Potraviny a stravovanie

Tekutý rybí olej už čoskoro v predaji

Pamätáte sa, ako sme v komentoch spolu s vami diskutovali o tekutom rybom tuku? Ako ťažké ho bolo zohnať v lekárňach a aké dávkovanie bolo najlepšie pre rôzne skupiny ľudí? Už dnes vieme, že tento produkt zoženiete v ktorejkoľvek lekárni na Slovensku a v tomto článku sa s vami podelíme o detaily.

Životne dôležitý zdroj omega-3 mastných kyselín 

Kedysi dávno v historických časoch, mali ľudia prístup k omega-3 mastným kyselinám (MK) aj z iných zdrojov, ako len z ryby. Najmä ľudia žijúci v stredozemí sa takmer nikdy nedostali do kontaktu so zdrojom omega-3 MK z rýb a predsa ich mali vo výžive dostatok. Ako je to možné? Je to možné tak že zver, ktorá bola v týchto časoch k dispozícii (mäso alebo ich vedľajšie produkty ako napr. vajcia), boli plné omega-3 MK a preto tu potreba niečo riešiť nebola

Vďaka modernej dobe, ktorá je schopná cez vyspelé predajné siete (od poľnohospodára až po supermarket) servírovať nám ohromné kvantá potravín, sme vyriešili problém hladu ktorý ľudí trápil po dlhé storočia. Dá sa povedať, že potravín máme hojnosť, priam nadbytok. Ale čo kvalita? Máme spokojne plné žalúdky a potešené chuťové kanáliky, ale biologická hodnota skonzumovaných jedál je každým rokom slabšia a slabšia. To je dôvod zamýšľať sa nad paradoxným pravidlom, ktoré nás núti platiť viac za kvalitu a konzumovať menej, pokiaľ si chceme udržať nie len estetiku, ale aj zdravie

Jedným zo základných problémov modernej výživy je dostupnosť biologicky cenných a nezoxidovaných omega-3 MK v strave. Technologicky spracované potraviny majú dlhšiu životnosť, pretože v nich nie sú živé látky (napr. cenné tuky), ktoré podporujú proces kazenia. Čo je cenné, je "živé" veľmi krátko a preto sa to musí rýchlo zjesť. Táto rovnica však nezapadá do typických ekonomických modelov a preto sa s tým muselo niečo urobiť. Dnes vďaka tomu máme hojnosť potravín s dlhou zárukou, ktoré však neprinášajú žiaden skutočný úžitok pre zdravie a vitalitu konzumenta (česť výnimkám). V technologicky spracovaných potravinách sa pomer omega-3 MK voči ostatným MK pohybuje okolo 1:20, vo fast food potravinách až okolo 1:50. Preto jeden hamburger sa (o.i.) bez známok porušenia "dožije" pokojne aj 14 rokov. Ak sa vo vašej výžive nedokážete priblížiť aspoň k pomeru 1:5 (omega-3 vs. ostatné MK), tak funkčnosť vášho metabolizmu (najmä hormónov a imunity), je do značnej miery oslabená. Nad pomerom omega-3 voči ostatným MK 1:20 sa nemôžete čudovať, že vaše telo nefunguje optimálne, že nemáte dostatok energie, že trpíte zvýšenými zápalmi a že vám nefunguje správne hormonálna sústava. A čo sa stane, ak funkčnosť hormonálnej sústavy zlyháva? Ako prvý problém sa objavuje nadváha až obezita, s ktorou ruka v ruke kráčajú aj ďalšie zdravotné komplikácie. 

Lenže ani medzi prvopotravinami (to sú tie bez technologického spracovania) nenachádzame bezproblémové potraviny. Typickým príkladom sú napríklad vlašské orechy. Obsahujú z pomedzi orechov najviac omega-3 MK, ale toto je zároveň aj ich prekliatím. Po rozlúsknutí zo škrupiny začína tento cenný tuk oxidovať a strácať hodnotu. Ak tieto orechy neskladujete práve v mrazničke a nevyberáte si iba také množstvo, aké ste schopní zjesť do 2-3 dní, vlašské orechy sa pokazia a ich biologická hodnota bude nulová a dokonca vám môžu ublížiť (napr. na imunite). Takto sa dá pokračovať ďalej, pričom cieľom tohto článku je priniesť v problematike príjmu omega-3 MK konkrétne riešenia. Na akom riešení sme popracovali my?

Vysoko čistený rybí tuk najvyššej kvality

Za posledných 5 rokov si chodíme do lekárne kupovať jekorisový olej (tekutý rybí tuk, latinsky: Iecoris aselli oleum), ktorý má na obale napísané "dermálny olej na vonkajšie použitie". Asi si viete predstaviť aké úsmevy to vyčarovalo v lekárňach v časoch, keď sme si olej začali kupovať. Nerobili sme to však len tak, bez rozmyslenia. Už vtedy sme disponovali informáciami, ktoré nás presvedčili o tom, že tento "dermálny" olej na vonkajšie použitie (mimochodom vyrábajú sa z neho maste) má také vysoké kvality, že je možné ho použiť aj vnútorne. Budete sa čudovať, ale tieto kvality sú vlastne najvyššie možné na trhu a dokonca je pravdepodobné, že v tobolkách rybieho tuku nájdete slabšiu kvalitu omega-3 MK. Napokon vy sami ste nám opakovane písali do komentov nášho blogu otázky, či skutočne tento olej je ten správny a bezpečný na použitie. Horšie boli situácie, kedy ste tento olej nevedeli pre seba zohnať vôbec. V marci toho roka (2013) sme sa preto stretli s vedením spoločnosti Galvex, ktorá olej dováža a predáva. Bez dlhších debát sme sa s vedením spoločnosti dohodli na spolupráci ktorá končí tým, že vy si budete môcť odteraz kúpiť v lekárni tekutý rybí olej, ktorý je oficiálne schválený úradom verejného zdravotníctva slovenskej republiky. A viete čo sme na zložení tohto rybieho oleja zmenili? Vôbec nič, pretože v kvalite tu nie je čo ďalej zlepšovať.

Rybi tuk - Zlatoš Family Rulez 

Kde si môžete kúpiť tekutý rybí olej 

Ako ste si mohli všimnúť, na grafike obalu rybieho oleja sa nachádza naše rodinné logo RULEZ, ktoré symbolizuje hodnoty rodiny, vysokú kvalitu a trend, za ktorý sa mnohí z vás už podpísali hlasovaním za značku (už máme viac ako 1000 hlasov - prídáte sa?). Na otázku: kde si môžete tekutý rybí olej zakúpiť, máme dve odpovede:

1. hneď priamo v prvej lekárni, ktorú na ceste uvidíte,

2. alebo u nás v internetovom obchode už čoskoro. 

Od 20.6. 2013 sa spúšťa predaj a distribúcia rybieho oleja všade na Slovensku, čiže vašou jedinou úlohou je prísť do lekárne a vyžiadať si od lekárnika tento rybí olej alebo ho poprosiť o jeho objednanie zo spoločnosti, ktorá distribučne dováža iné produkty od spoločnosti Galvex. Ak stále v lekárňach nebudú vedieť o čo vám ide, tak im ukážte tento leták (JPEG pre tlač), na ktorom je znázornený typ tovaru a značka, ktorú žiadate:

Rybí tuk leták - Zlatoš Family Rulez

Zaujímať vás bude určite pomer cena a výkon

Čo sa týka celkovej kvality rybieho oleja, tento náš pochádza z tresčej pečene. Na trhu s rybím olejom sa nachádzajú väčšinou oleje z celých rýb čo znamená, že ďalší obsah vitamínov (A a D) je v týchto olejoch zanedbateľný a preto ho firmy na obaloch ani neuvádzajú. V našom rybom oleji sa nachádza zaujímavé množstvo týchto vitamínov (ako bonus), čomu sa muselo prispôsobiť aj dávkovanie. Tento prírodný produkt je bez aróm, bez akýchkoľvek prídavných látok či konzervantov a je vysoko čistený pre zabezpečenie maximálnej biologickej kvality i bezpečnosti. Presné informácie o tom, ako správne rybí olej používať (množstvo, načasovanie, ďalšie kombinácie), vám prezradíme priamo v našom elektronickom obchode. Tam už čoskoro zverejníme všetky podrobnosti, ktoré by vás mohli zaujímať, vrátane ceny. V tomto smere bude pomer výkonu a ceny veľmi priaznivý a vďaka tomu bude tento zdroj vysoko cenných omega-3 MK dostupným výživovým doplnkom pre každého. Omega-3 MK patria presne k tým výživovým doplnkom, ktorých suplementácia sa vypláca po celý zvyšok života za predpokladu, že nemáte inú možnosť ako pre seba "zmanažovať" dostatok omega-3 MK najvyššej kvality (napríklad z BIO mäsa, BIO vajec a podobne).  

Veríme, že toto naše navrhované riešenie prinesie pre mnohých z vás nástroj, pomocou ktorého opäť môžete účinne zabojovať za lepšiu verziu samého seba. Na tejto ceste vám nekonečne držíme palce. 

Súvisiace odkazy:
Bojujme za dobré potraviny spoločne
Ktoré spracované potraviny môžu byť užitočné
Prečo sú BIO potraviny nakoniec lacnejšie
Ušetrite na zdravej výžive a neverte reklame
Môžu byť tuky vo výžive najdôležitejšie?
Vyvíjame netradičné proteínové tyčinky

  

Foto: GoodFon.com

stanka
Pridané: 14.02.2015, 15:50
Reagovať
Pridané: 14.02.2015, 15:50
Reagovať
otazka
Dobry den, chcem sa opýtať ak zle reagujem na histamín, mozem rybi olej? Dakujem
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 24.02.2015, 23:21
Reagovať
Pridané: 24.02.2015, 23:21
Reagovať
Re: otazka
Na to vam dokaze presvedcivo odpovedat iba "labak", cize vzdy je dobre bud ako samoplatca niektore veci si otestovat aby ste mala istotu. Ja to robim cez AlphaMedical.sk. Tu je ich cennich a spektrum vysetreni ktore maju, ja si tam chodim vyberat ako do supermarketu, ked na sebe nieco testujem a preverujem:

http://www.alphamedical.sk/sk/Pre-odbornu-verejnost/Cennik.alej
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Marek123456
Pridané: 27.10.2014, 18:26
Reagovať
Pridané: 27.10.2014, 18:26
Reagovať
Pomer omega-3 ku omega-6
Zdravim, chcem sa opytat ako regulujes pomer omega-3 ku omega-6. Nasiel som si kolko mg obsahuju jednotlive potraviny a ked to hocijako kombinujem, tak pri konzumacii 250g tukov v pomere, ktory si spominal v inych clankoch, tak mi pomer vyde 1:15 alebo podobne. Cital som ako davkovat rybi olej a je tam napisane, ze jedna lizicka teda nieco okolo 250mg ale to z daleka nevyrovna tento nepomer. Tak isto som nasiel, ze kokosovy olej dokonca obsahuje len omega-6. Bol by som rad keby si mi dal nejaky tip ako to vyrovnavas napriklad ty. Dakujem pekne.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 18.11.2014, 23:12
Reagovať
Pridané: 18.11.2014, 23:12
Reagovať
Re: Pomer omega-3 ku omega-6
Ahoj, ja si sledujem tieto veci. Najprv ci nemam prilis velky objem PUFA tukov (menej ako 50g / deň). Ak je ich menej, tak je to este jednoduhsie, lebo potom su avky o-3 lahsie sledovatelne (staci si udrzat pomer do 1:5). Na druhej strane vsak presny objem o-3 neviem stanovit, pretoze aj ked mam rybi olej, tak okrem neho konzumujem dost casto BIO pecen, BIO vajcia, BIO maso a tam je objem o-3 roznorody. SAFA u mna tvoria cca 70g / deň, MUFA cca 120g / deň. Ak ide o kokosovy olej, ten je predsa z 86% SAFA tuk, zvysok je zanedbatelny...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Marek123456
Pridané: 27.10.2014, 18:28
Reagovať
Pridané: 27.10.2014, 18:28
Reagovať
Re: Pomer omega-3 ku omega-6
opravujem sa 524mg omega-3 ale vysledok ostava rovnaky.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
lienka1
Pridané: 14.10.2014, 13:42
Reagovať
Pridané: 14.10.2014, 13:42
Reagovať
tehotenstvo
Dobry den,som v tretom trimestri tehotenstva,prave som si kupila spominany olej z trescej pecene.Je na nom napisane,ze lyzicka denne plati aj pre tehotne a dojciace,predsa sa len obavam predavkovania,kedze som citala,ze vitamin A je v tehotenstve nebezpecny a tehotne zeny by sa mali vyhybat konzumacii pecene.Nemam si kupit iny rybi olej?Alebo si mam ako obycajne kupit vitaminove doplnky pre tehotne,ktorym velmi neverim,ked je tam uplne vsetko v jednej malej tabletke...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 30.10.2014, 22:44
Reagovať
Pridané: 30.10.2014, 22:44
Reagovať
Re: tehotenstvo
Podla coho sudite Lienka, ze budete predavkovana? Sledujete si nejake krvne alebo ine parametre ktore tomu nasvedcuju tomu, ze dochadza k predavkovaniu a teda vasa obava je opravnena?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
palden
Pridané: 06.02.2014, 14:20
Reagovať
Pridané: 06.02.2014, 14:20
Reagovať
vitamin e
este doplnim otazku: ryby olej ma znacne vacsi obsah vitaminu D a kedze zijem v norsku kde toho slnka moc nieje, nebolo by dobre ked tak kombinovat krill oil s rybym olejom? vdaka za tvoj cas
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 10.02.2014, 23:34
Reagovať
Pridané: 10.02.2014, 23:34
Reagovať
Re: vitamin e
Ak zijes v takejto krajine, myslim ze to nie je zly napad.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
palden
Pridané: 04.02.2014, 11:07
Reagovať
Pridané: 04.02.2014, 11:07
Reagovať
krill olej
ahoj Vlado , chcem sa ta spytat na ten krill olej, je nieco na co by som si mal pri kupe davat pozor? mam teraz tento : http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/omega-3-super-krill-60cps-jamieson/ ale napr. tento vypada ze ma lepsie zlozenie: http://krilloil.com/reorder/?utm_source=reorder&utm_medium=email&utm_campaign=krolprd_225&spMailingID=6514862&spUserID=NzY5NDgyNjMzMgS2&spJobID=85483337&spReportId=ODU0ODMzMzcS1 ... A dalsia otazka a to hlavna, ako prosim ta s davkovanim. Cital som na nete ze pre dospeleho od 1 do 2 gramov za den. Co si o tom myslis? Hrozi vobec pri krill oil predavkovanie? vdaka, pekny den prajem
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 07.02.2014, 17:06
Reagovať
Pridané: 07.02.2014, 17:06
Reagovať
Re: krill olej
Tazko povedat Pavol. Kedze Krill nepouzivam, nezaoberal som sa tym prilis. Ak budes postupovat s davkovanim podla navodu, urcite nic nehrozi, skor naopak - bude to pravdepodobne nedostacujuca davka. So vsetkym je mozne sa teoreticky predavkovat.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Juraj
Pridané: 01.09.2013, 19:51
Reagovať
Pridané: 01.09.2013, 19:51
Reagovať
Rybí olej a orechy
Ahoj ;)
Tie Orechy napr. vlašske , lieskovce , madle , Doteraz som ich skladoval olupané v sklenenej nádobe mal by som ju skladovať ešte aj aspoň v chladničke? Nemuselo by to byť mraznička ak by som ich do 3 dni skonzumoval?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 03.09.2013, 23:51
Reagovať
Pridané: 03.09.2013, 23:51
Reagovať
Re: Rybí olej a orechy
Ak ich zjes do 3 dni, tak v chladnicke je to uplne OK.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Katarína
Pridané: 31.08.2013, 12:14
Reagovať
Pridané: 31.08.2013, 12:14
Reagovať
ine použitie
Co s rybim tukom ak uz doba pouzivania presiahla 3 mesiace? Vratiť do lekarne, alebo sa da ešte nejako vyuzit?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 03.09.2013, 23:51
Reagovať
Pridané: 03.09.2013, 23:51
Reagovať
Re: ine použitie
Jednoducho zahodit.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
barca.ambrozyov
Pridané: 09.08.2013, 11:23
Reagovať
Pridané: 09.08.2013, 11:23
Reagovať
rybí olej
dobrý deň,u nás v meste majú v jednej lekárni rybí olej od galvexu za 1,60€/100ml .nieje to oproti tomu,čo sa dá zakúpiť na vašej stránke príliš lacné?dáko sa mi to nepozdáva
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 12.08.2013, 22:45
Reagovať
Pridané: 12.08.2013, 22:45
Reagovať
Re: rybí olej
Poslite ako ten produkt vyzera, toto nie je ani polovica nakupnej ceny, za ktoru produkt nakupujem priamo od vyrobcu a to mam este vyhodnejsiu cenu.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
barca.ambrozyov
Pridané: 15.08.2013, 11:28
Reagovať
Pridané: 15.08.2013, 11:28
Reagovať
Re: Re: rybí olej
myslím že obrázok toho oleja vám nepošlem,v lekárni ho majú vo veľkej fľaši a fotiť ju tam asi nepôjdem :) ale aj to sa mi moc nepáči,že je to vo veľkej fľaške z ktorej mi to lekárnik preleje do menšej...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
LubomirG
Pridané: 09.07.2013, 12:59
Reagovať
Pridané: 09.07.2013, 12:59
Reagovať
Rybi olej
Pozeral som podrobnosti k oleju. Nebola by lepsia na balenie klasicka sklenena tmava flasa namiesto plastovej? Dorucenie ste premysleli ok z pohladu casov, akurat si nie som isty, ci posta zaruci taketo dodanie, ktore opisujete pri produkte, cize po zaslani vecer dorucenie skoro rano. Zda sa mi to skor ako utopia pri ich sposobe "fungovania" a dorucovania. Produkt ako taky, je ale urcite super.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 15.07.2013, 16:34
Reagovať
Pridané: 15.07.2013, 16:34
Reagovať
Re: Rybi olej
Aj tuto stranku som riesil s majitelom spolocnosti, zatial som neuspel, urcite po ekonomickej stranke by to bola pre firmu vacsia zataz. Priestor na zlepsenie sa vsak da najst vsade, ja som tiez toho nazoru. Od istej miery to vsak nie je potrebne, plast je na to specialne urceny, takze by to malo byt v poriadku.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Peterík
Pridané: 13.07.2013, 14:51
Reagovať
Pridané: 13.07.2013, 14:51
Reagovať
Re: Rybi olej
sklenena flasa, aj ked je tmava, tak je priehladna a hlavne tazka, co by zdvihlo cenu postovneho....asi
mohla by byt cool cierna BPA free plastova :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
torres
Pridané: 29.06.2013, 14:16
Reagovať
Pridané: 29.06.2013, 14:16
Reagovať
omega
Uz mam doma novy rybi olej od galvexu. Chcem sa len spytat kedze davkovanie by malo byt len 1 cajova lyzicka denne kvoli vysokemu obsahu vit, A a D ci je to dostatocna davka aj na omega3.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 03.07.2013, 18:28
Reagovať
Pridané: 03.07.2013, 18:28
Reagovať
Re: omega
Dostatocna davka omega-3 to nebude ani v pripade, zeby si oleja mohol zjest denne 5PL. V kazdom pripade to treba chapat ako "poistku" zdravia a pridat do svojej vyzivy aj dalsie zdroje omega-3 (BIO vajcia a BIO maso, lanove-konopne semena a olej a ine). Velmi podrobne a vycerpavajuce informacie poskytneme z predajnej sekcie tohto produktu, ktoru spustime este tento tyzden. Cakam uz len na graficke podklady, uz je vsetko pripravene.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
barboraba
Pridané: 27.06.2013, 20:31
Reagovať
Pridané: 27.06.2013, 20:31
Reagovať
Cmar
Dobry vecer, pred chvilou som si kupila rybi olej od firmy galvex a tesim sa na uzivanie :) otazka znie, moze sa zapijat aj cmarom? (Prip. Aky mate nazor na klasicke acidko od Rajo?) dakujem
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
vivo
Pridané: 01.07.2013, 22:22
Reagovať
Pridané: 01.07.2013, 22:22
Reagovať
Re: Cmar
Ahoj, ano mozes, vlado to pisal v clankoch uz milion krat...kefirove mlieko cmar zakysanka acidko...najlepsie take co ma najmenej sacharidov alebo si spravit vlastne kef. mlieko z kef zrn...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
adam321
Pridané: 26.06.2013, 08:36
Reagovať
Pridané: 26.06.2013, 08:36
Reagovať
A čo tento?
Raz som ho mal tento olej, ale neviem ci je z trescej pecene.
http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_rybi_olej.aspx
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
adam321
Pridané: 26.06.2013, 08:39
Reagovať
Pridané: 26.06.2013, 08:39
Reagovať
Re: A čo tento?
...našiel som od nich aj olej z trescej pecene
http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_rybi_olej/olej_z_trescej_pecene.aspx
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Ivan Sajban
Pridané: 25.06.2013, 04:58
Reagovať
Pridané: 25.06.2013, 04:58
Reagovať
Ake Acidko pouzit?
Ahoj Vlado, vdaka za vyborny blog. Vo svojich odporucaniach pises, ze po zjedeni rybieho tuku by sa to malo zapit zakysanim mliekom. Mam otazku k pouzitiu Acidka - ktory typ plnotucny alebo 1%?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 03.07.2013, 18:08
Reagovať
Pridané: 03.07.2013, 18:08
Reagovať
Re: Ake Acidko pouzit?
Ahoj, rozhodne odporucam plnotucne.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Tommy Povajean
Pridané: 17.06.2013, 17:45
Reagovať
Pridané: 17.06.2013, 17:45
Reagovať
Pomer vit. A k D
Cau Vlado, urcite ako znalec si postrehol najnovsie fakty ohladom rybieho oleju a nerovnovahe vitaminov A k D, vdaka comu sam Dr. Mercola neuzivat tento doplnok. http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/12/23/important-cod-liver-oil-update.aspx
Co si o tom myslis ? resp. vies uviest presny pomer tychto vitaminov v tomto produkte ? Sam nie som nadseny tymito zisteniami, ale zrejme dost vyrazne ovplyvnia pohlad na ribi tuk.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
kamil.kantor
Pridané: 17.06.2013, 22:03
Reagovať
Pridané: 17.06.2013, 22:03
Reagovať
Re: Pomer vit. A k D
Tommy, netreba to az tak prehanat. Clanok od Dr. Mercolu sa tyka vyhradne oleja z trescej pecene.
Samotny rybi olej alebo krill olej, vitamin A ani D neobsahuju a su vybornymi zdrojmi pri ziskavani omega 3 mastnych kyselin. Takto to prezentuje aj autor.
Co sa tyka problemoveho pomeru vit. A a D, tak chybajuci vit. D nemame podla mojho nazoru problem doplnit napr. zo slnka. Cize nevidel by som to az tak tragicky...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 18.06.2013, 22:23
Reagovať
Pridané: 18.06.2013, 22:23
Reagovať
Re: Re: Pomer vit. A k D
Chalani, diskusia je tu v podstate zbytocna, pretoze Mercola obcas rad veci prehana. Okrem toho cez clanok poskytuje iba riesenia ktore sa bez jeho produktov nezaobitu (jeho krill, vit. D, solarko, test na D vitamin...). Ak si chcete precitat perfektnu odpoved na jeho clanok, napisali ju priamo u Weston A. Price, ktoreho spomina. Myslim ze ho argumentacne rozstrielali na cucky:

http://www.westonaprice.org/cod-liver-oil/response-to-dr-mercola-on-cod-liver-oil

PS: nas rybi olej bude mat presne davkovanie, zatial prezradim, ze jedna davka bude obsahovat 106% ODD vit. A a 116% ODD vitaminu D.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Tommy Povajean
Pridané: 21.06.2013, 00:05
Reagovať
Pridané: 21.06.2013, 00:05
Reagovať
Re: Re: Re: Pomer vit. A k D
Ja som narazal hlavne na to, ze mercola opisoval problematiku oleja z trescej pecene, z ktoreho je aj tento produkt, podľa popisu. Preto, ci prehana alebo nie, zly pomer sa zrejme tyka kazdeho oleja z trescej pecene. Na obale stareho rybieho oleja z galvexu sa pise len rybi olej, ale v clanku sa pise, ze to bude ten isty produkt len v inej krabici, cize aj tento "ribi olej" je asi z trescej pecene. Kaxdopadne ak to mate pod kontrolou a tie davkovania sedia, tak len fandim :-)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Tommy Povajean
Pridané: 21.06.2013, 09:26
Reagovať
Pridané: 21.06.2013, 09:26
Reagovať
Re: Re: Re: Re: Pomer vit. A k D
Precital som si tu argumentaciu. Mal som z toho pocit len akym si ohadzovanim studiami. Chcem sa teda opytat bude na obale uvedene mnozstvo vitaminov ? a je nejako tento pomer procesualne upravovavny, cize napr. znizovanim koncentracie vitaminu A ? diky
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 03.07.2013, 17:52
Reagovať
Pridané: 03.07.2013, 17:52
Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: Pomer vit. A k D
Ahoj, tento tyzden uz bude v sekcii produktov najviac vycerpavajucejsie info ake som mohol dat dokopy. Obsah vitaminov bude samozrejme presne uvedeny, pomer nie je upravovany, problem toxicity A vitaminu predstavuje mensie riziko ako problem cerstvosti oleja.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Peterík
Pridané: 19.06.2013, 20:13
Reagovať
Pridané: 19.06.2013, 20:13
Reagovať
Re: Re: Re: Pomer vit. A k D
...uz som pokojny :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Peterík
Pridané: 17.06.2013, 21:57
Reagovať
Pridané: 17.06.2013, 21:57
Reagovať
Re: Pomer vit. A k D
Tiež som prednedávnom narazil na tento článok, ked som hladal obsah vitaminu D v rybom oleji a ake mnozstvo vitaminu D by som mal supplementovat.

Moje badanie bolo inspirovane tymto clankom:
http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/230/Vitamin_D3_BestSupplementEver.aspx

Lebo uzivam kapsulový fish oil od Kompavy, Bio-vitamin D a Bio-selén+zinok od PharmaNord(obsahuje okrem inych aj vitamin A)

dr. Mercola v tom clanku nabada k uzivaniu beta-carotenu ako pre-vitaminu A, z ktoreho telo nekonvertuje nepotrebne velke mnozstvo vitaminu A.
Teraz je dost slnka, cize pokozka vystavena v rozumnej miere slnku je dalsi zdroj vitaminu D.

Rovnako ako ty by som rad vedel aky je ten spravny pomer A a D.
Lebo pharmanord u nas distribuuje len 800UI perly Vitaminu D ale v UK a US dostat aj 5000UI perly.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
chrummka
Pridané: 15.06.2013, 21:06
Reagovať
Pridané: 15.06.2013, 21:06
Reagovať
skladovanie
Zdravím Vás, a ako budem vedieť, že aj lekárne dodržiavajú požiadavky na skladovanie, hlavne teraz v lete keď je tak veľmi teplo? ako ste uvádzali olej sa kazí pri vysokých teplotách, tak by ma to zaujímalo...
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
peter.patagon
Pridané: 02.05.2017, 22:50
Reagovať
Pridané: 02.05.2017, 22:50
Reagovať
Re: skladovanie
co tak predchadzat oxidacii oleja tak, ze ho budete zatvarat vakuovou pumpickou urcenou na vino?
http://www.wineshop.sk/vakuova-pumpa-1
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
torres
Pridané: 29.06.2013, 14:20
Reagovať
Pridané: 29.06.2013, 14:20
Reagovať
Re: skladovanie
Na obale je napisane ze pred otvorenim skladovat do 25stupnov. Takze nemusi byt v chladnicke.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 03.07.2013, 18:29
Reagovať
Pridané: 03.07.2013, 18:29
Reagovať
Re: Re: skladovanie
Odporucam rozhodne skladovat v chladnicke, najma hned po otvoreni. Podrobne informacie budu dostupne uz tento tyzden.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 18.06.2013, 21:06
Reagovať
Pridané: 18.06.2013, 21:06
Reagovať
Re: skladovanie
To zistite len tak, ze sa na to opytate priamo v lekarni. Pre olej, ktory bude predavany cez nas, si budeme chodit sami priamo k vyrobcovi a vozit ho tak, aby k oxidacii nedoslo. Niekedy po 25.6.2013 pojdeme pre prve kartony rybieho oleja.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
LubomirG
Pridané: 09.07.2013, 12:25
Reagovať
Pridané: 09.07.2013, 12:25
Reagovať
Re: Re: skladovanie
Uz by ma iba zaujimalo, ak si niekto objedna olej cez internet, ci bude baleny v nejakej mini prenosnej chladnicke?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
kikanov
Pridané: 24.06.2013, 11:05
Reagovať
Pridané: 24.06.2013, 11:05
Reagovať
Re: Re: skladovanie
Ahojte,

maximalna spokojnost ze si koooonecne budem moct kupit tento rybi olej, a uz ziadne nahrady, tablety, "fejky" atd.
Velmi ste ma potesili, klobuk dole pred Vami.

Zatial som obehla 5 lekarni v NR a olej som nikde nenasla (povedala som im vyrobcu a nic..), vytlacim si letak a pojdem za nimi, nech vidia co chcem.
Jedna lekarnicka sa ma opytala, ci sa to predava v baleni 900g/900ml. je to presne toto, alebo mi ponuka nieco ine ?
Cenu povedala okolo 15€, nie som si ista, tak sa pytam. Zatial po mne pozeraju co chcem :) a ponukaju tablety, alebo ineho dodavatela, ....

Dik a pekny slnecny den.
Kika :)
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
LubomirG
Pridané: 09.07.2013, 12:30
Reagovať
Pridané: 09.07.2013, 12:30
Reagovať
Re: Re: Re: skladovanie
Netreba ani dlho ratat a zistime ako je teraz toto male 200 g balenie predrazene. Navyse, ak je zlozenie oleja nezmenene a je ma iba novy obal, tak myslim, ze sa uspokojim aj s povodnym balenim na vonkajsie pouzitie.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
LubomirG
Pridané: 09.07.2013, 12:36
Reagovať
Pridané: 09.07.2013, 12:36
Reagovať
Re: Re: Re: Re: skladovanie
Ale, ak je cena za 3 balenia po 200 g 15 €, tak je to samozrejme OK.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 09.07.2013, 12:43
Reagovať
Pridané: 09.07.2013, 12:43
Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: skladovanie
Niekdy by stacilo pred tym, ako napisem koment, si precitat vsetko pozorne az do konca (vid odpoved na chladnicku a tiez problem velkeho balenia). V kazdom pripade nech sa vam dari Lubomir.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 03.07.2013, 18:04
Reagovať
Pridané: 03.07.2013, 18:04
Reagovať
Re: Re: Re: skladovanie
Ahoj, pravdepodobne ti chcela ponuknut to velke balenie od Galvexu, ktore sme doteraz pouzivali aj my. Na Parovciach sme to kupovali najcastejsie. Ked im ale ukazes ten letak, budu to vediet objednat. Problem velkeho balenia je, ze cim dlhsie ti trva ho spotrebovat, tym je vacsia sanca ze posledne deci uz bude pokazene, lebo vo flasi je uz mnoho kysliku.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Ivuska
Pridané: 13.06.2013, 11:55
Reagovať
Pridané: 13.06.2013, 11:55
Reagovať
skladovanie
Ahojky,
ako je to so skladovanim? Je chladnicka nevyhnutna?
Dik,
Ivka
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 18.06.2013, 21:05
Reagovať
Pridané: 18.06.2013, 21:05
Reagovať
Re: skladovanie
Absolutne nevyhnutna.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Lenka
Pridané: 12.06.2013, 22:17
Reagovať
Pridané: 12.06.2013, 22:17
Reagovať
kapsuly
Na jednej strane ma táto správa veľmi potešila, ale na druhej strane potrebujem vyriešiť problém. Presne v deň, keď bude dostupný váš olej na predaj, odchádzam na 2 mesiace preč, kde nebudem mať prístup ku chladničke. S potravinami sa to snažím zabezpečiť najlepšie ako viem, ale trápi ma otázka rybieho oleja, doma ho skladujem v chladničke, ale čo teraz keď budem bez chladničky ? Bude lepší olej v kapsulách ako nič ?
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vlado
Pridané: 18.06.2013, 21:04
Reagovať
Pridané: 18.06.2013, 21:04
Reagovať
Re: kapsuly
Ano, potom bude RT v kapsliach lepsi ako nic. Olej sa bez schladnicky bezpecne pokazi. Neodporucam ho drzat be chladnicky.
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
rastislas12
Pridané: 13.06.2013, 11:28
Reagovať
Pridané: 13.06.2013, 11:28
Reagovať
Re: kapsuly
V lekárni je možné zakúpiť si krill oil od spoločnosti Jamienson. Je síce cenovo niekde "inde", ale ako dočasná náhrada by mohol byť ok. Každopádne počkaj na vyjadrenie Vlada.

Pekný deň
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Peterík
Pridané: 17.06.2013, 21:34
Reagovať
Pridané: 17.06.2013, 21:34
Reagovať
Re: Re: kapsuly
ešte dostať krill oil aj od REFLEXu, ktory je ale tiez cenovo "inde"...

http://www.mnutrition.sk/kategoria/vitaminy-a-mineraly/essentials/reflex-nutrition-open-ocean-krill-oil-90-kaps/
Prihláste sa pre hodnotenie komentára:
(0x)
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem