Tento článok je staršieho vydania a informácie ktoré obsahuje, už nemusia byť aktuálne. Pokiaľ vás táto téma zaujíma a chceli by ste, aby sme sa jej opäť venovali, zahlasujte. Články s najvyšším počtom hlasov pripravujeme prednostne.
ruka
Hlasov:49
banner

Ako často cvičiť na orbitreku, aby bolo cvičenie efektívne?

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako často a koľko minút cvičiť na orbitreku, aby bolo ...

Dobrý deň Niki, ďakujeme za otázku, hoci z nej je jasné, že naše odpovede nečítate. Ako sme uvádzali mnoho krát, na zlepšenie tvaru svalov a zároveň na zlepšenie estetickej stránky vášho tela je najlepší intervalový tréning. Je jedno či budete pracovať na orbitreku, behať, plávať, skákať na švihadlo, bicyklovať, alebo robiť iný cyklický pohyb. Dôležitá je intenzita, ktorá musí byť prispôsobená vašim možnostiam tak, aby ste si pri cvičení neublížili. V otázkach estetiky je rozhodujúca kondícia. Čím ju máte lepšiu, tým menej sa na vašom tele udrží tukových zásob (a naopak) V praxi to na orbitreku bude vyzerať tak, že min. 3x do týždňa absolvujete intervalový tréning nasledovným spôsobom: - 30s budete šľapať naplno (najviac ako vládzete) - následne 60s budete šľapať veľmi pomaly (budete to potrebovať) - takýto interval vystriedať minimálne 8 krát s čo najväčšou intenzitou - po intervale budete pokračovať v silových cvičeniach - minimálne 3x za týždeň Viac podrobných informácií si môžete naštudovať napríklad v tomto našom článku:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/viac-vykonu-do-svalov-ako-na-to.html a pokračovať v štúdiu by ste mali aj o tom, ako sa stravovať, napríklad tu:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/viac-vykonu-do-svalov-2-ako-na-zivotospravu.html

A čo sa týka vašej otázky, či ovocie po tréningu áno alebo nie, tak žiadne ovocie vám po tréningu vôbec neodporúčame. Držíme vám palce.

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem