Parkour a Freerun

Výsledok môjho tréningového úsilia

V nasledovnom videu budete mať možnosť vidieť výsledky dlhoročného úsilia v oblastiach môjho športového pôsobenia. Verím, že video ktoré uvidíte vás bude inšpirovať k vyšším výkonom a motivovať k tvrdšej práci na svojich snoch. Sledujte čo mi priniesli roky vytrvalého tréningu.

Akrobatický showreel a fyzická zdatnosť pre rok 2012

Nasledovné video sme točili cez leto tohto roka. Okrem rôznych silových ukážok v ňom uvidíte hlavne akrobatické skoky na rôznych povrchoch (piesok, tráva, betón, voda). Ak by som mal bližšie špecifikovať, na čo konkrétne sa v mojom tréningu zameriavam, tak jednoznačnú odpoveď vám nepoviem. Cieľom je byť iba stále lepšou verziou samého seba, žiadna iná vonkajšia motivácia na mňa nepôsobí (napr. u niekoho je to olympiáda, u iného mať dôvod "ukázať" sa a iné). 

Najviac času trávim silovou prípravou s vlastným telom, ale veľký objem času venujem aj akrobatickej príprave. Kedysi som si viedol aj tréningový denník, aby som mal lepšiu predstavu o tom, koľko času trávim tréningom a na čom najviac pracujem. Teraz keď vediem mládež ako tréner, nemám možnosť tráviť toľko času nad fyzickou prípravou, ako by som si predstavoval, ale i napriek tomu je tento objem dosť veľký na to, aby som ani vo veku 31 rokov nestagnoval (1981). Tento časový objem sa pohybuje medzi 4-7 hodinami za týždeň. Preferujem však kratšie dynamické tréningy (výbušnosť, dynamika) a pokiaľ  je moja príprava objemnejšia, venujem ju zlepšovaniu relatívnej fyzickej sily.

Medzi obľúbené športové disciplíny, ktoré mi pomáhajú rozvíjať fyzické zručnosti patria Freerun, workout s vlastnou hmotnosťou (čiže posilňovanie), hand to hand silová príprava, workout s kettlebel činkami a veľký objem času venujem aj kondičnému zápaseniu. Ale aby som zbytočne mnoho nerozpisoval detaily, pozrite si radšej výsledok vo videu.  

Verím že video bude pre vás inšpirujúce a dokonca aj pre tých, čo sa už dávno považujú za "staré železo". Nemusíte práve vedieť skákať saltá stačí, ak budete pracovať na lepšej verzii samého seba hoci aj v zhyboch na hrazde. A dúfam že video bude inšpirujúce aj pre tých, ktorí mali v živote nejaký závažnejší úraz. Ako viete, sám som prekonal plastiku predného krížneho väzu kolena a ako na videu uvidíte, moje rehabilitačné postupy boli veľmi úspešné i funkčné. Dúfam, že video sa vám bude páčiť. Ďakujem Dávidovi Chudému za to, že video postprodukčne spracoval a manželke Tinke za to, že ma v mojich aktivitách podporuje i napriek tomu, že sa vám môže zdať že bezhlavo riskujem. O tom, či je to pravda, ale nabudúce…   

 

Andrej
Pridané: 19.09.2012, 11:42
Reagovať
Pridané: 19.09.2012, 11:42
Reagovať
wow
super video! to kde je take kupalisko?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 19.09.2012, 22:20
Reagovať
Pridané: 19.09.2012, 22:20
Reagovať
Re: wow
Je to v Trnave. Myslim ze sa ten areal vola Relax.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
martin6829
Pridané: 12.03.2013, 18:12
Reagovať
Pridané: 12.03.2013, 18:12
Reagovať
Re: Re: wow
dobry den, sledujem Vasu stranku a mam na Vas otazku ohladne umeleho doplnovania testosteronu resp. latky ktora zapricinuje jeho produkciu. Myslite, ze je to skutocne bez nasledkov? Pytam sa Vas prave tu, pretoze v rychlosti neviem najst vhodnejsi clanok s diskusiou. tu je link na tu spolocnost co inzeruje zrejme vsade, ked aj na FB http://www.e-muscle.sk/tribulus-terrestris/biotech-usa-tribulus-maximus Dakujem.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 10.10.2012, 16:21
Reagovať
Pridané: 10.10.2012, 16:21
Reagovať
Re: Re: Re: wow
Nemyslim si, ze tato latka ma nejake zasadne vedlajsie ucinky. Je to koncentrat byliny a pokial sa dodrzi davkovanie, malo by to byt v poriadku. Druha vec je, nakolko je seriozny nady vyrobca a ci do toho neprimiesava aj nieco, co by tam byt nemalo. Tvorba testosteronu je vsak velmi vysoka, pokial telo dostava optimalnu vyzivu a intenzivny trening. Je to vsak aj otazka vasich priorit (ci ide o objem alebo funkcnost).
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem