Parkour a Freerun

Nový seriál o postojoch a video tutorialoch

V týchto dňoch sme v Skill LAB začali pripravovať sériu 65 video návodov, ktoré slúžia ako študijný plán nielen pre všetkých našich študentov, ale pre kohokoľvek na Slovensku, kto sa venuje športom Parkour a Freerun. Prečo slovíčka "neúspech a pád" sa stali odteraz najviac kľúčové?

Úspech bez neúspechu neexistuje

Životný úspech, ktorý v živote dosiahneš, sa dá predpovedať počtom nepríjemných pokusov, ktoré si ochotný urobiť aj napriek tomu, že dopredu už vieš že neuspeješ. Bez pádu a neúspechov sa nikam nepohneš, preto zdvojnásob počet svojich neúspechov. Padni zas a znova, ale nabudúce padni inteligentnejšie a zo svojho pádu sa trochu pouč. Naučiť sa robiť chyby bezpečne, zato často. Riskovať a padať je do takej miery "zdravé" do akej si neublížiš. Strach v tomto všetkom zohráva veľmi dôležitú úlohu, pretože existuje veľmi jemná deliaca čiara medzi tým, čo skutočne dokážeš a čo ti už naozaj "zakrúti krkom". Takto sa opäť lepšie spoznávaš a buduješ si v sebe mechanizmus sebazlepšovania.

Komfortná zóna a mechanizmus životného zlyhania

Každý z nás má v sebe zabudované dva mechanizmy. Tieto mechanizmy sú ako váhy a vždy prevažuje iba jeden z mechanizmov. Ide o mechanizmus zlyhávania (1) a mechanizmus dosahovania svojich cieľov (2). Jeden z týchto mechanizmov môže dokonca v tvojej mysli fungovať automaticky a s vysokou pravdepodobnosťou to bude práve ten, ktorý ťa drží "vzadu" (zlyhávanie). Môže za to postoj, ktorý sa volá "komfortná zóna".

Jediné čo by si mal teraz vedieť je, že vždy keď túžiš sa zlepšiť v nejakej životnej oblasti (napr. v prvkoch Parkour a Freerun), musíš ísť mimo svojej komfortnej zóny a zažiť pozitívny stres, ktorý sa inak nazýva aj eustres. "EU" je prefix z grétskeho slova "zdravý" čo znamená, že stres ktorý ťa posúva vpred za hranice toho čo si dokázal doteraz, bude mať na tvoj život veľmi pozitívny vplyv. V živote neexistuje progres bez eustresu a čím viac eustresu dokážeš vo svojom živote pre seba vytvoriť, tým skôr dosiahneš to, po čom túžiš. Začni nad touto vetou uvažovať aj za hranicami tréningu (napríklad na pracovnú oblasť, ktorou budeš chcieť raz v živote živiť seba i budúcu rodinu).

Názornú poučku hľadaj v našom intro videu

Skill LAB pre teba a pre celú komunitu na Slovensku prináša sériu 65 video návodov, ktoré sme začali produkovať za posledné týždne. Priebežne budeme zverejňovať na YouTube kanále SkillsSR všetky video návody cvičebných prvkov (akrobacia, parkour, freerun), preto sa nezabudni subskrajbnuť k odberu noviniek. Vychutnaj si prvé video v najbližších dňoch sa máš na čo tešiť.

Súvisiace odkazy:
Kultúra nového vedomia na Slovensku
História slovenského Parkouru a Freerunu
Parkour & Freerun ovplyvní tvoj úspech
Čo chce a potrebuje každý zodpovedný rodič

Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem