčiniek, pretože je to praktické najmä na cestách. Ale vždy sa pozeráme na to, akú hodnotu nám dokážu tieto tyčinky poskytnúť. A tam praktickosť končí a mnohokrát ostávame radšej hladní ako plní lacných potravín, ktoré naše zdravie môžu skôr poškodzovať. 

Vo väčšine prípadov veľmi sklamaní, pretože nie len že tieto proteínové tyčinky sú iba "horalky" obohatené o trochu aminokyselín a proteíny, ale zdroje týchto proteínov sú takmer vždy lacné a biologicky málo cenné (najčastejšie sójové izoláty s fatálnym estrogénnym účinkom). Viac podrobností o základných nedostatkoch bežne dostupných proteínových tyčiniek si môžete prečítať TU. Aj preto sme zverejnili receptúru pre výrobu vlastných - domácich proteínových tyčiniek pre tých z vás, ktorí majú čas a chuť si niečo také vyrobiť doma.

Podobne ako pri vývoji Wellness Proteinu sme si určili základné štandardy a kritériá, ktoré tyčinka musí spĺňať a z nárokov nepoľavujeme ani kvôli technickým komplikáciám. Najzákladnejšiu prioritu, ktorú tyčinka musí spĺňať sa týka fyziologického vplyvu. Budeme sa snažiť tyčinky namodelovať tak, aby glykemická nálož tyčinky bola taká nízka, že aj keby ste skonzumovali hneď dve naraz, tak po fyziologickej stránke bude vaše telo (a bunky) ochránené. Toto je úplný základ, ktorý považujeme za prioritu číslo jeden. Hneď potom nás trápi to, ako veľmi bude tyčinka cenná po biologickej stránke (regenerácia, zdravie). Pri tvorbe receptúry sme vychádzali zo zloženia Wellness Proteinu, ale keďže výroba prášku má iné pravidlá ako výroba tyčiniek, museli sme sa vyrovnať s náročnejšími technickými problémami. Ak vás zaujíma akými, čítajte ďalej. 

Receptúra a zloženie proteínovo - tukových tyčiniek

Základ tyčinky sme spomenuli, že tvoria bielkoviny z Wellness Proteinu. Tie sú z nášho pohľadu biologicky vysoko kvalitné i napriek tomu, že tabuľkovo nie sú na špičke v otázkach zloženia aminokyselinového spektra. Prečo je niekedy menej viac, sa dozviete z tohto článku

Ďalej sme nevynechali ani veľmi cenný MCT tuk (z kokosového oleja), pridali strúhaný kokos (na 70% je to opäť tuk) a nesladili sme zatiaľ ničím (ani stéviou). Z technologických dôvodov je použili mimimum cukru maltinol a obal tyčinky tvorí horká čokoláda. Ako ste si mohli všimnúť, takmer všetky tyčinky na trhu majú čokoládovú polevu. Tá robí pre tyčinku ochrannú vrstvu, vďaka ktorej tyčinka pomalšie vysychá a zároveň jej predlžuje trvanlivosť. Pri stanovovaní pomeru medzi živinami, sme určili nasledovný pomer:

 • 10-20% sacharidov
  • vláknina (otruby, jablčná vláknina alebo inulín)
  • maltitol (ako zlepujúca zložka)
  • poleva (horká čokoláda)
 • 50% tuky 
  • kokosovy olej (MCT)
  • strúhaný kokos
 • 30-40% bielkoviny 
  • základ bielkovín identický ako vo Wellness Proteine (srvátka koncentrát, albumín izolát, mliečna bielkovina) 
  • a obohacujúca zložka aminokyselín BCAA

Receptúru sme vymysleli asi 3 mesiace dozadu, pred mesiacom tyčinky vyrobili a teraz museli celý mesiac "dozrievať", aby sa jednotlivé ingrediencie "uležali". Za štandardných podmienok by mali tyčinky "zrieť" až 6 mesiacov, aby sa všetky ingrediencie správne uležali, ale my sme potrebovali receptúru otestovať už skôr. V týchto dňoch sme sa dostali k hotovým tyčinkám a teraz sa s vami môžeme podeliť o to, čo sme zistili.  

Testovanie tyčiniek u nás doma

Sme veľmi prekvapení z toho, že na prvý krát (aj u nás to bol prvý pokus) dopadli tyčinky veľmi sľubne. Vidíme zopár nedostatkov najmä v senzorickej oblasti, no po fyziologickej stránke (tej najdôležitejšej) sme uspeli výborne. Ale o tom až o chvíľu. Tyčinka je mierne sypká (potrebuje zvlhčiť ďalšími tukmi) a mierne sa lepí na zuby. Určite poznáte ten pocit. Ak nejaká tyčinka sa vám lepila na zuby veľmi silno a jej dáme za to 10 bodov, tak táto tyčinka sa lepí na 3 body.    

Ďalej sa bude receptúra ešte mierne doupravovať, ale detaily zverejníme neskôr (pridáme ešte niektoré funkčné látky). Ako sme spomenuli, z technických dôvodov bol použitý iba jeden druh sacharidu a to maltitol (okrem horkej čokolády v poleve). Maltitol je náhradné sladidlo a je takmer rovnako sladký ako cukor (na 75 - 90%). Má polovičnú dávku kalórií a patrí do skupiny polyolov. Polyoly sú prebiotiká, ktoré sa prirodzene nachádzajú v ovocí ako čučoriedky či v zelenine a zlepšujú zdravie tráviaceho traktu (potrava pre probiotické kultúry). Jeho glykemická hodnota je 36 (index), zatiaľ čo cukor má glykemickú hodnotu 60. Pomáha vytvárať krémovú textúru tyčinky a má pre nás aj spojovací účinok. Jeho výhodou je aj nízke pH (pod 5.7), čiže je priateľský k zubom a k sklovine, čo cukor veru nie je. Je tu však riziko, že ak ho konzumujete veľké množstvo (nad 40g / deň) môže to spôsobovať tráviaci diskomfort, plynatosť až laxatívnosť (prehánky). To u nás nehrozí (malé množstvo), ale aj tak je to rozhodne lepšie sladidlo ako fruktóza, ktorú neodporúčame ani diabetikom alebo nejaké umelé sladidlá, ktoré majú negatívny vplyv na zdravie človeka (excitotoxicita). Zatiaľ u nás sa pri testovaní (asi 4 tyčinky / deň) neprejavili žiadne popisované negatívne účinky z malitolu (plynatosť, prehánky). To sa nedá tvrdiť o bežných tyčinkách, ktoré obsahujú (o.i.) napríklad sójové izoláty, čo je štandard na trhu a zapáchajúca plynatosť sa dostavuje už po konzumácii jedného kusu (cca 80g).

Veríme, že naše tyčinky budú fyziologicky aj biologicky veľmi cenné, pretože pre ľudské telo je ďaleko prijateľnejšia kombinácia bielkoviny, tuky a vláknina, ako cukry, sacharidy a lacné bielkoviny. To ale nie je všetko. Na čo ďalšie sme sa ešte zameriavali? 

Ako prebieha testovanie a na čo sa zameriavame

Tyčinky ktoré testujeme sú zatiaľ z laboratória, nie z výrobnej linky. Až keď otestujeme ďalšie vzorky urobíme finálnu receptúru, ktorá pôjde do výroby a na predaj. Celkovo sme sa pri testovaní zamerali na nasledovné parametre:

 • prvý dojem (vôňa, vzhľad, iné)
 • chuť a pocit na jazyku (intenzita príchute, príjemnosť chute, konzistencia, rozpustnosť v ústach, hrudkovitosť, sypkosť, iné)
 • trávenie tyčinky (pocit v žalúdku, komfort trávenia, plynatosť, iné)
 • fyziologický vplyv tyčinky po konzumácii v čase od 30 do 120 minút po konzumácii (výška glykemického indexu a glykemickej nálože)
 • biologická hodnota tyčinky (obsah mikronutrendov a dôležitých regeneračných zložiek)
 • celková efektivita tyčinky vzhľadom na stanovené ciele (regenerácia síl a energetických systémov, nutričná hodnota, užitočnosť výrobku, preventívny zdravotný prínos).

Po chuťovej stránke som bol osobne veľmi spokojný, mám len málo výhrad. Tyčinku chutnalo aj zopár ďalších ľudí (aj v Kompave) a dnes prebieha diskusia, čo pridať alebo ubrať aby výsledok bol ešte o trochu lepší (najlepší). Trávenie bolo u mňa bezproblémové, spolu sme mali k dispozícii 12 tyčiniek a vždy som ich konzumoval po dva kusy naraz (za deň 4 kusy). Jedna tyčinka má okolo 60g:

proteinovo tukové tyčinka od Zlatošovcov


Aby sme mohli efektívne sledovať hladinu cukru v krvi po konzumácii tyčiniek, použili sme zaujímavú aplikáciu 2in1 SMART (pre iPhone - https://itunes.apple.com/us/app/2in1-smart/id462162706?mt=8). Prístroj dokáže namerať od 0.6 do 33.3 mmol/L glukózy v krvi. To si vyžadovalo neustále "strieľanie si" do prsta (mám ich fialové, najmä ľavý malíček)), aby som získal kvapku krvi a mohol ju následne otestovať:

proteinovo tukové tyčinka od Zlatošovcov

proteinovo tukové tyčinka od Zlatošovcov


Získané výsledky mi aplikácia dokáže zobrazovať aj s poznámkami (pred a po jedle a iné údaje) a metodika testovania vyzerala nasledovne:

 • testovanie na lačný žalúdok (po 12 - 16 hodinovom hladovaní) 
 • vždy dve tyčinky naraz (spolu cca 110 - 120g), aby sa prejavila aj prípadná vyššia glykemická nálož (http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/co-je-to-glykemicka-naloz.html
 • pred testovaním 60 minút a tesne pred konzumáciou zisťovanie hladiny cukru v krvi 
 • po konzumácii testovanie po 30, 60, 90 a 120 minútach (pre každé meranie 2-3 testy, aby som zistil priemernú hodnotu a zamedzil prípadnej odchylke merania)
 • zaznamenávanie výsledkov do grafu pre vizuálne porovnanie. 

proteteínovo tukové tyčinka testy

Graf glykemie test proteinovo tukove tycinky


Interpretácia výsledkov testov

Z grafu je názorne vidieť, ako konzumácia 2 tyčiniek naraz vplýva na moju hladinu cukru v krvi. Je tu jedna zvláštnosť (u mňa) a to taká, že moja priemerná hladina cukru v krvi sa pohybuje v rozpätí 1,7 až 2.2 mmol glukózy na liter krvi. Priemerné hodnoty pre populáciu sú posadené na úrovni 3.9 až 5.5 mmol/L, lenže priemerná populácia znamenajú ľudia, ktorí "fičia" na cukrovom bunkovom metabolizme. Okrem toho moja citlivosť inzulínu na sacharidy je veľmi vysoká (vďaka tukovému metabolizmu), čiže sila odozvy na konzumáciu sacharidov je nízka a moje telo si s nimi ľahko poradí. Je to preto, že v moja výživa pozostáva prevažne z tukov (asi 40% energetického príjmu), bielkovín (asi 30% energetického príjmu), nízko koncentrovaných sacharidov (zelenina a symbolicky aj ovocie asi z 20% energetického príjmu) a zvyšných 10% ostáva na vysoko koncentrované sacharidy (vločky, zemiaky, občas ryža alebo vodové pečivo). 

Z výsledkov je vidieť, že tyčinky majú želaný fyziologický vplyv (nízky GI aj GL) a to je dobre. Lenže ak by som skonzumoval 120g chleba alebo iného vysoko koncentrovaného sacharidu, moje hodnoty glukózy v krvi, by sa pohybovali na úrovni 8 až 10 mmol /L. To už nie sú ideálne hodnoty a vo vašom tele táto reakcia spustí mechanizmy, ktoré môžu spôsobovať nadváhu, obezitu a ďalšie neželané zdravotné komplikácie. Tomu chceme zabrániť a zároveň sme si chceli byť istý, že naše tyčinky takéto reakcie v tele nebudú spôsobovať.  

Zatiaľ budeme pracovať na ďalšom vývoji tyčiniek a vylaďovať detaily. Predpokladá sa, že tyčinky by mohli byť do 4-6 mesiacov už v predajniach, tak sa máte na čo tešiť. Ďalšie podrobnosti budeme zverejňovať postupne. Tak ako u iných produktoch na ktorých vývoji sa podieľame, aj teraz silno veríme, že tieto tyčinky budú skvelým a užitočným partnerom na každodennej ceste za lepšou verziou samého seba. Tešíme sa na vaše reakcie a budeme vás čoskoro informovať o ďalších krokoch. 

DODATOK z dňa 18.5.2013: vzhľadom na nízke hladiny glukózy v krvi som si zo zvedavosti zaobstaral aj ďalšie zariadenie (glukomer OneTouch Select). Ukázalo sa, že pôvodný glukomer meral asi o 1-1,5 mmol /L nižšie hladiny glukózy ako bola skutočná hodnota. Môj priemer sa pohybuje na úrovni 3-4 mmol/L na lačno a priemerne 6 mmol/L po jedle. Preto hodnoty na grafe nie sú smerodajne v mmol/L (sú vyššie o 1 až 1,5 mmol), ale zakrivenie glykémie pri tyčinkách ostáva rovnaké. 

 

Súvisiace odkazy:
Wellness Protein Daily
Proteinové tyčinky z Wellness Proteinu
Proteínové tyčinky - luxus či užitočnosť?
Čo je to glykemická nálož
Opravte svoj zle fungujúci metabolizmus

jivka
Pridané: 21.04.2016, 10:05
Reagovať
Pridané: 21.04.2016, 10:05
Reagovať
konopné produkty
dobrý deň, rada by som vedela váš názor na bio sum konopný olej, konopné semienka, konopný proteín. Ráno, pred odchodom do práce si mixujem 1L oleja,1L konop.semienok, 1L konop.proteinu, 1 stopkatý zeler, 1 list čínskej kapusty, 1L ľan.semienok,1L otrúb,1 malú lyž.chia a 1 banán.Dosť som si na to zvykla a keďže nemôžem mliečne produkty, tak som to nahradila tým konope.Chcela by som vedieť aký je váš názor na túto kombináciu a zároveň na váš názor na tie konopné produkty.Uvažovala som nad tým vaším proteinom,len žiaľ alergia na mlieko a mliečne výrobky mi v tom zabránila,preto som začala používať konopný protein.Čo vy na to ?ďakujem
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 26.04.2016, 23:21
Reagovať
Pridané: 26.04.2016, 23:21
Reagovať
Re: konopné produkty
Neviem k tomu zaujat nejake jednoznacne stanovisko. Vsetko treba analyzovat stylom: vzhladom na co a v porovnani s cim... v kazdom pripade: ako sa citite? Co riesite? Ake mate ciele? Asi uz chapete, ze bez hlbsej analyzy nie je mozne nieco posudzovat ani zodpovedne vam radit. Ak mate problem s mliecnymi proteinami, vyvinuli sme produkt, ktory ich nema a je po mnohych strankach taktiez velmi uzitocny:

https://produkty.vladozlatos.com/protein-premium-energy.html
https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/spoznajte-kvalitu-ostatnych-ingrediencii-v-premium-energy-produktoch.html
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
jivka
Pridané: 27.04.2016, 08:27
Reagovať
Pridané: 27.04.2016, 08:27
Reagovať
Re: Re: konopné produkty
vďaka za odpoveď, čo riešim ? no v podstate som normálne štyridsiatnička s kopou zdrav.problémov,len asi pred viac ako 1/2 rokom som musela niečo začať robiť aj so stravou,keďže zápaly sa len tak množili, fakt je ,že o strave a jej vzájomnom pôsobení som vôbec nič nevedela,len postupne som si niečo našla a skúšala kombinovať,keďže som silno trpela na hladofobiu ako to nazývate v článku, tak som musela ísť na to veľmi pomaly a to zmenou raňajok-som raňajkový typ.Tak som si začala robiť horeuvedené smoothie-zeleninovo-semienkové a keď to teraz po pol roku zhodnotím, tak sa cítim oveľa lepšie, nemám také príšerné chute na sladké, ešte keď mám "boľavé obdobie" tak vtedy sú tie chute ozaj k nevydržaniu-tak si dám,ale pred tým si dám aspoň dva listy šalátu.Teraz som na dvoch smoothie za deň,len až doteraz kým som nenarazila na vaše stránky, som nevedela,že aj tuky ako kokosový či olivový treba používať tiež okrem ľanového či konopného.Len je to trošku ťažšie skombinovať čo a koľko čoho.Ja cvičím len jogu a denne prechádzka do hory, takže niesom nijaký vytrvalostný športovec.Raňajky som nevydržala nejesť najneskôr do 10,30 a to bol teda sakra úspech.Takže si dám radšej čas,postupne sa regenerovať.Ohľadom toho proteinu premium energy,je vhodný pre takého nešportovca ako ja ? Okrem toho , že je nemliečny, ktorý by ste mi odporučili a prečo,keby mi srvátka nevadila z tých dvoch ?ďakujem,vaše články sú super.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 28.04.2016, 21:12
Reagovať
Pridané: 28.04.2016, 21:12
Reagovať
Re: Re: Re: konopné produkty
Drzim vam palce, aby ste postupne svoj metabolizmus opravovala k lepsiemu. Ano, PPE je vhodny aj pre nesportovcov, hoci jednym by ste sa mali stat pokial chcete, aby zmeny nastali v rozumnom casovom okne. PPE vam pomoze stabilizovat metabolizmus, vdaka comu budete mat menej chut na sladke potraviny, mensie glukozove deficity a ine priznaky ktore vam zmierny. Pouzite Protein Premium Energy (modry obal), kde je hovadzi protein.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
koumik
Pridané: 13.06.2015, 21:45
Reagovať
Pridané: 13.06.2015, 21:45
Reagovať
Srvatka
Ahoj Vlado. Doma si robim domaci tvaroh z domaceho mlieka. Pri vyrobe mi ostava srvatka. Ako ju mozem najvhodnejsie vyuzit? Mozem ju vypit kludne pocas dna? Nezvysi mi to prudko inzulin?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 19.06.2015, 16:43
Reagovať
Pridané: 19.06.2015, 16:43
Reagovať
Re: Srvatka
Pravdepodobne zvysi, preco si to nevyskusas na sebe s glukomerom?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
3rungm
Pridané: 02.08.2013, 20:17
Reagovať
Pridané: 02.08.2013, 20:17
Reagovať
tuky
Zdravím, vo videorecepte na ovsene vlocky som sa v komentoch docital ze neodporucas pred treningom pridavat do nich vela tukov lebo potom pomalsie prechadza krv do svalov kedze sa zdrziava v traviacom trakte... preto by ma zaujimalo ze ci bude teda vhodne tieto tycinky uzivat pred treningom, ci to nebude mat podobny efekt
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 12.08.2013, 14:02
Reagovať
Pridané: 12.08.2013, 14:02
Reagovať
Re: tuky
Vzhladom na vyvoj novych poznatkou o fyziologii ci hormonalne sustave, by som tieto tycinky nepouzival vobec ako pred alebo po-treningove jedlo. Treba ich chapat ako snahu o vytvorenie funkcnej potraviny, ktoru vyuzijes pocas dna - mimo treningov. O tom, ako spravne pouzivat tieto tycinky spracujem zvlast texty. Musime vsak pockat na definitivne zlozenie, nakolko v detailoch sa stale meni a ked to bude uzavrete, potom mozem spracovat navody.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
matk0ii
Pridané: 15.07.2013, 08:10
Reagovať
Pridané: 15.07.2013, 08:10
Reagovať
j
kedy zacnete predavat tycinky a aka je cena ? dakujem
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 15.07.2013, 23:18
Reagovať
Pridané: 15.07.2013, 23:18
Reagovať
Re: j
Ak by som to vedel presne uz dnes, nenechal by som si tuto informaciu pre seba. Zatial sa stale trapime s laboratornymi vysledkami, ktore ma zatial neuspokojuju. Zmenili sme teraz strategiu a pokusame sa tycinky vyrobit bez polevy, zatial sa to javy ako lepsia cesta, hoci spotreba nam tym klesne asi o 3 mesiace (cca 9 mesiacov spotreba). V kazdom pripade ako nahle sa opat dopracujem k dalsiemu testu (na ktory cakam) tak budem o tom informovat.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
matk0ii
Pridané: 15.07.2013, 08:10
Reagovať
Pridané: 15.07.2013, 08:10
Reagovať
j
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
mirina
Pridané: 19.06.2013, 18:40
Reagovať
Pridané: 19.06.2013, 18:40
Reagovať
?
ahooj vlado, ako pokračuje vývoj tyčiniek?!,,,
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 19.06.2013, 21:56
Reagovať
Pridané: 19.06.2013, 21:56
Reagovať
Re: ?
Vyvoj pokracuje velmi dobre. Prave dnes som dostal dalsie vyrobene tycinky, ktore budem testovat. Verim, ze coskoro uz zacneme aj vyrabat, ale nechcem to nikam unahlit, pretoze nerad by som potom sam jedol vlastne tycinky ktore budu o nicom tak, ako vsetky ostatne na trhu. To vies, co si navaris, to si zjes. Takze trpezlivost prosim :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
mbajla
Pridané: 04.06.2013, 08:24
Reagovať
Pridané: 04.06.2013, 08:24
Reagovať
tycinka
velmi zaujimavy test :),
skusil som kopu tyciniek, hlavne z dmky, ale este som nenasiel fakt "cistu" tycinku.

Vacsinou je to volaky zlepenec roznych veci, len aby to volako drzalo a pod.. Da sa zohnat u nas na trhu nieco co sa velmi blizi RAW stavu v akom to telo prijme a vyuzije najlepsie?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 06.06.2013, 23:50
Reagovať
Pridané: 06.06.2013, 23:50
Reagovať
Re: tycinka
Da, predsta cerstve alebo mrazene ovocie a zelenina. Ak je to technologicky spracovane, uz su tam kompromisy a ulohou tohto projektu je kompromisy eliminovat tak, aby sme nerobili nieco, co tu uz je a je to stale o "nicom". Takze bud bude ta tycinka skvela, alebo nebude vobec. Pracujeme na tom, o komplikacie pri vyvoji nie je zatial nudza.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Mino
Pridané: 10.05.2013, 22:23
Reagovať
Pridané: 10.05.2013, 22:23
Reagovať
ahoj
Výborná správa, už sa neviem dočkať. Len ma bude zaujímať cena, ak by sa tyčinka vmestila do 2.5 eur bolo by to fajn :) ak to bude viac, mnoho ludi bude preferovať menu v reštike za 3 eura (aj keď samozrejme nižšej biologickej hodnoty), pretože teplé jedlo je teplé jedlo.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 17.05.2013, 23:03
Reagovať
Pridané: 17.05.2013, 23:03
Reagovať
Re: ahoj
Ano, samozrejme myslime aj na toto, verime ze budu vsetci spokojni, pracujeme na tom.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Jan
Pridané: 24.05.2013, 11:52
Reagovať
Pridané: 24.05.2013, 11:52
Reagovať
2.50Eur???
2,50 Eur?

Chlapci, robite si snad srandu...
To chcete predavat na trhu tycinky za dvojnasobok toho co predava Weider?

V dnesnej dobe si za sikovny clovek zaobstara 80% protein velmi dobrej kvality v hodnote 38g - 42g proteinu/1.00 Eur. Nehovorim o sojovom proteine ani nejakych pofidernych koncentratoch alebo beef proteine namletom z kopyt a rohov uhynutych krav.

Drzim palce, ale odporucam dorazne zvazit, ci za 2.50 nieco predate. Mozno fanusikom alebo kamaratom, ktori si to kupia z lutosti.
Sorry, ze som tvrdy.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 25.05.2013, 10:22
Reagovať
Pridané: 25.05.2013, 10:22
Reagovať
Re: 2.50Eur???
Janko Janko, tvrdim snad ja ze to bude prave 2,5? Uvadzam ze na to myslime ale ty tu miesas tycinky s proteinom. Ked sme uz pri matematike za proteinove tycinky tak asi chapes, ze kvalitu za lacne peniaze nekupis. Ked si nahodol niekedy cital zlozenia proteinovych tyciniek na trhu tak musis vediet, co za lacne ingrediencie maju tieto ultra-mega-fasa tycinky v sebe:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/proteinove-tycinky-drahy-luxus-ci-uzitocnost.html
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Peterík
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Re: Re: .
Vy ste ako zlata rybka: splnite mi vsetky zelania :)
Uz teraz sa mi zbiehaju sliny. Uplna pecka. Predsa len budu tieto tycinky trvanlivejsie a aj odolnejsie ako domace tycinky z WP a tym aj praktickejsie.

Taka mala poznamocka, asi trosku kritickejsia: nic co ma nizsie ci kysle pH nemoze byt priatelske k zubom = prve stadium zubneho kazu je demineralizacia skloviny sposobena organickymi kyselinami vylucovanymi glykolityckymi bakteriami zubneho povlaku.
Ale rozhodne je maltitol v porovnani so sacharozou ako neviniatko, co sa tyka priameho a nepriameho efektu na tvrde zubne tkaniva. Slinna amylaza stiepi sacharozu a z nej ziju tie bakterie. Maltitol nedokazu pozit.

Velmi sa tesim na tycinky.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 17.05.2013, 23:00
Reagovať
Pridané: 17.05.2013, 23:00
Reagovať
Re: Re: Re: .
Dakujeme za tvoje uzitocne informacie Peto, budeme ta informovat ako dalej pokracujeme.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Dusan Plichta
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Seriozne veci
Fanztazia, konecne sa zacina revolucia v kvalite jedla. Kokos a tmava cokolada je jena z TOP kombinacii, aj ked sa na to pozrieme z gastronomickeho hladiska.Este par Mandli pre chrumkavost a som uplne hotovy :-)
S pozdravom ...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Ivuska
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
paráda
Ahoj Vlado,

tak toto je jedna fantastická správa! Ako mnohí, tiež pravidelne konzumujem WP, tekutý rybí tuk, mám niektoré Vaše publikácie i kefírových kamošov každodenných :)
Ale na tyčinky sa strašne teším! Tiež často riešim problém čo so stravou na cestách a toto je nielen riešením tohto problému, ale aj keď na mňa počas tých našich "babských" dní príde mlsná :)
Nepochybujem, že produkt bude v špičkovej kvalita, ako všetko od Vás. Ani neviem, ako poďakovať, asi teda len tým, že ho budem kupovať a šíriť (ako doteraz) Vaše meno a poznatky, ktoré som sa ud Vás naučila!
Mám otázočku - bude vhodná ako strava pred/po tréningu? Asi skôr pred, predpokladám.
Ďakujem!
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 10.05.2013, 16:44
Reagovať
Pridané: 10.05.2013, 16:44
Reagovať
Re: paráda
Ivana aj tebe velmi pekne dakujeme za tvoj postreh a prijemnu spravu. Tycinky budu vhodne skor pred treningom a pocas celeho dna, pravdepodbne aj neskoro vecer. Dalsie podrobnosti a presny navod na pouzitie samozrejme mozes ocakavat v dalsich clankoch hned potom, ako dokoncime vyvoj tyciniek. Dakujeme ti.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
dusan
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
.
super nieco taketo urcite na trhu chyba ,hmm akurat ma tam vobec netesi to E 965 :(
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 10.05.2013, 16:42
Reagovať
Pridané: 10.05.2013, 16:42
Reagovať
Re: .
Dik za postreh Dusan, maltitol nie je taka ingrediencia, ktora by nas mala vystrasit. Rozhodne nie je nebezpecna tak, ako ine E-cka. Dufam ze vsak vies, ze mnohe E-cka su dokonca zdraviu aj prospesne. Tu je prehlad o tych najhorsich E-ckach v potravinych vobec:

LÁTKY S VÝRAZNE NEPRIAZNIVÝM ÚČINKOM!!
E: 102, 104, 110, 122-124, 127-133, 142, 151, 154, 155, 180, 210-224, 226-228, 230-233, 235, 242, 249, 250, 284, 285, 310-312, 320, 321, 512, 905, 927, 944, 952, 954
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Johny
Pridané: 09.05.2013, 22:26
Reagovať
Pridané: 09.05.2013, 22:26
Reagovať
Struhany kokos
Ake tuky obsahuje struhany kokos ? Mozno to uz je stara informacia, ale struhany kokos mam spojeny s LDL cholesterolom. Priznavam, ze tuto info evidujem este z cias, ked vsetky tuky boli demonizovane a konzumované so sacharidmi aj maju konecny takyto efekt. LDL cholesterol v prirodzenej nespracovanej potrave mi pride aj ako hlupost, len ma to zaujima. Urcite, ale ma ine zlozenie ako kokosovy olej. Dakujem a tesim sa na....
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 10.05.2013, 16:40
Reagovať
Pridané: 10.05.2013, 16:40
Reagovať
Re: Struhany kokos
Ahoj, dobre si poznamenal, ze kokosove tuky boli (o.i) demonizovane dlhe desatrocia. Kokosove obzvlast, lebo boli kategorizovane ako nasytene. Myslim ze velmi vystizne (a kratko) to vysvetlil tento clanok:

http://naturalsociety.com/incredible-superfood-coconut-oil-benefits/
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Johny
Pridané: 11.05.2013, 14:42
Reagovať
Pridané: 11.05.2013, 14:42
Reagovať
Re: Re: Struhany kokos
Dobre Vlado, dakujem precital som si ten link. Ale vedel by si mi povedat aky je rozdiel ak vobec je medzi struhanym kokosom a kokosovym olejom ? Viem ze kokosovy olej obsahuje dobry pomer mnohych prospesnych kyselin, ale neviem ako je to s kokosom. Ci ma taktiez tak svele ucinky. V neposlednom rade vidime to aj na cene. Balicek struhaneho kokosu stoji euro a kokosovy olej mnohonasobne viac.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 17.05.2013, 23:07
Reagovať
Pridané: 17.05.2013, 23:07
Reagovať
Re: Re: Re: Struhany kokos
To je take iste ako s lanovymi semiackami. Samotne su lacne, olej z nich je uz podstatne drahsi, pretoze skus sa zamysliet, ako by si z nich urobil olej. Budes potrebovat narocnejsie technologie, co nie je lacne, preto ta cena. Ak ide o porovnanie, obe formy obsahuju skvele tuky a struhany kokos relativne malo sacharidov. Neviem co by si chcel o nich vediet, ale ked si na internete dohladas nutricne zlozenie, mal by si najst odpoved. Olej je vsak podstatne koncentrovanejsi a tym padom aj cennejsi.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Tina
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
...
Vlado, neviem slovami ani vyjadriť ako veľmi si vážim čo spolu s Tinkou robíte. Zbožňujem vaše produkty, mám ich doma už celkom slušnú zbierku, od kefírových zŕn až po rôzne DVD. Samozrejme nechýba ani pravidelný nákup wellness proteinu. S vašimi produktmi som nadmieru spokojná, takže nech chystáte čokoľvek, vždy sa na to nesmierne teším. Tak ako aj na tieto proteinové tyčinky. S vašimi radami a odporúčaniami sa deň po dni dostávam k svojmu vytúženému cieľu. A je super, že človek nájde podporu aspoň tu na vašom blogu, keď už nie doma v rodine. Preto vám obom patrí veľké, fakt obrovské ĎAKUJEM za všetko čo robíte!
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 10.05.2013, 16:38
Reagovať
Pridané: 10.05.2013, 16:38
Reagovať
Re: ...
Tina velmi si cenime tvoju spravu. Sme nekonecne stastni ak citime ze to, co robime je v spojeni s tebou a dalsimi ludmi, ktorym pomahame stat sa lepsou verziou sameho seba. Dakujeme ti preto za tvoju spatnu vazbu, velmi nas to motivuje a dodava energiu bojovat (pracovat) dalej na dolezitych planoch.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
dominika
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Re: Re: ...
odporucam tuto stranku - co sa tyka E

http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 17.05.2013, 23:13
Reagovať
Pridané: 17.05.2013, 23:13
Reagovať
Re: Re: Re: ...
Vdaka za uzitocny odkaz.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
dominika
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Pridané: 02.06.2013, 00:01
Reagovať
Re: Re: Re: Re: ...
Ahojte Zlatosovci,
Minuly vikend sme robili hrebenovku Malej Fatry - tak som konecne vyskusala domace fitky - a boli vynikajuce - dokonca sa ane nelepili na zuuby - perfektne. nabuduce este namocim do cokolady (tmavej s vysokym obsahom kakaa)a budu uplne super. priprava mi zabrala tak max 10 minut. Takze super. Ale isto ocenim aj tie vase na dlhsie cesty - pretoze tie domace vela cestovanie asi nevydrzia. Este raz dakujem pekne za super recept a zelam vela energie do vasej prace ktora mi velmi pomaha v praci na svojej lepsej verzii :-)drzim vam velmi palce ste super
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 05.06.2013, 23:04
Reagovať
Pridané: 05.06.2013, 23:04
Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: ...
Dakujeme za spravu Dominka, len tak dalej.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
dominika
Pridané: 25.06.2013, 14:53
Reagovať
Pridané: 25.06.2013, 14:53
Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Ahojte zlatosovci - vase fitky opat nesklamali - aj ked pri ich robeni sa mi podarilo pokazit mixer - asi 1/3 prisad som musela nakrajat nozom, no nevadi fitky nam dodavali energiu pri vystupe na Tiglav a dala som aj kamosom - chalani boli hotovi. Kto este neskusil - vrelo odporucam. Caute a pekny den prajem
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem