Ako často cvičiť na orbitreku, aby bolo cvičenie efektívne?

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako často a koľko minút cvičiť na orbitreku, aby bolo ...

Napísal: Vlado Zlatoš | 16. August 2011 | 4913x prečítané

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako často a koľko minút cvičiť na orbitreku, aby bolo cvičenie efektívne aj na schudnutie aj tvarovanie svalov. A ešte by ma zaujímala jedna vec,v jednej odpovedi ste uviedli že po cvičení je najlepšie konzumovať bielkoviny a zeleninu.Ja som vo veľa článkoch čítala že je veľmi vhodné práve ovocie,tak teraz už fakt neviem čo je správne.Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň Niki, ďakujeme za otázku, hoci z nej je jasné, že naše odpovede nečítate. Ako sme uvádzali mnoho krát, na zlepšenie tvaru svalov a zároveň na zlepšenie estetickej stránky vášho tela je najlepší intervalový tréning. Je jedno či budete pracovať na orbitreku, behať, plávať, skákať na švihadlo, bicyklovať, alebo robiť iný cyklický pohyb. Dôležitá je intenzita, ktorá musí byť prispôsobená vašim možnostiam tak, aby ste si pri cvičení neublížili. V otázkach estetiky je rozhodujúca kondícia. Čím ju máte lepšiu, tým menej sa na vašom tele udrží tukových zásob (a naopak) V praxi to na orbitreku bude vyzerať tak, že min. 3x do týždňa absolvujete intervalový tréning nasledovným spôsobom: - 30s budete šľapať naplno (najviac ako vládzete) - následne 60s budete šľapať veľmi pomaly (budete to potrebovať) - takýto interval vystriedať minimálne 8 krát s čo najväčšou intenzitou - po intervale budete pokračovať v silových cvičeniach - minimálne 3x za týždeň Viac podrobných informácií si môžete naštudovať napríklad v tomto našom článku:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/viac-vykonu-do-svalov-ako-na-to.html a pokračovať v štúdiu by ste mali aj o tom, ako sa stravovať, napríklad tu:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/viac-vykonu-do-svalov-2-ako-na-zivotospravu.html

A čo sa týka vašej otázky, či ovocie po tréningu áno alebo nie, tak žiadne ovocie vám po tréningu vôbec neodporúčame. Držíme vám palce.